Таг: оставка

1 2 3 11 10 / 108 НАПИСИ
РУСКИОТ ПРЕМИЕР МЕДВЕДЕВ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА

РУСКИОТ ПРЕМИЕР МЕДВЕДЕВ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА

Рускиот премиер Дмитри Медведев денеска му ја поднесе својата оставка на претседателот Владимир Путин, објави агенцијата „Тас“. Путин му се заблаго ...
СОБРАНИЕТО ЈА КОНСТАТИРАШЕ ОСТАВКАТА НА ЗАЕВ

СОБРАНИЕТО ЈА КОНСТАТИРАШЕ ОСТАВКАТА НА ЗАЕВ

Собранието ја констатираше оставката на премиерот Зоран Заев. Тој утрово ја потпиша и ја достави оставката од премиерската функција, а не присуствуваш ...
ЗАЕВ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА, ПЕНДАРОВСКИ ЌЕ МУ ГО ВРАЧИ МАНДАТОТ НА СПАСОВСКИ

ЗАЕВ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА, ПЕНДАРОВСКИ ЌЕ МУ ГО ВРАЧИ МАНДАТОТ НА СПАСОВСКИ

Премиерот Зоран Заев поднесе оставка и таа набрзо треба да биде констатирана во Собранието, по што ќе следува избор на техничка влада за спроведување ...
НЕМАМ НАМЕРА ДА ПОДНЕСАМ ОСТАВКА АКО ОПОЗИЦИЈАТА ГИ БЛОКИРА ПРОЦЕСИТЕ ШТО ЖИВОТ ЗНАЧАТ ЗА ГРАЃАНИТЕ, РЕЧЕ ЗАЕВ

НЕМАМ НАМЕРА ДА ПОДНЕСАМ ОСТАВКА АКО ОПОЗИЦИЈАТА ГИ БЛОКИРА ПРОЦЕСИТЕ ШТО ЖИВОТ ЗНАЧАТ ЗА ГРАЃАНИТЕ, РЕЧЕ ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев најави дека е можно одложување на предвремените избори на 12 април доколку опозиционата ВМРО-ДПМНЕ продолжи да го блокира донесув ...
ДВЕ ЧЛЕНКИ НА НОБЕЛОВИОТ КОМИТЕТ ПОДНЕСОА ОСТАВКИ ПОРАДИ ИЗБОРОТ НА АВСТРИСКИОТ ПИСАТЕЛ ХАНДКЕ

ДВЕ ЧЛЕНКИ НА НОБЕЛОВИОТ КОМИТЕТ ПОДНЕСОА ОСТАВКИ ПОРАДИ ИЗБОРОТ НА АВСТРИСКИОТ ПИСАТЕЛ ХАНДКЕ

Две членки на комитетот за Нобеловата награда за литература поднесоа оставки, од кои едната рече дека се спротивставува на ставот дека „литературата е ...
БОЛИВИСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ МОРАЛЕС ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПО ПОНИШТУВАЊЕТО НА ИЗБОРИТЕ

БОЛИВИСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ МОРАЛЕС ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПО ПОНИШТУВАЊЕТО НА ИЗБОРИТЕ

Претседателот на Боливија Ево Моралес поднесе оставка откако војската го повика да се повлече по поништените парламентарни избори. Ова уследи откак ...
ЈАПОНСКИ МИНИСТЕР ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ЗАШТО ДЕЛЕЛ ДИЊИ И ПОРТОКАЛИ НА ГЛАСАЧИТЕ

ЈАПОНСКИ МИНИСТЕР ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ЗАШТО ДЕЛЕЛ ДИЊИ И ПОРТОКАЛИ НА ГЛАСАЧИТЕ

Новиот јапонски министер за трговија поднесе оставка откако беше обвинет дека го прекршил изборниот закон. Јапонските медиуми објавија дека Исшу Су ...
РАЗМИСЛУВАВ И ЗА ОСТАВКА, НО НЕМАМ ПРАВО ДА СЕ ОТКАЖАМ ОД ДОВЕРБАТА НА ГРАЃАНИТЕ, РЕЧЕ ЗАЕВ

РАЗМИСЛУВАВ И ЗА ОСТАВКА, НО НЕМАМ ПРАВО ДА СЕ ОТКАЖАМ ОД ДОВЕРБАТА НА ГРАЃАНИТЕ, РЕЧЕ ЗАЕВ

Имав различни размислувања вчера по недобивањето датум за почеток на преговорите со ЕУ, но немам право да се откажам од довербата на граѓаните, кажа п ...
ЗАЕВ СЕ КОНСУЛТИРА СО ЕВРОПСКИТЕ ЛИДЕРИ ДАЛИ ДА ДАДЕ ОСТАВКА

ЗАЕВ СЕ КОНСУЛТИРА СО ЕВРОПСКИТЕ ЛИДЕРИ ДАЛИ ДА ДАДЕ ОСТАВКА

Премиерот Зоран Заев се консултира со европските лидери за понатамошните одлуки, откако денеска Македонија не доби датум за почеток на преговорите со ...
ЗАЕВ СЕ ВРАТИ ОД БРИСЕЛ И ГИ СВИКА МИНИСТРИТЕ НА КОНСУЛТАЦИИ, ВО ИГРА Е И ОСТАВКА

ЗАЕВ СЕ ВРАТИ ОД БРИСЕЛ И ГИ СВИКА МИНИСТРИТЕ НА КОНСУЛТАЦИИ, ВО ИГРА Е И ОСТАВКА

Премиерот Зоран Заев се врати од Брисел, каде пред дводневниот самит на ЕУ побара од европските лидери да донесат одлука за отворање на пристапни прег ...
1 2 3 11 10 / 108 НАПИСИ