Таг: Јенс Столтенберг

1 2 3 5 10 / 50 НАПИСИ
СТОЛТЕНБЕРГ ПРЕДУПРЕДИ ДЕКА ВОЈНАТА ВО УКРАИНА МОЖЕ ДА ИЗЛЕЗЕ ОД КОНТРОЛА И ДА ПРЕРАСНЕ ВО КОНФЛИКТ МЕЃУ НАТО И РУСИЈА

СТОЛТЕНБЕРГ ПРЕДУПРЕДИ ДЕКА ВОЈНАТА ВО УКРАИНА МОЖЕ ДА ИЗЛЕЗЕ ОД КОНТРОЛА И ДА ПРЕРАСНЕ ВО КОНФЛИКТ МЕЃУ НАТО И РУСИЈА

Шефот на НАТО е загрижен дека борбите во Украина може да излезат од контрола и да станат војна меѓу НАТО и Русија. „Ако тргне на лошо, може да стан ...
ВОЈНАТА ВО УКРАИНА МОЖЕ ДА ТРАЕ СО ГОДИНИ, ВЕЛИ НАТО

ВОЈНАТА ВО УКРАИНА МОЖЕ ДА ТРАЕ СО ГОДИНИ, ВЕЛИ НАТО

Западот мора да се подготви да продолжи да ја поддржува Украина во војна која може да трае со години, предупреди генералниот секретар на НАТО Јенс Сто ...
РУСКАТА ОФАНЗИВА ВО ДОНБАС Е ВО ЗАСТОЈ, ВЕЛИ НАТО

РУСКАТА ОФАНЗИВА ВО ДОНБАС Е ВО ЗАСТОЈ, ВЕЛИ НАТО

Руската офанзива во Украина пропаѓа и руската операција во регионот Донбас е во застој, кажа денеска генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг. ...
КОВАЧЕВСКИ И СТОЛТЕНБЕРГ РАЗГОВАРАА ЗА УКРАИНА, АПЕЛИРААТ ДО РУСИЈА ДА ДЕЕСКАЛИРА И ДА ГО ПРОДОЛЖИ ДИПЛОМАТСКИОТ ДИЈАЛОГ

КОВАЧЕВСКИ И СТОЛТЕНБЕРГ РАЗГОВАРАА ЗА УКРАИНА, АПЕЛИРААТ ДО РУСИЈА ДА ДЕЕСКАЛИРА И ДА ГО ПРОДОЛЖИ ДИПЛОМАТСКИОТ ДИЈАЛОГ

Премиерот Димитар Ковачевски и генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг утринава разговараа за состојбата со и околу Украина и апелираат до Русиј ...
НАТО И ОФИЦИЈАЛНО ЌЕ ЈА ОЗНАЧИ КИНА КАКО БЕЗБЕДНОСЕН РИЗИК, БАЈДЕН ДОЈДЕ ВО БРИСЕЛ ДА Ѝ ДАДЕ ПОДДРШКА НА ЕВРОПА

НАТО И ОФИЦИЈАЛНО ЌЕ ЈА ОЗНАЧИ КИНА КАКО БЕЗБЕДНОСЕН РИЗИК, БАЈДЕН ДОЈДЕ ВО БРИСЕЛ ДА Ѝ ДАДЕ ПОДДРШКА НА ЕВРОПА

Џо Бајден им порача на сојузниците од НАТО дека одбраната на Европа, Турција и Канада е света обврска за САД, откако пристигна од Велика Британија во ...
И ТИЕ ШТО ГО НАПИШАЛЕ НОН-ПЕЈПЕРОТ СЕ СРАМАТ ОД СВОИТЕ ИДЕИ, КАЖА ПЕНДАРОВСКИ ЗА ПРЕДЛОГОТ ЗА ПРОМЕНА НА ГРАНИЦИТЕ НА ЗАПАДЕН БАЛКАН

И ТИЕ ШТО ГО НАПИШАЛЕ НОН-ПЕЈПЕРОТ СЕ СРАМАТ ОД СВОИТЕ ИДЕИ, КАЖА ПЕНДАРОВСКИ ЗА ПРЕДЛОГОТ ЗА ПРОМЕНА НА ГРАНИЦИТЕ НА ЗАПАДЕН БАЛКАН

Претседателот Стево Пендаровски кажа дека фактот што авторите на нон-пејперот за промена на границите на Западен Балкан се анонимни јасно говори дека ...
ДЕНЕСКА Е ДЕН – ИСТОРИЈА, РЕЧЕ ПРЕМИЕРОТ СПАСОВСКИ ПО РАЗВИОРУВАЊЕТО НА МАКЕДОНСКОТО ЗНАМЕ ВО НАТО И НАЈМНОГУ МУ СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА ЗАЕВ

ДЕНЕСКА Е ДЕН – ИСТОРИЈА, РЕЧЕ ПРЕМИЕРОТ СПАСОВСКИ ПО РАЗВИОРУВАЊЕТО НА МАКЕДОНСКОТО ЗНАМЕ ВО НАТО И НАЈМНОГУ МУ СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА ЗАЕВ

Денеска го прославуваме најголемиот успех на Македонија од нејзиното осамостојување и независност, рече техничкиот премиер Оливер Спасовски откако чле ...
УНГАРИЈА Е 19. ДРЖАВА КОЈА ГО РАТИФИКУВАШЕ ПРОТОКОЛОТ ЗА ПРИСТАПУВАЊЕ НА МАКЕДОНИЈА ВО НАТО

УНГАРИЈА Е 19. ДРЖАВА КОЈА ГО РАТИФИКУВАШЕ ПРОТОКОЛОТ ЗА ПРИСТАПУВАЊЕ НА МАКЕДОНИЈА ВО НАТО

Унгарија е последната држава која го ратификуваше Протоколот за пристапување на Македонија во НАТО. На седницата на којашто присуствуваше и претсед ...
САМО СО ФАКТИ И ВИСТИНА ПРОТИВ ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ, РЕКОА СТОЛТЕНБЕРГ И ЗАЕВ

САМО СО ФАКТИ И ВИСТИНА ПРОТИВ ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ, РЕКОА СТОЛТЕНБЕРГ И ЗАЕВ

Најдобар начин против ширењето на лажните вести е да се кажат фактите и вистината, кажа генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг на заедничката п ...
ПОДГОТВЕНИ СМЕ ДА ВЕ ПРИМИМЕ ВО СЕМЕЈСТВОТО, КАЖА ГЕНЕРАЛНИОТ СЕКРЕТАР НА НАТО ЈЕНС СТОЛТЕНБЕРГ ВО СКОПЈЕ

ПОДГОТВЕНИ СМЕ ДА ВЕ ПРИМИМЕ ВО СЕМЕЈСТВОТО, КАЖА ГЕНЕРАЛНИОТ СЕКРЕТАР НА НАТО ЈЕНС СТОЛТЕНБЕРГ ВО СКОПЈЕ

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг на заедничката прес конференција со премиерот Зоран Заев рече дека НАТО е подготвен да ја прими Северна ...
1 2 3 5 10 / 50 НАПИСИ