ОШТЕТЕНАТА ОБИКОЛНИЦА ПУШТЕНА ВО СООБРАЌАЈ

a:1:{s:9:"td_source";s:45:"Скопје,(САКАМДАКАЖАМ.МК)

  ОШТЕТЕНАТА ОБИКОЛНИЦА ПУШТЕНА ВО СООБРАЌАЈ

  Обиколницата Скопје која беше поплавена и сериозно оштетена во невремето во саботата навечер, од синоќа е пуштена за сообраќај во двата правци, соопшти АМСМ.

  На делниците на автопатот каде што се оштетените делови од коловозот, поставени се сообраќајни знаци за регулирање на брзината на движење на возилата, информираат од АМСМ.

  Голем дел од жртвите во невремето се токму од поплавувањето на обиколницата во близина на Смилковско езеро и селото Стајковци.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

  Коментари