ВРАТАТА НА НАТО Е ОТВОРЕНА, СИТЕ ПАРТИИ ДА ЈА ЗГРАПЧАТ ИСТОРИСКАТА МОЖНОСТ, РЕЧЕ СТОЛТЕНБЕРГ

    ВРАТАТА НА НАТО Е ОТВОРЕНА, СИТЕ ПАРТИИ ДА ЈА ЗГРАПЧАТ ИСТОРИСКАТА МОЖНОСТ, РЕЧЕ СТОЛТЕНБЕРГ„Ги повикувам сите политички лидери и партии да се вклучат конструктивно и одговорно за да се зграпчи оваа историска можност. Вратата на НАТО е отворена, но сите национални процедури мора да се завршат“, напиша Столтенберг на Твитер; Столтенберг на средбата со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоцки на 6 септември во Скопје (Фото: МИА)

    Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг го поздрави гласањето „за“ на македонскиот референдум за името и повика да се зграпчи оваа историска можност.

    „Ги повикувам сите политички лидери и партии да се вклучат конструктивно и одговорно за да се зграпчи оваа историска можност. Вратата на НАТО е отворена, но сите национални процедури мора да се завршат“, напиша Столтенберг на Твитер.

    Симнете ја мобилната апликација

    ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира