БИВШАТА ХРВАТСКА ПРЕМИЕРКА ЈАДРАНКА КОСОР НА МИСА КАЈ ПАПАТА ВО СКОПЈЕ

  БИВШАТА ХРВАТСКА ПРЕМИЕРКА ЈАДРАНКА КОСОР НА МИСА КАЈ ПАПАТА ВО СКОПЈЕКосор ја следеше мисата на папата од делот наменет за премиерот Зоран Заев и владината делегација.(Фото: СДК.МК)

  Поранешната хрватска премиерка Јадранка Косор денеска на Плоштад Македонија во Скопје ја следеше светата литургија на папата Фрањо. Косор ја следеше мисата на папата од делот наменет за премиерот Зоран Заев и владината делегација.

  За посетата на папата во Скопје од Хрватска допатуваа околу 1.000 верници. (Фото: ПУЛ)

  За посетата на папата, во Скопје со автобуси пристигнаа околу илјада верници од Хрватска, организирани од Католичката црква.

  Јадранка Косор беше премиерка на Хрватска од 2009 до 2011 година.

  ЕКИПА НА СДК.МК

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира