Таг: Плоштад Македонија

1 2 3 6 10 / 59 НАПИСИ
КУЌАРКИТЕ ОД НОВА ГОДИНА ПАК ВРАТЕНИ НА ПЛОШТАД, ГРАД СКОПЈЕ НЕ КАЖУВА ЗОШТО

КУЌАРКИТЕ ОД НОВА ГОДИНА ПАК ВРАТЕНИ НА ПЛОШТАД, ГРАД СКОПЈЕ НЕ КАЖУВА ЗОШТО

Пак се вратени новогодишните куќарки на Плоштад Македонија. Денеска камиони од јавните претпријатија на Град Скопје ги поставуваа куќарките на плочник ...
ОФИЦЕРСКИ ДОМ КОЈ ГО ГРАДИ САМСОНЕНКО ЗАЕДНО СО ХОТЕЛОТ НА ПЛОШТАД ЌЕ БИДЕ ГОТОВ ВО ОКТОМВРИ И ПРЕДАДЕН НА ВЛАДАТА

ОФИЦЕРСКИ ДОМ КОЈ ГО ГРАДИ САМСОНЕНКО ЗАЕДНО СО ХОТЕЛОТ НА ПЛОШТАД ЌЕ БИДЕ ГОТОВ ВО ОКТОМВРИ И ПРЕДАДЕН НА ВЛАДАТА

Офицерски дом кој е дел од комплексот со хотел на Плоштад Македонија и го гради рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко ќе биде готов во октомври. Потоа о ...
ГРАД СКОПЈЕ ГИ ТРГНА НОВОГОДИШНИТЕ КУЌАРКИ ОД ПЛОШТАДОТ

ГРАД СКОПЈЕ ГИ ТРГНА НОВОГОДИШНИТЕ КУЌАРКИ ОД ПЛОШТАДОТ

Град Скопје вчера ги тргна новогодишните куќарки од Плоштад Македонија. Екипи од јавните претпријатија на Град Скопје со камиони вчера попладне почнаа ...
САМСОНЕНКО ПРОДОЛЖИ ДА ГО ГРАДИ ХОТЕЛОТ СО ОФИЦЕРСКИ ДОМ НА ПЛОШТАД МАКЕДОНИЈА ВО СКОПЈЕ

САМСОНЕНКО ПРОДОЛЖИ ДА ГО ГРАДИ ХОТЕЛОТ СО ОФИЦЕРСКИ ДОМ НА ПЛОШТАД МАКЕДОНИЈА ВО СКОПЈЕ

Рускиот бизнисме Сергеј Самсоненко продолжи да го гради хотелот заедно со Офицерски дом на Плоштад Македонија во Скопје. По неколку години откако беа ...
ПЛОШТАД МАКЕДОНИЈА СВЕТИ И ПРЕКУ ДЕН

ПЛОШТАД МАКЕДОНИЈА СВЕТИ И ПРЕКУ ДЕН

Канделабрите на Плоштадот Македонија во Скопје светат и преку ден. Светат и канделабрите кои се постевени на патеката која води кон Градскиот трговски ...
ПЕШАЧКАТА ЗОНА ОД ТРИУМФАЛНАТА ПОРТА ДО ПЛОШТАД МАКЕДОНИЈА ЗАТРУПАНА СО КОЛИ И КАМИОНИ – ФОТОГАЛЕРИЈА

ПЕШАЧКАТА ЗОНА ОД ТРИУМФАЛНАТА ПОРТА ДО ПЛОШТАД МАКЕДОНИЈА ЗАТРУПАНА СО КОЛИ И КАМИОНИ – ФОТОГАЛЕРИЈА

Пешачката зона од Триумфалната порта до Плоштад Македонија во строгиот центар на Скопје е затрупана со коли, таксисти, комбиња и камиони. Возила слобо ...
ВОЗАЧОТ НА КАМИОНОТ КОЈ ПРОПАДНА ВО ФОНТАНАТА НА ПЛОШТАД Е ПРИВЕДЕН И ПИШАНА МУ Е КАЗНА, ВЕЛАТ ОД ГРАД СКОПЈЕ

ВОЗАЧОТ НА КАМИОНОТ КОЈ ПРОПАДНА ВО ФОНТАНАТА НА ПЛОШТАД Е ПРИВЕДЕН И ПИШАНА МУ Е КАЗНА, ВЕЛАТ ОД ГРАД СКОПЈЕ

Возачот на камионот кој утрово пропадна во фонтаната на Плоштад Македонија во Скопје „е приведен и изведен пред суд“, соопшти Град Скопје. Велат дека ...
ПАК ПРОПАДНА КАМИОН ВО ФОНТАНАТА НА ПЛОШТАД МАКЕДОНИЈА

ПАК ПРОПАДНА КАМИОН ВО ФОНТАНАТА НА ПЛОШТАД МАКЕДОНИЈА

Утрово пак пропадна камион во фонтаната на Плоштад Македонија во Скопје. Камионот е пропаднат во површинската фонтана направена во времето на Коце Тра ...
ГРАД СКОПЈЕ СТАВА ДАСКИ НА КЛУПИТЕ НА ПЛОШТАД МАКЕДОНИЈА ОТКАКО САКАМДАКАЖАМ.МК ОБЈАВИ ФОТОРЕПОРТАЖА ОД РАСПАДНАТИОТ ЦЕНТАР

ГРАД СКОПЈЕ СТАВА ДАСКИ НА КЛУПИТЕ НА ПЛОШТАД МАКЕДОНИЈА ОТКАКО САКАМДАКАЖАМ.МК ОБЈАВИ ФОТОРЕПОРТАЖА ОД РАСПАДНАТИОТ ЦЕНТАР

Екипи од Град Скопје и ЈП „Паркови и зеленило“ од утрово поставуваат нови даски на клупите на Плоштад Македонија. Половина од клупите на централниот ...
МИЗЕРИЈА И РАСПАД НА МОДЕРНОТО СКОПЈЕ НА ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА АРСОВСКА (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МИЗЕРИЈА И РАСПАД НА МОДЕРНОТО СКОПЈЕ НА ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА АРСОВСКА (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Строгиот центар на Скопје се распаѓа. Негрижа, оставено да пропаѓа и затрупано со ѓубре е сликата низ улица Македонија, Плоштад Македонија, Камен мост ...
1 2 3 6 10 / 59 НАПИСИ