Таг: дрога

1 2 3 4 10 / 38 НАПИСИ
ЕДНОГОДИШНО ДЕТЕ ПОЧИНА ОД ФЕНТАНИЛ ВО ГРАДИНКА ВО ЊУЈОРК, ПРИ ПРЕТРЕС ПРОНАЈДЕН ЕДЕН КИЛОГРАМ ДРОГА

ЕДНОГОДИШНО ДЕТЕ ПОЧИНА ОД ФЕНТАНИЛ ВО ГРАДИНКА ВО ЊУЈОРК, ПРИ ПРЕТРЕС ПРОНАЈДЕН ЕДЕН КИЛОГРАМ ДРОГА

Едногодишно дете починало во градинка во Њујорк откако дошло во контакт со фентанил, кој бил скриен под душек во собата за дремка. Николас Доминики, к ...
ЗАСИЛЕНИ ПОЛИЦИСКИ ПАТРОЛИ НИЗ СКОПСКО ДЕБАР МААЛО, РОДИТЕЛИ СЕ СОМНЕВААТ ДЕКА МАЛОЛЕТНИЦИ ОД ДРУГИ МЕСТА ОРГАНИЗИРАНО СЕ НОСАТ ДА ДИЛААТ ДРОГА МЕЃУ ВРСНИЦИТЕ

ЗАСИЛЕНИ ПОЛИЦИСКИ ПАТРОЛИ НИЗ СКОПСКО ДЕБАР МААЛО, РОДИТЕЛИ СЕ СОМНЕВААТ ДЕКА МАЛОЛЕТНИЦИ ОД ДРУГИ МЕСТА ОРГАНИЗИРАНО СЕ НОСАТ ДА ДИЛААТ ДРОГА МЕЃУ ВРСНИЦИТЕ

Засилени полициски патроли ќе има секоја вечер низ скопско Дебар Маало, познато како центар на ноќниот живот во главниот град, откако се регистрирани ...
СЕ ДИЛА КОКАИН СО СТАКЛО ОД МЕЛЕНИ НЕОНКИ И ХЕРОИН СО ОТРОВ ЗА ГЛУВЦИ, МВР ВЕЛИ 90 ОТСТО ОД ДРОГАТА ВО ЗЕМЈАВА Е ИЗМЕШАНА

СЕ ДИЛА КОКАИН СО СТАКЛО ОД МЕЛЕНИ НЕОНКИ И ХЕРОИН СО ОТРОВ ЗА ГЛУВЦИ, МВР ВЕЛИ 90 ОТСТО ОД ДРОГАТА ВО ЗЕМЈАВА Е ИЗМЕШАНА

Деведесет отсто од дрогата што се дила во Македонија е нечиста, кокаинот се меша дури и со стакло од мелени неонки, а хероинот и со отров за глувци и ...
БЕРЛИН ВОВЕДЕ БЕСПЛАТНИ И АНОНИМНИ ТЕСТОВИ ЗА НЕЛЕГАЛНИ ДРОГИ

БЕРЛИН ВОВЕДЕ БЕСПЛАТНИ И АНОНИМНИ ТЕСТОВИ ЗА НЕЛЕГАЛНИ ДРОГИ

Корисниците на нелегални дроги во Берлин отсега ќе можат да ги тестираат купените супстанции легално, анонимно и бесплатно. По долги години дискусии и ...
АМСТЕРДАМ ГИ ПРЕДУПРЕДИ МЛАДИТЕ БРИТАНЦИ ДА НЕ ДОАЃААТ ЗА СЕКС И ДРОГА

АМСТЕРДАМ ГИ ПРЕДУПРЕДИ МЛАДИТЕ БРИТАНЦИ ДА НЕ ДОАЃААТ ЗА СЕКС И ДРОГА

Амстердам ги предупреди британските туристи кои доаѓаат за секс и дрога, „да стојат настрана“. Дигиталната кампања е насочена кон мажи на возраст од 1 ...
ПОЛИЦАЈЦИ ПУКАЛЕ ВО ГУМИТЕ НА АВТОМОБИЛОТ НА ДВАЈЦА ДИЛЕРИ КОИ СЕ ОБИДЕЛЕ ДА ИЗБЕГААТ НА АВТОПАТОТ ГОСТИВАР-ТЕТОВО

ПОЛИЦАЈЦИ ПУКАЛЕ ВО ГУМИТЕ НА АВТОМОБИЛОТ НА ДВАЈЦА ДИЛЕРИ КОИ СЕ ОБИДЕЛЕ ДА ИЗБЕГААТ НА АВТОПАТОТ ГОСТИВАР-ТЕТОВО

Двајца дилери на дрога се уапсени вчера на автопатот Гостивар-Тетово со 30 килограми марихуана, спакувана во 25 пакувања во нивниот автомобил, соопшти ...
НАСТАВНИЧКА ОД ОСНОВНО ШКОЛО ВО СКОПСКИ АЕРОДРОМ УАПСЕНА ЗА ДИЛАЊЕ ДРОГА

НАСТАВНИЧКА ОД ОСНОВНО ШКОЛО ВО СКОПСКИ АЕРОДРОМ УАПСЕНА ЗА ДИЛАЊЕ ДРОГА

Наставничка од основното училиште „Александар Македонски“ во населбата Ново Лисиче во скопската Општина Аеродром е уапсена за дилање дрога. Според инф ...
ПРОФЕСОРКАТА АЧКОСКА, КОЈА НАПИША НА ФЕЈСБУК ДЕКА ТИНЕЈЏЕР УМРЕЛ ОД ДРОГА ВО ПИЈАЧКА, ВО ПОЛИЦИЈА РЕКЛА ДЕКА СЛУШНАЛА МУАБЕТИ ОД ДЕЦА

ПРОФЕСОРКАТА АЧКОСКА, КОЈА НАПИША НА ФЕЈСБУК ДЕКА ТИНЕЈЏЕР УМРЕЛ ОД ДРОГА ВО ПИЈАЧКА, ВО ПОЛИЦИЈА РЕКЛА ДЕКА СЛУШНАЛА МУАБЕТИ ОД ДЕЦА

Универзитетската професорка и историчарка Виолета Ачкоска, авторка на постот на Фејсбук со кој објави вест дека средношколец починал од дрога во пијал ...
ШЕСТМИНА ЧЛЕНОВИ НА ЕДНО СЕМЕЈСТВО ЕГЗЕКУТИРАНИ ВО КАЛИФОРНИЈА, МЕЃУ НИВ И 10-МЕСЕЧНО БЕБЕ

ШЕСТМИНА ЧЛЕНОВИ НА ЕДНО СЕМЕЈСТВО ЕГЗЕКУТИРАНИ ВО КАЛИФОРНИЈА, МЕЃУ НИВ И 10-МЕСЕЧНО БЕБЕ

Шестмина членови на едно семејство се убиени во куќа во Калифорнија, која на полицијата ѝ била позната по активности поврзани со дрога. Властите кажаа ...
НЕГАТИВЕН Е ТЕСТОТ ЗА ДРОГА НА ФИНСКАТА ПРЕМИЕРКА МАРИН, САМА СИ ГО ПЛАТИЛА ТЕСТИРАЊЕТО

НЕГАТИВЕН Е ТЕСТОТ ЗА ДРОГА НА ФИНСКАТА ПРЕМИЕРКА МАРИН, САМА СИ ГО ПЛАТИЛА ТЕСТИРАЊЕТО

Финската премиерка Сана Марин е негативна на тестот за дрога, соопшти финската влада, откако минатата недела излезе видео на кое таа танцува, пее и пи ...
1 2 3 4 10 / 38 НАПИСИ