Таг: судија

1 2 3 6 10 / 52 НАПИСИ
МВР ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПРОТИВ САМКА ИБРАИМОСКИ ЗА ЗАКАНА КОН СУДИЈА НА УСТАВЕН СУД

МВР ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПРОТИВ САМКА ИБРАИМОСКИ ЗА ЗАКАНА КОН СУДИЈА НА УСТАВЕН СУД

Министерството за внатрешни работи (МВР) денеска поднело кривична пријава против Самка Ибраимоски, претседател на политичката партија ПЦЕР и поранешен ...
ОД СУДИЈАТА МЕРЧАН ЗАВИСИ ДАЛИ ТРАМП ЌЕ БИДЕ ОСУДЕН НА ЗАТВОРСКА КАЗНА

ОД СУДИЈАТА МЕРЧАН ЗАВИСИ ДАЛИ ТРАМП ЌЕ БИДЕ ОСУДЕН НА ЗАТВОРСКА КАЗНА

Големо прашање е дали Доналд Трамп ќе биде осуден на казна затвор, откако стана првиот поранешен или актуелен претседател на САД осуден за кривично де ...
НА ЉУПЧО ПАЛЕВСКИ МУ Е ПОТВРДЕН ПРИТВОРОТ ПОРАДИ ОПАСНОСТ ДА ИЗБЕГА ИЛИ ПАК ДА УБИЕ

НА ЉУПЧО ПАЛЕВСКИ МУ Е ПОТВРДЕН ПРИТВОРОТ ПОРАДИ ОПАСНОСТ ДА ИЗБЕГА ИЛИ ПАК ДА УБИЕ

Со силно обезбедување, Љупчо Палевски-Палчо, осомничениот за свирепите убиства на  14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и и 74-годишниот Панче Жежовс ...
ВРХОВНИОТ СУДИЈА НАЌЕ ГЕОРГИЕВ ДОБИ 30 ДЕНА ПРИТВОР ВО ШУТКА

ВРХОВНИОТ СУДИЈА НАЌЕ ГЕОРГИЕВ ДОБИ 30 ДЕНА ПРИТВОР ВО ШУТКА

Судија на претходна постапка при Основниот кривичен суд Скопје, постапувајќи по предлог на Основното јавно обвинителство за гонење организиран кримина ...
ВО ШЕМА СО УАПСЕНИОТ ВРХОВЕН СУДИЈА ГЕОРГИЕВ БИЛ ИЏЕТ МЕМЕТИ, ЧЛЕН НА СОВЕТОТ НА ЈАВНИ ОБВИНИТЕЛИ, ОСОМНИЧЕНИ ДЕКА ПРОДАВАЛЕ ИНФОРМАЦИИ ЗА ПАРИ

ВО ШЕМА СО УАПСЕНИОТ ВРХОВЕН СУДИЈА ГЕОРГИЕВ БИЛ ИЏЕТ МЕМЕТИ, ЧЛЕН НА СОВЕТОТ НА ЈАВНИ ОБВИНИТЕЛИ, ОСОМНИЧЕНИ ДЕКА ПРОДАВАЛЕ ИНФОРМАЦИИ ЗА ПАРИ

Паралелно со големиот претрес во Врховниот суд до полноќ, од каде што биле земани докази против уапсениот судија Наќе Георгиев, истражителите од ОЈО з ...
ОДЗЕМЕН ИМУНИТЕТОТ НА ВРХОВНИОТ СУДИЈА ГЕОРГИЕВ, ЧЛЕНКАТА НА СУДСКИОТ СОВЕТ ЛОРЕТА ГЕОРГИЕВА КОЈА ПРЕТХОДНО ГО СПАСИ ОД РАЗРЕШУВАЊЕ, НЕ ДОЈДЕ НА СЕДНИЦАТА ЗАШТО НЕМАЛА ПРЕВОЗ

ОДЗЕМЕН ИМУНИТЕТОТ НА ВРХОВНИОТ СУДИЈА ГЕОРГИЕВ, ЧЛЕНКАТА НА СУДСКИОТ СОВЕТ ЛОРЕТА ГЕОРГИЕВА КОЈА ПРЕТХОДНО ГО СПАСИ ОД РАЗРЕШУВАЊЕ, НЕ ДОЈДЕ НА СЕДНИЦАТА ЗАШТО НЕМАЛА ПРЕВОЗ

Судскиот совет на седницата по полноќ му го одзеде судискиот имунитет на уапсениот врховен судија Наќе Георгиев од Струмица, за кого истрагата не заст ...
УКИНАТА ОСЛОБОДИТЕЛНАТА ПРЕСУДА ЗА ДРВОКРАДЦИТЕ КОИ ПРЕТЕПАА ПОЛИЦАЈЦИ ПРИ ОБИД ЗА АПСЕЊЕ, НО ОСТАНА ЕДНА ГОДИНА ЗАТВОР ЗА ДРВОКРАДЕЦОТ КОЈ СО МОТКА УДРИ ПОЛИЦАЕЦ ПО ГЛАВА

УКИНАТА ОСЛОБОДИТЕЛНАТА ПРЕСУДА ЗА ДРВОКРАДЦИТЕ КОИ ПРЕТЕПАА ПОЛИЦАЈЦИ ПРИ ОБИД ЗА АПСЕЊЕ, НО ОСТАНА ЕДНА ГОДИНА ЗАТВОР ЗА ДРВОКРАДЕЦОТ КОЈ СО МОТКА УДРИ ПОЛИЦАЕЦ ПО ГЛАВА

Апелациониот суд од Битола ја укина првостепената пресуда на Основен суд Прилеп, за девет обвинети лица кои беа ослободени од вина за „учество во толп ...
СО СЕКОЕ РАСКАЖУВАЊЕ НИЗ ШТО СÈ ПОМИНАВ ВО СТРУШКАТА БОЛНИЦА МИ СЕ СКРАТУВА ЖИВОТОТ, РЕЧЕ РОДИЛКАТА ОД ДЕБАР ВЕАПОСКА НА СУДЕЊЕТО КОЕ ПОЧНА ОДНОВО

СО СЕКОЕ РАСКАЖУВАЊЕ НИЗ ШТО СÈ ПОМИНАВ ВО СТРУШКАТА БОЛНИЦА МИ СЕ СКРАТУВА ЖИВОТОТ, РЕЧЕ РОДИЛКАТА ОД ДЕБАР ВЕАПОСКА НА СУДЕЊЕТО КОЕ ПОЧНА ОДНОВО

Во Основниот суд во Струга денеска одново започна судењето за родилката од Дебар, Јилдаз Веапоска, која при породување во Струшката болница остана без ...
ЌЕ БИДАТ ПРИОРИТЕТ ПРОБЛЕМИТЕ СО НЕДОСТИГ НА СУДИИ И АЖУРИРАЊЕТО НА ПРЕДМЕТИTE, ВЕЛИ НОВИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА АПЕЛАЦИОНИОТ СУД ВО ШТИП, ТОНИ ДЕЛЕВ

ЌЕ БИДАТ ПРИОРИТЕТ ПРОБЛЕМИТЕ СО НЕДОСТИГ НА СУДИИ И АЖУРИРАЊЕТО НА ПРЕДМЕТИTE, ВЕЛИ НОВИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА АПЕЛАЦИОНИОТ СУД ВО ШТИП, ТОНИ ДЕЛЕВ

„Ја преземам функцијата со околу 1.200 предмети кои бараат и време и стручен кадар од судии за нивно ажурирање. Граѓаните сакаат нивните предмети да и ...
АСТЕРИКС И ОБЕЛИКС

АСТЕРИКС И ОБЕЛИКС

Штом министри посредувале колку треба Слупчанци да плаќаат за струја , тогаш Владата треба јавно да го објави договорот. ...
1 2 3 6 10 / 52 НАПИСИ