Таг: оставка

1 2 3 12 10 / 120 НАПИСИ
НЕ ДАВАМ ОСТАВКА, ОВА Е ПОЧЕТОК НА КРАЈОТ НА СДСМ, ВЕЛИ МИЦКОСКИ

НЕ ДАВАМ ОСТАВКА, ОВА Е ПОЧЕТОК НА КРАЈОТ НА СДСМ, ВЕЛИ МИЦКОСКИ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по синоќешниот избор на владата на Зоран Заев во Собранието, кажа дека тоа е почеток на крајот на СДСМ. На пл ...
ЈАПОНСКИОТ ПРЕМИЕР АБЕ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПОРАДИ БОЛЕСТ

ЈАПОНСКИОТ ПРЕМИЕР АБЕ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПОРАДИ БОЛЕСТ

Јапонскиот премиер Шинзо Абе поднесе оставка, изјавувајќи дека не сака неговите здравствени проблеми да бидат пречка за работата на владата. Шеесет ...
ПРАТЕНИКОТ ФЛОРИН БЕСИМИ ОД ДУИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПОРАДИ МОЖЕН КОНФЛИКТ НА ИНТЕРЕСИ ОТИ БРАТ МУ ФАТМИР Е ПРЕДЛОЖЕН ЗА МИНИСТЕР

ПРАТЕНИКОТ ФЛОРИН БЕСИМИ ОД ДУИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПОРАДИ МОЖЕН КОНФЛИКТ НА ИНТЕРЕСИ ОТИ БРАТ МУ ФАТМИР Е ПРЕДЛОЖЕН ЗА МИНИСТЕР

Пратеникот од ДУИ Флорин Бесими од новиот парламентарен состав поднесе оставка. Оваа оставка тој ја образложи дека била донесена од морални принципи, ...
ОСТАВКА ОД МИЦКОСКИ И ВОНРЕДЕН КОНГРЕС ЗА ИЗБОР НА НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ПАРТИЈАТА, ПОБАРА ИНИЦИЈАТИВНИОТ ОДБОР ЗА ПРОМЕНИ ВО ВМРО-ДПМНЕ

ОСТАВКА ОД МИЦКОСКИ И ВОНРЕДЕН КОНГРЕС ЗА ИЗБОР НА НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ПАРТИЈАТА, ПОБАРА ИНИЦИЈАТИВНИОТ ОДБОР ЗА ПРОМЕНИ ВО ВМРО-ДПМНЕ

Иницијативниот одбор за организирање вонреден конгрес на ВМРО-ДПМНЕ денеска побара оставка на лидерот на партијата Христијан Мицкоски и одржување на в ...
ШЕФОТ НА ИРСКИОТ ТУРИЗАМ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОТИ ОТИШОЛ НА ОДМОР ВО ИТАЛИЈА

ШЕФОТ НА ИРСКИОТ ТУРИЗАМ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОТИ ОТИШОЛ НА ОДМОР ВО ИТАЛИЈА

Првиот човек на ирскиот туризам Мајкл Каули поднесе оставка откако отишол на одмор во Италија, спротивно на владините препораки да се избегнуваат сите ...
ПАДНА ЛИБАНСКАТА ВЛАДА ПОРАДИ ЕКСПЛОЗИЈАТА ВО БЕЈРУТ СО 160 ЖРТВИ

ПАДНА ЛИБАНСКАТА ВЛАДА ПОРАДИ ЕКСПЛОЗИЈАТА ВО БЕЈРУТ СО 160 ЖРТВИ

Либанскиот премиер Хасан Диаб соопшти дека владата си дала оставка, откако огромната експлозија во Бејрут предизвика јавен раздор меѓу лидерите на зем ...
МИЦКОСКИ ТРЕТПАТ ГУБИ НА ИЗБОРИ, АКО НЕ ФОРМИРА ВЛАДА, ТРЕБА ДА СИ ОДИ ТИВКО БЕЗ НАВРЕДИ, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КАВАДАРЦИ ОД ВМРО-ДПМНЕ МИТКО ЈАНЧЕВ

МИЦКОСКИ ТРЕТПАТ ГУБИ НА ИЗБОРИ, АКО НЕ ФОРМИРА ВЛАДА, ТРЕБА ДА СИ ОДИ ТИВКО БЕЗ НАВРЕДИ, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КАВАДАРЦИ ОД ВМРО-ДПМНЕ МИТКО ЈАНЧЕВ

Актуелниот градоначалник на Кавадарци Митко Јанчев од ВМРО-ДПМНЕ смета дека е логично да се покрене прашањето за смена на раководството на ВМРО-ДПМНЕ ...
ФРАНЦУСКИОТ ПРЕМИЕР ФИЛИП ПОДНЕСЕ ОСТАВКА

ФРАНЦУСКИОТ ПРЕМИЕР ФИЛИП ПОДНЕСЕ ОСТАВКА

Францускиот премиер Едуар Филип поднесе оставка по три години на функцијата. Иако важеше за попопуларен политичар од претседателот Макрон, Филип од ...
НОРМАЛНО Е ДА ИМАМЕ РАЗЛИЧНИ СТАВОВИ, НО ЗА ГЛАВНИТЕ ПРОЕКТИ КАКО МОРАТОРИУМОТ БЕЛЧЕВА ИМАШЕ ЦЕЛОСНА ПОДДРШКА, ВЕЛИ БОГДАНОВИЌ ЗА ОСТАВКАТА НА ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА СОВЕТОТ НА ЦЕНТАР

НОРМАЛНО Е ДА ИМАМЕ РАЗЛИЧНИ СТАВОВИ, НО ЗА ГЛАВНИТЕ ПРОЕКТИ КАКО МОРАТОРИУМОТ БЕЛЧЕВА ИМАШЕ ЦЕЛОСНА ПОДДРШКА, ВЕЛИ БОГДАНОВИЌ ЗА ОСТАВКАТА НА ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА СОВЕТОТ НА ЦЕНТАР

Градоначалникот на Општина Центар Саша Богдановиќ не знае зошто досегашната претседателката на Советот Јана Белчева-Андреевска си поднела оставка. Тој ...
ДИРЕКТОРОТ НА ФОНДОТ ЗА ЗДРАВСТВО ДЕН ДОНЧЕВ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА

ДИРЕКТОРОТ НА ФОНДОТ ЗА ЗДРАВСТВО ДЕН ДОНЧЕВ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА

Директорот на Фондот за здравствено осигурување Ден Дончев денеска поднесе оставка, потврдија за САКАМДАКАЖАМ.МК од Владата. Оттаму велат дека тој ја  ...
1 2 3 12 10 / 120 НАПИСИ