Таг: НАТО

1 2 3 45 10 / 448 НАПИСИ
АНТИКОРУПЦИСКА КОМИСИЈА ЌЕ ИСПИТУВА НА ЧИЈА СМЕТКА ПАТУВАЛ СИНОТ НА МИЦКОСКИ НА САМИТОТ НА НАТО ВО ВАШИНГТОН

АНТИКОРУПЦИСКА КОМИСИЈА ЌЕ ИСПИТУВА НА ЧИЈА СМЕТКА ПАТУВАЛ СИНОТ НА МИЦКОСКИ НА САМИТОТ НА НАТО ВО ВАШИНГТОН

Државната комисија за спречување корупција утринава отворила предмет по допрен глас за да испита на чија сметка патувал синот на премиерот Христијан М ...
ПОМОШТА ЗА УКРАИНА ЌЕ ПРОДОЛЖИ И СО ОВАА ВЛАДА, КАЖА МИНИСТЕРОТ ЗА ОДБРАНА МИСАЈЛОВСКИ НА НАТО САМИТОТ

ПОМОШТА ЗА УКРАИНА ЌЕ ПРОДОЛЖИ И СО ОВАА ВЛАДА, КАЖА МИНИСТЕРОТ ЗА ОДБРАНА МИСАЈЛОВСКИ НА НАТО САМИТОТ

Новата влада ќе продолжи да дава воена помош на Украина, кажа министерот за одбрана Владо Мисајловски кој изминативе три дена е дел од македонската де ...
ИДНИНАТА НА УКРАИНА Е ВО НАТО, МУ КАЖА СТОЛТЕНБЕРГ НА ЗЕЛЕНСКИ

ИДНИНАТА НА УКРАИНА Е ВО НАТО, МУ КАЖА СТОЛТЕНБЕРГ НА ЗЕЛЕНСКИ

Иднината на Украина е во НАТО, порача генералниот секретар Јенс Столтенберг на заедничката прес-конференција со Володимир Зеленски на крајот на тридне ...
ВЛАДАТА НА МИЦКОСКИ ЌЕ ПОЗАЈМИ 500 МИЛИОНИ ЕВРА ОД ВЛАДАТА НА ОРБАН, УНГАРИЈА СТАНУВА СПЕЦИЈАЛЕН ЕКОНОМСКИ ПАРТНЕР

ВЛАДАТА НА МИЦКОСКИ ЌЕ ПОЗАЈМИ 500 МИЛИОНИ ЕВРА ОД ВЛАДАТА НА ОРБАН, УНГАРИЈА СТАНУВА СПЕЦИЈАЛЕН ЕКОНОМСКИ ПАРТНЕР

Од Вашингтон за САКАМДАКАЖАМ.МК, Горан Михајловски Унгарската Влада ќе ѝ позајми на македонската Влада 500 милиони евра, соопшти премиерот Христиј ...
САД ОД 2026 ЌЕ РАСПОРЕДУВААТ ПРОЕКТИЛИ СО ДОЛГ ДОСТРЕЛ ВО ГЕРМАНИЈА, РУСИЈА НАЈАВИ ДЕКА ЌЕ ОДГОВОРИ НА ТОА

САД ОД 2026 ЌЕ РАСПОРЕДУВААТ ПРОЕКТИЛИ СО ДОЛГ ДОСТРЕЛ ВО ГЕРМАНИЈА, РУСИЈА НАЈАВИ ДЕКА ЌЕ ОДГОВОРИ НА ТОА

САД во 2026 година ќе почнат да распоредуваат проектили со долг дострел во Германија, со цел да ја демонстрираат посветеноста кон НАТО и европската од ...
ОСТАНУВАМЕ ПАРТНЕР НА УКРАИНА, РУСКАТА АГРЕСИЈА МОРА ДА ИМА КРАЈ, ВЕЛИ МУЦУНСКИ

ОСТАНУВАМЕ ПАРТНЕР НА УКРАИНА, РУСКАТА АГРЕСИЈА МОРА ДА ИМА КРАЈ, ВЕЛИ МУЦУНСКИ

Министерот за надворешни работи Тимчо Муцунски вели дека Македонија останува партнер на Украина, не само од политички аспект, туку и од одбранбена и б ...
НАТО ВЕТИ ПОДДРШКА ЗА ИДНОТО ЧЛЕНСТВО НА УКРАИНА И ЈА ОБВИНИ КИНА ДЕКА ЈА ПОТТИКНУВА РУСКАТА АГРЕСИЈА

НАТО ВЕТИ ПОДДРШКА ЗА ИДНОТО ЧЛЕНСТВО НА УКРАИНА И ЈА ОБВИНИ КИНА ДЕКА ЈА ПОТТИКНУВА РУСКАТА АГРЕСИЈА

Членките на НАТО ветија поддршка за „неповратен пат“ на Украина кон членството, како и уште помош на самитот во Вашингтон, на кој западната воена алиј ...
НИЕ СМЕ ПОВЕЌЕ ОД СОСЕДИ СО РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА, АМА СИТЕ КАНДИДАТИ ЗА ЧЛЕНСТВО ВО ЕУ ТРЕБА ДА СИ ГИ ЗАПАЗАТ УСЛОВИТЕ, РЕЧЕ БУГАРСКИОТ ПРЕМИЕР ГЛАВЧЕВ ПРЕД САМИТОТ НА НАТО

НИЕ СМЕ ПОВЕЌЕ ОД СОСЕДИ СО РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА, АМА СИТЕ КАНДИДАТИ ЗА ЧЛЕНСТВО ВО ЕУ ТРЕБА ДА СИ ГИ ЗАПАЗАТ УСЛОВИТЕ, РЕЧЕ БУГАРСКИОТ ПРЕМИЕР ГЛАВЧЕВ ПРЕД САМИТОТ НА НАТО

За САКАМДАКАЖАМ.МК од Вашингтон, Горан Михајловски Бугарскиот премиер Димитар Главчев кажа дека пред состанокот на Северноатлантскиот совет на сами ...
МАКЕДОНИЈА КАКО ДРЖАВА ЌЕ ПРОМОВИРА МИР, СТАБИЛНОСТ И ВЛАДЕЕЊЕ НА МЕЃУНАРОДНОТО ПРАВО, КАЖА МИЦКОСКИ НА САМИТОТ НА НАТО ВО ВАШИНГТОН

МАКЕДОНИЈА КАКО ДРЖАВА ЌЕ ПРОМОВИРА МИР, СТАБИЛНОСТ И ВЛАДЕЕЊЕ НА МЕЃУНАРОДНОТО ПРАВО, КАЖА МИЦКОСКИ НА САМИТОТ НА НАТО ВО ВАШИНГТОН

За САКАМДАКАЖАМ.МК од Вашингтон, Горан Михајловски Тука сме заедно со нашите сојузници да ја потврдиме нашата посветеност, како и досега така и во ...
АВИОНИ „Ф-16“ СЕ НА ПАТ ЗА УКРАИНА, ОБЈАВИ НАТО НА САМИТОТ ВО ВАШИНГТОН

АВИОНИ „Ф-16“ СЕ НА ПАТ ЗА УКРАИНА, ОБЈАВИ НАТО НА САМИТОТ ВО ВАШИНГТОН

Генералниот секретар Јенс Столтенберг изјави дека членките на НАТО ќе договорат значителен пакет за Украина на самитот во Вашингтон, на кој се одбележ ...
1 2 3 45 10 / 448 НАПИСИ