ПО ДВА ЧАСА ПОПРАВЕН СИСТЕМОТ НА ГРАНИЧНИТЕ ПРЕМИНИ

    ПО ДВА ЧАСА ПОПРАВЕН СИСТЕМОТ НА ГРАНИЧНИТЕ ПРЕМИНИСе пропуштаат возила за влез и излез од земјава, соопшти МВР. *(Архивска фотографија од Деве Баир)

    По над два часа прекин, отстранет е дефектот на системот на сите гранични премини, и се пропуштаат возила за влез и излез од земјава, соопшти МВР.

    На граничниот премин Деве Баир чекаат ќе поминат и 100-150 бугарски граѓани, кои заедно со бугарската делегација на чело со министерот за внатрешни работи Иван Демерџиев ќе дојдат во Скопје на одбележувањето на 151-годишнината од раѓањето на Гоце Делчев во црквата „Св. Спас“.

    Симнете ја мобилната апликација

    ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира