ПОЧИНА СУДИЈАТА ОГНЕН СТАВРЕВ КОЈ ГИ СУДЕШЕ „ТИТАНИК 2“, „ТНТ“, „МОНСТРУМ“

  ПОЧИНА СУДИЈАТА ОГНЕН СТАВРЕВ КОЈ ГИ СУДЕШЕ „ТИТАНИК 2“, „ТНТ“, „МОНСТРУМ“Судијата Ставрев изрече низа пресуди за предмети од СЈО, како „Титаник 2“, „ТНТ“, „Монструм“.

  По кратко боледување, утрово почина судијата Огнен Ставрев од Основниот Кривичен суд Скопје, потврди Судот . Имаше 63 години.

  Судијата Ставрев пред две недели ја објави пресудата за ,,Титаник 2″, а изрече и низа пресуди за предмети од Специјалното јавно обвинителство (СЈО), како „ТНТ“, „Монструм“. Ставрев три децении работеше како судија, а смртта го затекна на местото судија во Одделот за организиран криминал и корупција каде судеше многу актуелни предмети, како „Змиско око 1“, „Сопот“, „Фаланга 2“.

  Огнен е син на Драгољуб Ставрев, претседател на Претседателството и на Извршниот совет на Социјалистичка Република Македонија (СРМ) и градоначалник на Скопје при обновата по земјотресот.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира