ГИ ЗАПОЗНАВАМЕ РЕТКИТЕ БОЛЕСТИ – ДАУНОВ СИНДРОМ

    ГИ ЗАПОЗНАВАМЕ РЕТКИТЕ БОЛЕСТИ – ДАУНОВ СИНДРОМ

    Со едукативната кампања „Ги запознаваме ретките болести“ секој ден во февруари се зборува за една ретка болест, начинот на дијагностицирање, третман и предизвиците со кои се соочуваат луѓето што живеат со неа на Здружението за лица со ретки болести „Живот со предизвици“. Кампањата продолжува со презентација на ретката болест Даунов Синдром.

    Симнете ја мобилната апликација

    ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира