МОБИЛНАТА АПЛИКАЦИЈА MY NEWZ ОВОЗМОЖУВА ДА СИ СЕЛЕКТИРАТЕ КАКВИ ВЕСТИ И КОИ ДОМАШНИ МЕДИУМИ И КАТЕГОРИИ ЌЕ ГИ СЛЕДИТЕ

  МОБИЛНАТА АПЛИКАЦИЈА MY NEWZ ОВОЗМОЖУВА ДА СИ СЕЛЕКТИРАТЕ КАКВИ ВЕСТИ И КОИ ДОМАШНИ МЕДИУМИ И КАТЕГОРИИ ЌЕ ГИ СЛЕДИТЕСо само неколку клика корисниците создаваат персонализиран е-весник

  Новата мобилна апликација my newz овозможува да се следат најновите вести од преку 250 македонски извори, при што сами можете да ги изберете омилените медиуми и категории.

  My newz овозможува:

  да се информирате брзо, селектирано, проверено и релевантно.

  да не губите време со вестите што не ве интересираат.

  да не прелистувате реклами.

  да бидете главен и одговорен уредник на вашите вести.

  да креирате сопствени категории спoред вашите интереси.

  да ги сочувате вестите и да ги прочитате подоцна.

  да не сте изложени на лажни вести.

  Со само неколку клика корисниците создаваат персонализиран е-весник и во него секојдневно ќе ги следат информациите од категориите и изворите што сами ќе ги одберат.

  Апликацијата my newz е развиена со помош и поддршка од програмата за кофинансирање на Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР). Засега може да се преземе од PlayStore, додека iOS верзијата ќе биде достапна до средината на февруари.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира