ШАРЕНО ПИСМО ОД ХАГ СО ПОДДРШКА ЗА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

a:1:{s:9:"td_source";s:39:"Хаг,(САКАМДАКАЖАМ.МК)

  ШАРЕНО ПИСМО ОД ХАГ СО ПОДДРШКА ЗА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

  Група македонски граѓани што живеат во Холандија, вчера до Амбасадата на Македонија во Хаг испратија писмо со кое изразија целосна поддршка на отпорот и на сите барања на граѓанското движење Протестирам.

  Како што ни јавуваат граѓаните што демонстрирале, писмото било потпишано со разни бои фломастери за симболично да се покаже симболиката со Шарената револуција што се случува низ Македонија.

  Потписи во разни бои како поддршка на шарената револуција во Македонија (аматерска фотографија)

  Потписи во разни бои како поддршка на шарената револуција во Македонија (аматерска фотографија)

  Тие побараа итна и неотповиклива оставка на Ѓорге Иванов од функцијата Претседател на Република Македонија и ги повторија барањата на Шарената револуција и одложување на изборите на 5 јуни.

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

  Коментари