ЃОРЧЕВ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД КООРДИНАТОР НА ВМРО-ДПМНЕ, НОВ КООРДИНАТОР – ДАНЕВ

    ЃОРЧЕВ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД КООРДИНАТОР НА ВМРО-ДПМНЕ, НОВ КООРДИНАТОР – ДАНЕВЃорчев побарал да се повлече поради голем обем на обврски и презафатеност, по што е назначен за претседател на партиската комисија за семејни прашања и демографија (Фото: СДК.МК)

    Драган Данев е новиот координатор на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието, откако досегашниот координатор Влатко Ѓорчев побарал да се повлече, соопшти партијата. Ѓорчев побарал да се повлече поради голем обем на обврски и презафатеност, по што е назначен за претседател на партиската комисија за семејни прашања и демографија.

    За заменици на новиот координатор Данев се поставени пратениците Горан Манојловски и Драган Цуклев.

    Симнете ја мобилната апликација

    ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира