Таг: гранични премини

1 2 3 10 / 22 НАПИСИ
ШТРАЈК НА ГРЧКИТЕ ЦАРИНИЦИ, ПРЕПОРАКА ДА НЕ СЕ ПАТУВА КОН ГРЦИЈА

ШТРАЈК НА ГРЧКИТЕ ЦАРИНИЦИ, ПРЕПОРАКА ДА НЕ СЕ ПАТУВА КОН ГРЦИЈА

Од вечерва на полноќ царинските служби во Грција ќе штрајкуваат. Поради тоа во застој ќе биде патничкиот и товарниот сообраќај и на граѓаните не им се ...
ПО ДВА ЧАСА ПОПРАВЕН СИСТЕМОТ НА ГРАНИЧНИТЕ ПРЕМИНИ

ПО ДВА ЧАСА ПОПРАВЕН СИСТЕМОТ НА ГРАНИЧНИТЕ ПРЕМИНИ

По над два часа прекин, отстранет е дефектот на системот на сите гранични премини, и се пропуштаат возила за влез и излез од земјава, соопшти МВР. ...
МКД И ОСТАНАТИ

МКД И ОСТАНАТИ

Дишете длабоко со нелуфтирање ...
МВР СЕ ЖАЛИ ДЕКА ЦАРИНА НЕ ГИ СМЕНИЛА РАСИПАНИТЕ СЕМАФОРИ НА ГРАНИЧНИТЕ ПРЕМИНИ И ЗАТОА ИМА ГУЖВА

МВР СЕ ЖАЛИ ДЕКА ЦАРИНА НЕ ГИ СМЕНИЛА РАСИПАНИТЕ СЕМАФОРИ НА ГРАНИЧНИТЕ ПРЕМИНИ И ЗАТОА ИМА ГУЖВА

На граничните премини за влез и излез од земјава не работат семафорите за насочување на возилата во ленти. Поради тоа, патниците не знаат во која коло ...
ОД ДЕНЕСКА СЕ ОТВОРААТ И ПРЕМИНИТЕ МЕЏИТЛИЈА И ДОЈРАН, СООПШТИЈА ГРЧКИТЕ ВЛАСТИ

ОД ДЕНЕСКА СЕ ОТВОРААТ И ПРЕМИНИТЕ МЕЏИТЛИЈА И ДОЈРАН, СООПШТИЈА ГРЧКИТЕ ВЛАСТИ

Од денеска се отвораат сите копнени гранични премини со соседните земји, вклучувајќи ги и Меџитлија и Дојран со Македонија, според соопштението на кан ...
СТРАНЦИТЕ КОИ САМО ТРАНЗИТИРААТ НИЗ МАКЕДОНИЈА, АКО ЈА ИЗГУБАТ ИЗЈАВАТА ЗА ВЛЕЗ, ОСТАНУВААТ 14 ДЕНА ВО КАРАНТИН

СТРАНЦИТЕ КОИ САМО ТРАНЗИТИРААТ НИЗ МАКЕДОНИЈА, АКО ЈА ИЗГУБАТ ИЗЈАВАТА ЗА ВЛЕЗ, ОСТАНУВААТ 14 ДЕНА ВО КАРАНТИН

На странците кои само транзитираат низ Република Северна Македонија, властите им даваат вкупно 5 часа да стигнат од еден и да ја напуштат државата на ...
УТРЕ СЕ ОТВОРААТ СИТЕ ГРАНИЧНИ ПРЕМИНИ, КОЈ САКА ДА ВЛЕЗЕ МОРА ДА ИМА НЕГАТИВЕН ТЕСТ ЗА КОРОНАВИРУС И ДА СЕДИ ВО САМОИЗОЛАЦИЈА 14 ДЕНА

УТРЕ СЕ ОТВОРААТ СИТЕ ГРАНИЧНИ ПРЕМИНИ, КОЈ САКА ДА ВЛЕЗЕ МОРА ДА ИМА НЕГАТИВЕН ТЕСТ ЗА КОРОНАВИРУС И ДА СЕДИ ВО САМОИЗОЛАЦИЈА 14 ДЕНА

Од утре се отвораат сите гранични премини во Република Северна Македонија, одлучи Владата на денешната седница. Според соопштението на Владата, продол ...
СТРАНСКИТЕ ДРЖАВЈАНИ КОИ ТРАНЗИТИРААТ ЌЕ МОРА ДА ИЗЛЕЗАТ ОД ЗЕМЈАВА ВО РОК ОД 5 ЧАСА ОТКАКО ВЛЕГЛЕ

СТРАНСКИТЕ ДРЖАВЈАНИ КОИ ТРАНЗИТИРААТ ЌЕ МОРА ДА ИЗЛЕЗАТ ОД ЗЕМЈАВА ВО РОК ОД 5 ЧАСА ОТКАКО ВЛЕГЛЕ

Според посебен протокол странските државјани ќе може да транзитираат низ земјава. На денешната Владина седница беше донесен Протокол за непречен транз ...
УШТЕ Е РАНО ЗА OТВОРАЊЕ НА ГРАНИЧНИТЕ ПРЕМИНИ И АЕРОДРОМИТЕ, РЕЧЕ СУГАРЕСКИ

УШТЕ Е РАНО ЗА OТВОРАЊЕ НА ГРАНИЧНИТЕ ПРЕМИНИ И АЕРОДРОМИТЕ, РЕЧЕ СУГАРЕСКИ

Во периoдов се разговара за отворање на аеродромите и граничните премини, но уште е рано за да се донесат такви одлуки, изјави министерот за транспорт ...
23 РЕГИСТРИРАНИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС, ЦЕЛОСНА ИЗОЛАЦИЈА СО ЗАТВОРEНИ ГРАНИЦИ И БЕЗ АВИОНСКИ ВРСКИ

23 РЕГИСТРИРАНИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС, ЦЕЛОСНА ИЗОЛАЦИЈА СО ЗАТВОРEНИ ГРАНИЦИ И БЕЗ АВИОНСКИ ВРСКИ

Нема потреба да се воведува вонредна состојба или кризна состојба во целата држава, но се затвораат сите гранични премини за странски државјани, а од ...
1 2 3 10 / 22 НАПИСИ