Таг: дрога

1 2 3 5 10 / 50 НАПИСИ
РОСАРИО, РОДНИОТ ГРАД НА МЕСИ, ПРЕПЛАВЕН СО УБИСТВА ОД НАРКОКАРТЕЛИТЕ

РОСАРИО, РОДНИОТ ГРАД НА МЕСИ, ПРЕПЛАВЕН СО УБИСТВА ОД НАРКОКАРТЕЛИТЕ

Росарио, живописниот роден град на фудбалската ѕвезда Лионел Меси, е преплавен со убиства во пресметки меѓу наркокартелите. Убиствата ги нарачуваат на ...
УАПСЕНИ 10 ЛИЦА КОИ КРАДЕЛЕ ДРОГА ОД ФАБРИКА ЗА КАНАБИС И ЈА ПРОДАВАЛЕ

УАПСЕНИ 10 ЛИЦА КОИ КРАДЕЛЕ ДРОГА ОД ФАБРИКА ЗА КАНАБИС И ЈА ПРОДАВАЛЕ

Министерството за внатрешни работи денеска уапси група која крадела дрога од фабрика за производство на канабис и потоа ја продавала. Како што соопшти ...
ГЕРМАНИЈА ЌЕ ГО ЛЕГАЛИЗИРА КАНАБИСОТ ОД 1 АПРИЛ

ГЕРМАНИЈА ЌЕ ГО ЛЕГАЛИЗИРА КАНАБИСОТ ОД 1 АПРИЛ

Германија планира од април да го легализира канабисот, по долги расправии меѓу владејачките партии околу конечните детали и здравствената заштита. ...
УАПСЕН ДИЛЕР НА КОКАИН И ХЕРОИН, СО ПАРИТЕ ОД ПРОДАЖБА НА ДРОГА КУПУВАЛ КОМПЈУТЕРИ И ПЛЕЈСТЕЈШН

УАПСЕН ДИЛЕР НА КОКАИН И ХЕРОИН, СО ПАРИТЕ ОД ПРОДАЖБА НА ДРОГА КУПУВАЛ КОМПЈУТЕРИ И ПЛЕЈСТЕЈШН

Во Скопје е уапсен 45-годишниот Р.К., осомничен дека препродавал кокаин, хероин и марихуана, соопштија полицијата и обвинителството. Тој веќе бил осуд ...
ПОЧИНА АКТЕРОТ ЛИ СУН-КЈУН, ЅВЕЗДАТА НА КОРЕЈСКИОТ ОСКАРОВЕЦ „ПАРАЗИТ“, КОЈ БЕШЕ ПОД ИСТРАГА ЗА ДРОГА

ПОЧИНА АКТЕРОТ ЛИ СУН-КЈУН, ЅВЕЗДАТА НА КОРЕЈСКИОТ ОСКАРОВЕЦ „ПАРАЗИТ“, КОЈ БЕШЕ ПОД ИСТРАГА ЗА ДРОГА

Јужнокорејскиот актер Ли Сун-кјун (48), најпознат по улогата во оскаровецот „Паразит“, е пронајден мртов, потврдија властите. Актерот беше пронајден о ...
ШПАНСКАТА ПОЛИЦИЈА ЗАПЛЕНИ 11 ТОНИ КОКАИН НА АЛБАНСКАТА МАФИЈА

ШПАНСКАТА ПОЛИЦИЈА ЗАПЛЕНИ 11 ТОНИ КОКАИН НА АЛБАНСКАТА МАФИЈА

Единаесет тони кокаин увезени од албанските криминални организации се запленети во Шпанија во две операции, објави шпанската полиција, истакнувајќи ја ...
НИТУ ЕДЕН КРИМИНАЛЕЦ НЕ Е ПОСИЛЕН ОД ДРЖАВАТА, РЕЧЕ СПАСОВСКИ ПО ВЧЕРАШНАТА АКЦИЈА ЗА АПСЕЊЕ ЧЛЕНОВИ НА НАРКОМАФИЈАТА ВО СТРУШКО

НИТУ ЕДЕН КРИМИНАЛЕЦ НЕ Е ПОСИЛЕН ОД ДРЖАВАТА, РЕЧЕ СПАСОВСКИ ПО ВЧЕРАШНАТА АКЦИЈА ЗА АПСЕЊЕ ЧЛЕНОВИ НА НАРКОМАФИЈАТА ВО СТРУШКО

Ниту еден криминалец не може да биде посилен од државата. Државата сме сите ние и не може криминалците да надвладеат над огромното мнозинство на граѓа ...
ВО СТРУШКО ОТКРИЕНИ ТРИ МРЕЖИ ЗА ПРОДАЖБА НА КОКАИН, ХАШИШ, МАРИХУАНА И ПИШТОЛИ, УАПСЕНИ СЕ 20 ОД ВКУПНО 23 ОРГАНИЗАТОРИ И ДИЛЕРИ

ВО СТРУШКО ОТКРИЕНИ ТРИ МРЕЖИ ЗА ПРОДАЖБА НА КОКАИН, ХАШИШ, МАРИХУАНА И ПИШТОЛИ, УАПСЕНИ СЕ 20 ОД ВКУПНО 23 ОРГАНИЗАТОРИ И ДИЛЕРИ

Во голема полициска акција во Охридско-Струшкиот Регион, под раководство на обвинител од ОЈО за гонење на организиран криминал и корупција, уапсени се ...
УАПСЕН ФРАНЦУСКИ СЕНАТОР ПОД СОМНЕНИЕ ДЕКА ДРОГИРАЛ ПРАТЕНИЧКА ЗА ДА ЈА СИЛУВА

УАПСЕН ФРАНЦУСКИ СЕНАТОР ПОД СОМНЕНИЕ ДЕКА ДРОГИРАЛ ПРАТЕНИЧКА ЗА ДА ЈА СИЛУВА

Францускиот сенатор Жоел Геријо е уапсен под сомнение дека дрогирал пратеничка во парламентот со цел да ја силува, Шеесет и шестгодишниот Геријо, кој ...
ВО ПУКАЊЕ ВО САРАЕВО УБИЕН ВОДАЧ НА ШВЕДСКА НАРКОМРЕЖА

ВО ПУКАЊЕ ВО САРАЕВО УБИЕН ВОДАЧ НА ШВЕДСКА НАРКОМРЕЖА

Шведски државјанин е убиен денеска во пукање кое се случи во сараевската општина Илиџа. Босанските медиуми објавија дека станува збор за 30-годишниот ...
1 2 3 5 10 / 50 НАПИСИ