Таг: Драган Данев

1 2 10 / 20 НАПИСИ
ВО СКОПЈЕ ЌЕ ВОВЕДЕМЕ ЕЛЕКТРИЧЕН ТРАМВАЈ ОД 100 МИЛИОНИ ЕВРА, ОДГОВОРИ ЗАЕВ НА ПРАТЕНИЧКО ПРАШАЊЕ ЗА ЗАГАДУВАЊЕТО

ВО СКОПЈЕ ЌЕ ВОВЕДЕМЕ ЕЛЕКТРИЧЕН ТРАМВАЈ ОД 100 МИЛИОНИ ЕВРА, ОДГОВОРИ ЗАЕВ НА ПРАТЕНИЧКО ПРАШАЊЕ ЗА ЗАГАДУВАЊЕТО

Во Скопје ќе се воведе електричен трамвај на гуми кој ќе чини 100 милиони евра, кажа денеска премиерот Зоран Заев, одговарајќи на пратеничко прашање. ...
МИЦКОСКИ БИЛ ИЗНЕНАДЕН ОД ОСТАВКАТА НА РАНГЕЛОВА, НА КОНКУРС ЌЕ БИРА НОВО РАКОВОДСТВО НА УНИЈАТА НА ЖЕНИ

МИЦКОСКИ БИЛ ИЗНЕНАДЕН ОД ОСТАВКАТА НА РАНГЕЛОВА, НА КОНКУРС ЌЕ БИРА НОВО РАКОВОДСТВО НА УНИЈАТА НА ЖЕНИ

ВМРО-ДПМНЕ ќе распише оглас за избор на ново раководство на Унијата на жени, по оставката на претседателката Даниела Рангелова. Оставки поднесоа и пот ...
ВМРО-ДПМНЕ ПРЕДЛОЖИ ЗАКОН ЗА АМНЕСТИЈА ЗА 27 АПРИЛ, СЕ БАРА АМНЕСТИРАЊЕ И НА ОРГАНИЗАТОРИТЕ

ВМРО-ДПМНЕ ПРЕДЛОЖИ ЗАКОН ЗА АМНЕСТИЈА ЗА 27 АПРИЛ, СЕ БАРА АМНЕСТИРАЊЕ И НА ОРГАНИЗАТОРИТЕ

ВМРО-ДПМНЕ го поднесе во Собранието предлог законот за амнестија на учесниците и организаторите на нападот во Собранието на 27 април лани. Се предлага ...
ДАНЕВ НЕМА ДА БИДЕ КООРДИНАТОР НА ПРАТЕНИЦИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ

ДАНЕВ НЕМА ДА БИДЕ КООРДИНАТОР НА ПРАТЕНИЦИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ

Досегашниот координатор на сите 10 пратенички групи на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието Драган Данев нема да биде координатор на евентуално новоформираната ед ...
ВМРО-ДПМНЕ ГИ УКИНУВА 10-ТЕ ПРАТЕНИЧКИ ГРУПИ, ЌЕ ФОРМИРА САМО ЕДНА

ВМРО-ДПМНЕ ГИ УКИНУВА 10-ТЕ ПРАТЕНИЧКИ ГРУПИ, ЌЕ ФОРМИРА САМО ЕДНА

ВМРО-ДПМНЕ идната недела ќе формира една пратеничка група, бидејќи сегашните 10 не ги исполнуваат условите според собранискиот Деловник, потврди опози ...
ПОРАКАТА ОД САД ДОПОЛНИТЕЛНО ГИ ВОЗНЕМИРИ ВМРОВСКИТЕ ПРАТЕНИЦИ, БАРААТ МИЦКОСКИ ДА СЕ ДОГОВОРИ СО ЗАЕВ, А НЕ ДА ГИ ПРИТИСКА НИВ

ПОРАКАТА ОД САД ДОПОЛНИТЕЛНО ГИ ВОЗНЕМИРИ ВМРОВСКИТЕ ПРАТЕНИЦИ, БАРААТ МИЦКОСКИ ДА СЕ ДОГОВОРИ СО ЗАЕВ, А НЕ ДА ГИ ПРИТИСКА НИВ

САД побараа од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски да создаде простор за пратениците да одлучат како ќе гласаат за уставните промени ослободени о ...
НИКОГАШ НЕ Е ДОЦНА ДА СИ ГИ ПРИЗНАЕМЕ ГРЕШКИТЕ И ВИЕ И НИЕ, ОВА ТРЕБА ДА ЗАВРШИ СО ПОЧИТУВАЊЕ НА ВОЛЈАТА НА ГРАЃАНИТЕ, РЕЧЕ КООРДИНАТОРОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ДАНЕВ

НИКОГАШ НЕ Е ДОЦНА ДА СИ ГИ ПРИЗНАЕМЕ ГРЕШКИТЕ И ВИЕ И НИЕ, ОВА ТРЕБА ДА ЗАВРШИ СО ПОЧИТУВАЊЕ НА ВОЛЈАТА НА ГРАЃАНИТЕ, РЕЧЕ КООРДИНАТОРОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ДАНЕВ

Волјата на граѓаните на референдумот беше јасна, тој беше неуспешен, затоа нема да гласам за него, рече координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДП ...
ПРАТЕНИЦИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ НЕ СЕ ОТКАЖАА ОД ПАРИТЕ ЗА РЕФЕРЕНДУМСКА КАМПАЊА, АМА СМЕТААТ ДЕКА ОДЛУКАТА НА ВЛАДАТА ЗА ФИНАНСИРАЊЕ НЕ Е ОД ИНТЕРЕС НА ГРАЃАНИТЕ

ПРАТЕНИЦИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ НЕ СЕ ОТКАЖАА ОД ПАРИТЕ ЗА РЕФЕРЕНДУМСКА КАМПАЊА, АМА СМЕТААТ ДЕКА ОДЛУКАТА НА ВЛАДАТА ЗА ФИНАНСИРАЊЕ НЕ Е ОД ИНТЕРЕС НА ГРАЃАНИТЕ

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За Подобра Македонија“ попладнево го извести претседателот на Собранието Талат Џафери дека смета оти о ...
ДУИ ПОБАРА ДА СЕ ПРОВЕРАТ ПРЕВОДИТЕ НА АМАНДМАНИТЕ, ВМРО-ДПМНЕ ОБВИНИ ЗА ПРИВАТИЗИРАЊЕ НА СОБРАНИЕТО

ДУИ ПОБАРА ДА СЕ ПРОВЕРАТ ПРЕВОДИТЕ НА АМАНДМАНИТЕ, ВМРО-ДПМНЕ ОБВИНИ ЗА ПРИВАТИЗИРАЊЕ НА СОБРАНИЕТО

ВМРО-ДПМНЕ го предупреди парламентарното мнозинство дека своеволното и неделовничко однесување во Собранието ќе има последици за демократијата во Маке ...
ВЛАСТА ГО МЕНУВА ИЗБОРНИОТ ЗАКОНИК БЕЗ ДА СЕ КОНСУЛТИРА СО ОПОЗИЦИЈАТА, ВЕЛИ КООРДИНАТОРОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ДАНЕВ

ВЛАСТА ГО МЕНУВА ИЗБОРНИОТ ЗАКОНИК БЕЗ ДА СЕ КОНСУЛТИРА СО ОПОЗИЦИЈАТА, ВЕЛИ КООРДИНАТОРОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ДАНЕВ

Претседателот на Собранието Талат Џафери даде еден час пауза на барање на ВМРО-ДПМНЕ за консултации поради доставените измени на Изборниот законик со ...
1 2 10 / 20 НАПИСИ