Таг: Драган Данев

1 220 / 20 НАПИСИ
ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ БАРА МИСЛЕЊЕ ОД ВЕНЕЦИСКАТА КОМИСИЈА ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ БАРА МИСЛЕЊЕ ОД ВЕНЕЦИСКАТА КОМИСИЈА ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Драган Данев најави дека неговата партија ќе го испрати на толкување договорот со Грција за решавање ...
ВМРО-ДПМНЕ ДА РАСЧИСТИ СО КРИМИНАЛОТ ВО СВОИТЕ РЕДОВИ, ПОЕВРОПСКИ ДОКУМЕНТ ОД ДОГОВОРОТ ЗА ИМЕТО НЕМАЛО, МУ ОДГОВОРИ ТУНТЕВ НА МИЛОШОСКИ

ВМРО-ДПМНЕ ДА РАСЧИСТИ СО КРИМИНАЛОТ ВО СВОИТЕ РЕДОВИ, ПОЕВРОПСКИ ДОКУМЕНТ ОД ДОГОВОРОТ ЗА ИМЕТО НЕМАЛО, МУ ОДГОВОРИ ТУНТЕВ НА МИЛОШОСКИ

Координаторот на пратеничката група на СДСМ Томислав Тунтев ги повика пратениците од опозицијата да се вратат и да учествуваат во дискусијата за предл ...
ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА ЌЕ СЕ РАТИФИКУВА ПО СКРАТЕНА ПОСТАПКА ВО СОБРАНИЕТО, ВМРО-ДПМНЕ ЈА НАПУШТИ СЕДНИЦАТА

ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА ЌЕ СЕ РАТИФИКУВА ПО СКРАТЕНА ПОСТАПКА ВО СОБРАНИЕТО, ВМРО-ДПМНЕ ЈА НАПУШТИ СЕДНИЦАТА

Собранието со 70 гласа „за“ ја усвои потребата за донесување Закон за ратификација на договорот за решавање на спорот за името со Грција. Претходно, с ...
СО КАРАНИЦИ И НАВРЕДИ ДОНЕСЕН ЕТИЧКИОТ КОДЕКС ЗА ОДНЕСУВАЊЕ НА ПРАТЕНИЦИТЕ

СО КАРАНИЦИ И НАВРЕДИ ДОНЕСЕН ЕТИЧКИОТ КОДЕКС ЗА ОДНЕСУВАЊЕ НА ПРАТЕНИЦИТЕ

Собранието со 84 гласови „за“ го донесе Етичкиот кодекс за однесувањето на пратениците. Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски рече дека се надева ...
ВМРО И СДСМ СЕ ДОКАЖУВАА КОЈА ВЛАДА БИЛА „ЌЕ“ ВЛАДА, А КОЈА АНТИВЛАДА, ПРИ РАСПРАВАТА ЗА НОВИТЕ МИНИСТРИ

ВМРО И СДСМ СЕ ДОКАЖУВАА КОЈА ВЛАДА БИЛА „ЌЕ“ ВЛАДА, А КОЈА АНТИВЛАДА, ПРИ РАСПРАВАТА ЗА НОВИТЕ МИНИСТРИ

Новите министри и заменици-министри совесно ќе си ги вршат своите обврски почитувајќи ги законите, рече премиерот Зоран Заев во експозето за реконстру ...
И СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ СЕ ЗА  ЕДНА ИЗБОРНА ЕДИНИЦА, СПОРЕН Е САМО ЦЕНЗУСОТ, ВЕЛАТ СОБРАНИСКИ ИЗВОРИ ЗА САКАМДАКАЖАМ.МК

И СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ СЕ ЗА ЕДНА ИЗБОРНА ЕДИНИЦА, СПОРЕН Е САМО ЦЕНЗУСОТ, ВЕЛАТ СОБРАНИСКИ ИЗВОРИ ЗА САКАМДАКАЖАМ.МК

Од 17 до 19 мај пратеници од власта и од опозицијата во процесот „Жан Моне“, во Охрид ќе дебатираат за донесување на реформските закони кои Европската ...
ВМРО-ДПМНЕ СО ЧОЧЕК НА ПРАТЕНИЧКИ ПРАШАЊА, ЏАФЕРИ ГИ ОПОМЕНА ДА ГИ ИСКЛУЧАТ ТЕЛЕФОНИТЕ

ВМРО-ДПМНЕ СО ЧОЧЕК НА ПРАТЕНИЧКИ ПРАШАЊА, ЏАФЕРИ ГИ ОПОМЕНА ДА ГИ ИСКЛУЧАТ ТЕЛЕФОНИТЕ

Првото појавување на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ по бојкотот на работата на Собранието на седница за пратенички прашања почна со музика за чочек, пуштен ...
ЗА ВМРО-ДПМНЕ ВЛАДАТА НА ЗАЕВ Е НАЈНЕСПОСОБНА ВО ИСТОРИЈАТА, ЗА СДСМ ПРАШАЊЕТО ЗА ДОВЕРБА Е САМО АЛИБИ ЗА ВРАЌАЊЕ ВО СОБРАНИЕТО

ЗА ВМРО-ДПМНЕ ВЛАДАТА НА ЗАЕВ Е НАЈНЕСПОСОБНА ВО ИСТОРИЈАТА, ЗА СДСМ ПРАШАЊЕТО ЗА ДОВЕРБА Е САМО АЛИБИ ЗА ВРАЌАЊЕ ВО СОБРАНИЕТО

Премиерот Зоран Заев ја води најнеспособната, најнеработливата и најкриминална влада во македонската историја, рече координаторот на пратеничката груп ...
ЃОРЧЕВ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД КООРДИНАТОР НА ВМРО-ДПМНЕ, НОВ КООРДИНАТОР – ДАНЕВ

ЃОРЧЕВ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД КООРДИНАТОР НА ВМРО-ДПМНЕ, НОВ КООРДИНАТОР – ДАНЕВ

Драган Данев е новиот координатор на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието, откако досегашниот координатор Влатко Ѓорчев побарал да се повлеч ...
ОСМИОТ КООРДИНАТОР НА ВМРО-ДПМНЕ ПОБАРА ПАУЗА ДА СЕ ЗАПОЗНААТ СО ПРЕДЛОГОТ ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА ЗВРЛЕВСКИ

ОСМИОТ КООРДИНАТОР НА ВМРО-ДПМНЕ ПОБАРА ПАУЗА ДА СЕ ЗАПОЗНААТ СО ПРЕДЛОГОТ ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА ЗВРЛЕВСКИ

Координаторот на осмата од десетте пратенички групи на ВМРО-ДПМНЕ Драган Данев само што почна денешната седница ги побара стенограмите од излагањето н ...
1 220 / 20 НАПИСИ