КРЕИРАЈТЕ ВРЕДНОСТИ, НЕ САМО ПРОФИТ, ПОРАЧА ПРВИОТ ФОРУМ НА ДОБРИ КОМПАНИИ

a:1:{s:9:"td_source";s:45:"Скопје,(САКАМДАКАЖАМ.МК)

  КРЕИРАЈТЕ ВРЕДНОСТИ, НЕ САМО ПРОФИТ, ПОРАЧА ПРВИОТ ФОРУМ НА ДОБРИ КОМПАНИИ

  Првиот Форум на добри компании, на тема „Трансформација на општеството преку бизнисите“, се одржа денеска во Скопје со претставници на компании, граѓански организации, носители и спроведувачи на политики, кои се договараа како да направат подобро влијание во општеството.

  Гостин беше Мартен Дресен, холандски претприемач и основач на „Гуд хоспиталити груп“, кој зборуваше за искуството за создавањето на „Добар хотел“

  Гостин беше Мартен Дресен, холандски претприемач и основач на „Гуд хоспиталити груп“, кој зборуваше за искуството за создавањето на „Добар хотел“

  Гостин беше Мартен Дресен, холандски претприемач и основач на „Гуд хоспиталити груп“, кој зборуваше за искуството за создавањето на „Добар хотел“, пловечка конструкција која привлекува илјадници туристи, особено оние кои ја разбираат својата улога во создавањето можности за луѓето од маргините. Токму денес, ваков „Добар хотел“ беше отворен во Лондон.
  „Во социјалниот бизнис како ‘Добар хотел’, акцентот е ставен на луѓето и креирањето вредности, а не само на профитот. Фокусирајте се на луѓето, обидете се да ги мотивирате, да ги задржите и тоа ќе даде резултати на крајот. Најдобар случај е кога се постигнува баланс, остварување добивка и вреднување на човечкиот фактор“, рече  Дресен на првиот Форум на добри компании во Скопје. Форумот е во организација на Асоцијацијата за истражување, комуникации и развој „Паблик“ и Амбасадата на Кралството Холандија во Македонија.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира