Таг: Алтернатива за Германија

ГЕРМАНСКИТЕ ДЕСНИЧАРИ ПЛАНИРААТ КАМПАЊА ЗА РАСПУШТАЊЕ НА ЕУ

ГЕРМАНСКИТЕ ДЕСНИЧАРИ ПЛАНИРААТ КАМПАЊА ЗА РАСПУШТАЊЕ НА ЕУ

Крајнодесничарската партија Алтернатива за Германија (АфД) објави дека на следната предизборна кампања за Европскиот парламент би можела да бара распу ...
БОНБОНИ ВО ОБЛИК НА МАЛ ПЕНИС ДОБИЛА ГЕРМАНСКАТА КРАЈНОДЕСНИЧАРСКА ПАРТИЈА ОТКАКО ГИ НАРАЧАЛА ДА ЛИЧАТ НА НЕЈЗИНОТО ЛОГО

БОНБОНИ ВО ОБЛИК НА МАЛ ПЕНИС ДОБИЛА ГЕРМАНСКАТА КРАЈНОДЕСНИЧАРСКА ПАРТИЈА ОТКАКО ГИ НАРАЧАЛА ДА ЛИЧАТ НА НЕЈЗИНОТО ЛОГО

Промотивната кампања на крајнодесничарската партија Алтернатива за Германија (АФД) за претстојните регионални избори не доби поттик каков што очекуваш ...
ГЕРМАНСКИ КРАЈНОДЕСНИЧАРСКИ ПРАТЕНИК БРУТАЛНО ПРЕТЕПАН НА УЛИЦА ВО БРЕМЕН

ГЕРМАНСКИ КРАЈНОДЕСНИЧАРСКИ ПРАТЕНИК БРУТАЛНО ПРЕТЕПАН НА УЛИЦА ВО БРЕМЕН

Пратеникот од редовите на десничарската Алтернатива за Германија (АфД), Франк Магниц, е претепан и сериозно повреден во нападот што полицијата го опиш ...
ГЕРМАНСКИ ПАРЛАМЕНТАРЕЦ ГО НАРЕЧЕ СИНОТ НА БОРИС БЕКЕР МАЛ ПОЛУЦРНЕЦ

ГЕРМАНСКИ ПАРЛАМЕНТАРЕЦ ГО НАРЕЧЕ СИНОТ НА БОРИС БЕКЕР МАЛ ПОЛУЦРНЕЦ

Тениската легенда Борис Бекер повика да се засили борбата против расизмот, откако член на екстремната десница во германскиот парламент го опиша негови ...
ПРАТЕНИК НАЦИОНАЛИСТ ОТСТРАНЕТ ОД ОДБЕЛЕЖУВАЊЕТО НА ХОЛОКАУСТОТ ВО ГЕРМАНИЈА

ПРАТЕНИК НАЦИОНАЛИСТ ОТСТРАНЕТ ОД ОДБЕЛЕЖУВАЊЕТО НА ХОЛОКАУСТОТ ВО ГЕРМАНИЈА

Лидерот на националистичката партија Алтернатива за Германија (АфД) во Турингија беше отстранет од два настани на Денот на паметење на Холокаустот как ...
ГЛАСАЧИТЕ ВО БЕРЛИН Ѝ НАНЕСОА УШТЕ ЕДЕН УДАР НА МЕРКЕЛ

ГЛАСАЧИТЕ ВО БЕРЛИН Ѝ НАНЕСОА УШТЕ ЕДЕН УДАР НА МЕРКЕЛ

Партијата на германската канцеларка Ангела Меркел претрпе уште еден пораз на покраинските избори, откако нејзината Христијанско Демократска Унија (ЦДУ ...
6 / 6 НАПИСИ