Таг: Деве Баир

1 2 10 / 11 НАПИСИ
ПО 300 ЕВРА КАЗНА, ПРОТЕРУВАЊЕ И 3 ГОДИНИ ЗАБРАНА ЗА ВЛЕЗ ВО ЗЕМЈАВА ДОБИЈА ТРОЈЦАТА БУГАРСКИ ДРЖАВЈАНИ КОИ НА ДЕВЕ БАИР СЕ ОБИДОА ДА НАПАДНАТ ПОЛИЦАЈЦИ

ПО 300 ЕВРА КАЗНА, ПРОТЕРУВАЊЕ И 3 ГОДИНИ ЗАБРАНА ЗА ВЛЕЗ ВО ЗЕМЈАВА ДОБИЈА ТРОЈЦАТА БУГАРСКИ ДРЖАВЈАНИ КОИ НА ДЕВЕ БАИР СЕ ОБИДОА ДА НАПАДНАТ ПОЛИЦАЈЦИ

По 300 евра парична казна и протерување и 3 години забрана за влез во земјава добија тројцата бугарски државјани кои на граничниот премин Деве Баир де ...
ПРИВЕДЕНИ ТРОЈЦА БУГАРСКИ ДРЖАВЈАНИ КОИ НА ДЕВЕ БАИР ПРОБАЛЕ ДА НАПАДНАТ ПОЛИЦАЈЦИ

ПРИВЕДЕНИ ТРОЈЦА БУГАРСКИ ДРЖАВЈАНИ КОИ НА ДЕВЕ БАИР ПРОБАЛЕ ДА НАПАДНАТ ПОЛИЦАЈЦИ

На граничниот премин Деве Баир се приведени тројца бугарски државјани кои се обиделе физички да нападнат полицајци, соопшти Министерството за внатрешн ...
ПО ДВА ЧАСА ПОПРАВЕН СИСТЕМОТ НА ГРАНИЧНИТЕ ПРЕМИНИ

ПО ДВА ЧАСА ПОПРАВЕН СИСТЕМОТ НА ГРАНИЧНИТЕ ПРЕМИНИ

По над два часа прекин, отстранет е дефектот на системот на сите гранични премини, и се пропуштаат возила за влез и излез од земјава, соопшти МВР. ...
ПАДНА СИСТЕМОТ НА ГРАНИЧНИТЕ ПРЕМИНИ, СЕ ПРОПУШТААТ САМО ИТНИ СЛУЧАИ

ПАДНА СИСТЕМОТ НА ГРАНИЧНИТЕ ПРЕМИНИ, СЕ ПРОПУШТААТ САМО ИТНИ СЛУЧАИ

Паднат е системот на граничните премини, екипите се на терен и работат на ситуацијата, велат кусо од Министерството за внатрешни работи (МВР). Од МВР ...
ЗЛАТНИ ДВОГЛАВИ ОРЛИ, КРСТОВИ И ДРУГ НАКИТ ТЕШКИ НАД 2,7 КИЛОГРАМИ ФАТИ ВО АВТОБУС ЦАРИНАТА НА ДЕВЕ БАИР

ЗЛАТНИ ДВОГЛАВИ ОРЛИ, КРСТОВИ И ДРУГ НАКИТ ТЕШКИ НАД 2,7 КИЛОГРАМИ ФАТИ ВО АВТОБУС ЦАРИНАТА НА ДЕВЕ БАИР

Оперативците на Царината на граничниот премин Деве Баир денеска во турски автобус пресретнаа шверц на повеќе ќесиња разновиден златен накит, тежок 2.7 ...
НЕМА АИР ОД ДЕВЕ БАИР

НЕМА АИР ОД ДЕВЕ БАИР

Миле, ми текна. А да им кажеме дека ги утнале елаборатите? ...
НА ЗИМУВАЊЕ ВО БУГАРИЈА САМО СО НЕГАТИВЕН ПЦР ТЕСТ И САМО ПРЕКУ ДЕВЕ БАИР, ЗА ТРАНСПОРТЕРИТЕ И СТУДЕНТИТЕ ОТВОРЕНИ СИТЕ ТРИ ГРАНИЧНИ ПРЕМИНИ

НА ЗИМУВАЊЕ ВО БУГАРИЈА САМО СО НЕГАТИВЕН ПЦР ТЕСТ И САМО ПРЕКУ ДЕВЕ БАИР, ЗА ТРАНСПОРТЕРИТЕ И СТУДЕНТИТЕ ОТВОРЕНИ СИТЕ ТРИ ГРАНИЧНИ ПРЕМИНИ

Македонските граѓани кои планираат да заминат на зимување во Бугарија, од завчера тоа може да го направат единствено преку граничниот премин Деве Баир ...
ФАТЕН ЦЕЛ АВТОБУС ПАТНИЦИ СО ЛАЖНИ ПЦР ТЕСТОВИ ШТО ПРЕКУ ТУРИСТИЧКА АГЕНЦИЈА ОДЕЛЕ ОД СКОПЈЕ ЗА БУГАРИЈА

ФАТЕН ЦЕЛ АВТОБУС ПАТНИЦИ СО ЛАЖНИ ПЦР ТЕСТОВИ ШТО ПРЕКУ ТУРИСТИЧКА АГЕНЦИЈА ОДЕЛЕ ОД СКОПЈЕ ЗА БУГАРИЈА

Цел автобус со 30 патници денеска тргнал од Скопје кон Бугарија со лажни ПЦР тестови. Турата била организирана од туристичка агенција од Скопје, а лаж ...
СТРАНСКИТЕ ДРЖАВЈАНИ КОИ ТРАНЗИТИРААТ ЌЕ МОРА ДА ИЗЛЕЗАТ ОД ЗЕМЈАВА ВО РОК ОД 5 ЧАСА ОТКАКО ВЛЕГЛЕ

СТРАНСКИТЕ ДРЖАВЈАНИ КОИ ТРАНЗИТИРААТ ЌЕ МОРА ДА ИЗЛЕЗАТ ОД ЗЕМЈАВА ВО РОК ОД 5 ЧАСА ОТКАКО ВЛЕГЛЕ

Според посебен протокол странските државјани ќе може да транзитираат низ земјава. На денешната Владина седница беше донесен Протокол за непречен транз ...
ЗА ВЛЕЗ ВО БУГАРИЈА НА ДЕВЕ БАИР СЕ ЧЕКА И ПО ТРИ ЧАСА

ЗА ВЛЕЗ ВО БУГАРИЈА НА ДЕВЕ БАИР СЕ ЧЕКА И ПО ТРИ ЧАСА

За влез во Бугарија на граничниот премин Деве Баир има километарска колона и се чека и по три часа, јавуваат граѓани кои денеска се заглавени на приод ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ