ПОЛИЦАЈЦИ ПУКАЛЕ ВО ГУМИТЕ НА АВТОМОБИЛОТ НА ДВАЈЦА ДИЛЕРИ КОИ СЕ ОБИДЕЛЕ ДА ИЗБЕГААТ НА АВТОПАТОТ ГОСТИВАР-ТЕТОВО

  ПОЛИЦАЈЦИ ПУКАЛЕ ВО ГУМИТЕ НА АВТОМОБИЛОТ НА ДВАЈЦА ДИЛЕРИ КОИ СЕ ОБИДЕЛЕ ДА ИЗБЕГААТ НА АВТОПАТОТ ГОСТИВАР-ТЕТОВОЈавниот обвинител до судијата на претходна постапка достави предлог за определување мерка притвор за двајцата осомничени.​ (архивска фотографија)

  Двајца дилери на дрога се уапсени вчера на автопатот Гостивар-Тетово со 30 килограми марихуана, спакувана во 25 пакувања во нивниот автомобил, соопшти Основното јавно обвинителство Тетово.

  Двајцата се обиделе да избегаат кога полицајци пробале да ги запрат, по што полицајците пукале во гумите на автомобилот за да го онеспособат.

  „Кога полициски службеници се обиделе да ги запрат, првоосомничениот возач на автомобилот додал гас, обидувајќи се да се даде во бегство, при што удрил во полициско комбе. Полициските службеници пукале во тркалата на автомобилот и успеале да го онеспособат за движење и да го запрат. Осомничените веднаш биле приведени, а дрогата запленета“, велат од ОЈО Тетово.

  Јавниот обвинител до судијата на претходна постапка достави предлог за определување мерка притвор за двајцата осомничени.​

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира