Таг: Камени мост

ПОЛИЦИЈАТА ПО ТРИ ДЕНА ГО ПРОНАЈДЕ ЛИЦЕТО КОЕ ВОЗЕШЕ АВТОМОБИЛ ПО КАМЕНИОТ МОСТ ВО СКОПЈЕ И МУ ИЗРЕЧЕ ТРИ КАЗНИ

ПОЛИЦИЈАТА ПО ТРИ ДЕНА ГО ПРОНАЈДЕ ЛИЦЕТО КОЕ ВОЗЕШЕ АВТОМОБИЛ ПО КАМЕНИОТ МОСТ ВО СКОПЈЕ И МУ ИЗРЕЧЕ ТРИ КАЗНИ

Во петокот на социјалните мрежи се појавија фотографии на кои се гледа како автомобил „БМВ“ со гостиварски таблички се движи по Камениот мост во Скопј ...
ПАЈАКОТ УТРОВО ГИ СОБИРАШЕ КОЛИТЕ ПАРКИРАНИ ПОД КАМЕНИ МОСТ

ПАЈАКОТ УТРОВО ГИ СОБИРАШЕ КОЛИТЕ ПАРКИРАНИ ПОД КАМЕНИ МОСТ

Пајак возила на ЈП „Градски паркинг“ утрово ги креваа колите паркирани под Камениот мост во центарот на Скопје. И ПРОСТОРОТ ПОД КАМЕНИ МОСТ СТАНА ...
И ПРОСТОРОТ ПОД КАМЕНИ МОСТ СТАНА ПАРКИНГ

И ПРОСТОРОТ ПОД КАМЕНИ МОСТ СТАНА ПАРКИНГ

Паркинг простор во строгиот центар на Скопје стана и делот под Камениот мост. Паркирани коли секој ден стојат под мостот и никој не ги казнува. Возила ...
НА 13 НОЕМВРИ 1944 ГО СПАСИВМЕ КАМЕНИ МОСТ ОД МИНИРАЊЕ, ВЕЛИ 97-ГОДИШНИОТ КОМАНДАНТ ВО НОБ ЈОРДАН ЦЕКОВ-ДАНЕ

НА 13 НОЕМВРИ 1944 ГО СПАСИВМЕ КАМЕНИ МОСТ ОД МИНИРАЊЕ, ВЕЛИ 97-ГОДИШНИОТ КОМАНДАНТ ВО НОБ ЈОРДАН ЦЕКОВ-ДАНЕ

„Ноќта на 12 спроти 13 ноември речиси никој во бригадата не спиеше. Со нетрпение сите го чекаа часот да се тргне кон Скопје. Беа свесни за големината ...
ШИЛЕГОВ НЕМА ДА ПОДАРУВА СУВЕНИРИ ОД СКОПЈЕ 2014

ШИЛЕГОВ НЕМА ДА ПОДАРУВА СУВЕНИРИ ОД СКОПЈЕ 2014

Град Скопје повеќе нема да подарува сувенири од проектот „Скопје 2014“. Изминатите години во тендерите за набавка на репрезентативен материјал на Г ...
ПУКНАТИНАТА НЕМА ДА ГО СРУШИ КАМЕНИ МОСТ, ВЕЛИ КОНЗЕРВАТОРСКИ ЦЕНТАР

ПУКНАТИНАТА НЕМА ДА ГО СРУШИ КАМЕНИ МОСТ, ВЕЛИ КОНЗЕРВАТОРСКИ ЦЕНТАР

Пукнатините на Камениот мост, симболот на Скопје, се појавија како резултат на денивелацијата на спојот помеѓу елементите од венецот и плочникот и не ...
КАМЕН МОСТ ЗАТВОРЕН ЗА ПЕШАЦИ ВО НАСОКА КОН МУЗЕЈОТ, ПОЧНА ПРОСЛАВАТА НА ВМРО-ДПМНЕ

КАМЕН МОСТ ЗАТВОРЕН ЗА ПЕШАЦИ ВО НАСОКА КОН МУЗЕЈОТ, ПОЧНА ПРОСЛАВАТА НА ВМРО-ДПМНЕ

Група граѓани го слушаат говорот на поранештниот премиер Никола Груевски, по подвод 26 годишнината на ВМРО-ДПМНЕ, од плоштад иако приемот е од другат ...
7 / 7 НАПИСИ