Таг: координатор

ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ МОЖЕ ВАКА ДА ПРЕДЛАГА МИНИСТРИ ЗА ЕДНО 9 ГОДИНИ И ДВА МЕСЕЦА, МУ РЕЧЕ ЗАЕВ НА МИЦЕВСКИ ВО СОБРАНИЕТО

ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ МОЖЕ ВАКА ДА ПРЕДЛАГА МИНИСТРИ ЗА ЕДНО 9 ГОДИНИ И ДВА МЕСЕЦА, МУ РЕЧЕ ЗАЕВ НА МИЦЕВСКИ ВО СОБРАНИЕТО

Премиерот Зоран Заев пресмета дека СДСМ откако ќе го доврши овој, ќе владее уште два мандата. На денешната собраниска седница за избор на два нови мин ...
ЈОВАН МИТРЕВСКИ НОВ КООРДИНАТОР НА СДСМ, РУБИН ЗЕМОН НА ПРАТЕНИЧКОТО МЕСТО НА ТОМИСЛАВ ТУНТЕВ

ЈОВАН МИТРЕВСКИ НОВ КООРДИНАТОР НА СДСМ, РУБИН ЗЕМОН НА ПРАТЕНИЧКОТО МЕСТО НА ТОМИСЛАВ ТУНТЕВ

Јован Митревски е нов координатор на пратеничката група на СДСМ. Митревски, кој досега беше заменик-координатор, доаѓа на местото на Томислав Тунтев. ...
ВМРО-ДПМНЕ СО ЕДНА ПРАТЕНИЧКА ГРУПА ОД 39 ПРАТЕНИЦИ, КООРДИНАТОР НИКОЛА МИЦЕВСКИ, ОДЛУЧИЛ ИЗВРШНИОТ КОМИТЕТ

ВМРО-ДПМНЕ СО ЕДНА ПРАТЕНИЧКА ГРУПА ОД 39 ПРАТЕНИЦИ, КООРДИНАТОР НИКОЛА МИЦЕВСКИ, ОДЛУЧИЛ ИЗВРШНИОТ КОМИТЕТ

ВМРО-ДПМНЕ во Собранието ќе дејствува со една пратеничка група, одлучил Извршниот комитет на партијата. Другите пратенички групи ќе се расформираат. Д ...
МИЦКОСКИ БИЛ ИЗНЕНАДЕН ОД ОСТАВКАТА НА РАНГЕЛОВА, НА КОНКУРС ЌЕ БИРА НОВО РАКОВОДСТВО НА УНИЈАТА НА ЖЕНИ

МИЦКОСКИ БИЛ ИЗНЕНАДЕН ОД ОСТАВКАТА НА РАНГЕЛОВА, НА КОНКУРС ЌЕ БИРА НОВО РАКОВОДСТВО НА УНИЈАТА НА ЖЕНИ

ВМРО-ДПМНЕ ќе распише оглас за избор на ново раководство на Унијата на жени, по оставката на претседателката Даниела Рангелова. Оставки поднесоа и пот ...
ДАНЕВ НЕМА ДА БИДЕ КООРДИНАТОР НА ПРАТЕНИЦИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ

ДАНЕВ НЕМА ДА БИДЕ КООРДИНАТОР НА ПРАТЕНИЦИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ

Досегашниот координатор на сите 10 пратенички групи на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието Драган Данев нема да биде координатор на евентуално новоформираната ед ...
ЃОРЧЕВ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД КООРДИНАТОР НА ВМРО-ДПМНЕ, НОВ КООРДИНАТОР – ДАНЕВ

ЃОРЧЕВ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД КООРДИНАТОР НА ВМРО-ДПМНЕ, НОВ КООРДИНАТОР – ДАНЕВ

Драган Данев е новиот координатор на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието, откако досегашниот координатор Влатко Ѓорчев побарал да се повлеч ...
ВЛАТКО ЃОРЧЕВ В.Д. КООРДИНАТОР НА ВМРО-ДПМНЕ ВО СОБРАНИЕТО

ВЛАТКО ЃОРЧЕВ В.Д. КООРДИНАТОР НА ВМРО-ДПМНЕ ВО СОБРАНИЕТО

Илија Димовски се повлекува од координатор на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ. На негово место ќе дојде Влатко Ѓорчев, кој ќе биде вршител на должнос ...
„ОВИЕ МНОГУ МОЌНИ ЛУЃЕ ОД ДУИ, НЕ БИРААТ СРЕДСТВА ЗА ОДМАЗДА“, ЦИТИРАШЕ ФЕТАИ СВЕДОК НА СЈО ЗА ОБВИНЕТИОТ ПАРТИСКИ КООРДИНАТОР ЕЈУП АЉИМИ ПРЕД АПЕЛАЦИЈА

„ОВИЕ МНОГУ МОЌНИ ЛУЃЕ ОД ДУИ, НЕ БИРААТ СРЕДСТВА ЗА ОДМАЗДА“, ЦИТИРАШЕ ФЕТАИ СВЕДОК НА СЈО ЗА ОБВИНЕТИОТ ПАРТИСКИ КООРДИНАТОР ЕЈУП АЉИМИ ПРЕД АПЕЛАЦИЈА

По жалба на Специјалното јавно обвинителство дека на координаторот на пратеничката група на ДУИ Ејуп Аљими не му беше одредена мерка притвор, почн ...
ПРАТЕНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ ГО БЛОКИРАА РАЗРЕШУВАЊЕТО НА ЗВРЛЕВСКИ

ПРАТЕНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ ГО БЛОКИРАА РАЗРЕШУВАЊЕТО НА ЗВРЛЕВСКИ

Непосредно пред точката за разрешување на обвинителот Марко Зврлевски, пратениците од ВМРО-ДПМНЕ масовно се пријавија за збор на денешната седница, за ...
НАРОДОТ ПОКАЖА ПОГОЛЕМА ЗРЕЛОСТ ОД СИТЕ НАС ЗАЕДНО ВО СОБРАНИЕТО, ВЕЛИ РАТКА ДИМИТРОВА, ПРВ КООРДИНАТОР НА ВМРО-ДПМНЕ

НАРОДОТ ПОКАЖА ПОГОЛЕМА ЗРЕЛОСТ ОД СИТЕ НАС ЗАЕДНО ВО СОБРАНИЕТО, ВЕЛИ РАТКА ДИМИТРОВА, ПРВ КООРДИНАТОР НА ВМРО-ДПМНЕ

      Со интервјуто со Ратка Димитрова, која беше координатор на првата пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ во Парламентот од 1 ...
10 / 10 НАПИСИ