ПРИНЦОТ ХАРИ ЌЕ СЕ ЖЕНИ НА ПРОЛЕТ

  ПРИНЦОТ ХАРИ ЌЕ СЕ ЖЕНИ НА ПРОЛЕТХари и актерката Меган Маркл се во врска една година, но ретко се појавуваа заедно во јавност (Фото: Гети)

  Британското кралско семејство го очекува нова свадба во 2018 година, откако принцот Хари објави дека ќе се жени.

  Како што беше објавено од кралската резиденција Кларенс, принцот и неговата девојка, актерката Меган Маркл, ќе прават свадба на пролет.

  „Пресреќен сум што можам да ја објавам нашата свршувачка. Добив благослов од семејството на Меган“, изјави Хари, кој е петти во редот за наследувањето на кралската круна.

  Триесет и тригодипниот Хари е во врска со три години повозрасната американска актерка од ноември минатата година, но сѐ до неодамна ретко се појавуваа заедно во јавност.

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

  Коментари