КАМЕН МОСТ ЗАТВОРЕН ЗА ПЕШАЦИ ВО НАСОКА КОН МУЗЕЈОТ, ПОЧНА ПРОСЛАВАТА НА ВМРО-ДПМНЕ

a:1:{s:9:"td_source";s:45:"Скопје,(САКАМДАКАЖАМ.МК)

  КАМЕН МОСТ ЗАТВОРЕН ЗА ПЕШАЦИ ВО НАСОКА КОН МУЗЕЈОТ, ПОЧНА ПРОСЛАВАТА НА ВМРО-ДПМНЕ

  Група граѓани го слушаат говорот на поранештниот премиер Никола Груевски, по подвод 26 годишнината на ВМРО-ДПМНЕ, од плоштад иако приемот е од другат страна на реката, на терасата на Музејот на македонската борба. Полицијата не доволува пристап  од плоштадот кон Музејот преку Камени мост. Ги пропушт само пешаците кои доаѓаат од спротивната насока.

  Во обид да го помине мостот беа спречени и активисти на Шарената револуција.

  На терасата на Музејот ВМРО-ДПМНЕ слави 26 години постоење. Пристигнати се неколку стотини гости, а поповод прославата забележливо е зголемено полициско обезбедување во центарот на Скопје.

   

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

  Коментари