Таг: референдум

1 2 3 35 10 / 345 НАПИСИ
ПАРИЖАНИТЕ НА РЕФЕРЕНДУМ ИЗГЛАСАА ПАРКИНГОТ ЗА ЏИПОВИТЕ ДА ПОСКАПИ ЗА ТРИПАТИ

ПАРИЖАНИТЕ НА РЕФЕРЕНДУМ ИЗГЛАСАА ПАРКИНГОТ ЗА ЏИПОВИТЕ ДА ПОСКАПИ ЗА ТРИПАТИ

Паркингот за џиповите во Париз ќе поскапи за трипати откако граѓаните се изјаснија за ова на вчерашниот референдум. Нешто повеќе од 54% гласачи ја под ...
ПАРИЗ НА РЕФЕРЕНДУМ ЌЕ РЕШИ ДАЛИ ЗА ЏИП ЌЕ СЕ ПЛАЌА ТРИПАТИ ПОСКАПО ПАРКИРАЊЕ

ПАРИЗ НА РЕФЕРЕНДУМ ЌЕ РЕШИ ДАЛИ ЗА ЏИП ЌЕ СЕ ПЛАЌА ТРИПАТИ ПОСКАПО ПАРКИРАЊЕ

Парижаните утре ќе гласаат за ова прашање на референдум на кој жителите одлучуваат дали цените на јавните паркиралишта треба да се тројно поголеми за ...
БАРАМЕ ЗАКОНСКИ ИЗМЕНИ ЗА НА РЕФЕРЕНДУМ ГРАЃАНИТЕ ДА МОЖАТ ДА РАЗРЕШАТ ГРАДОНАЧАЛНИК КАКО ШТО Е АРСОВСКА, ВЕЛИ ЛИДЕРКАТА НА ЛДП МОНИКА ЗАЈКОВА

БАРАМЕ ЗАКОНСКИ ИЗМЕНИ ЗА НА РЕФЕРЕНДУМ ГРАЃАНИТЕ ДА МОЖАТ ДА РАЗРЕШАТ ГРАДОНАЧАЛНИК КАКО ШТО Е АРСОВСКА, ВЕЛИ ЛИДЕРКАТА НА ЛДП МОНИКА ЗАЈКОВА

Либерално-демократската партија (ЛДП) бара измени на Законот за локална самоуправа со кои преку референдум ќе може да се отповикува градоначалник. Д ...
СОБРАНИЕТО ЗА 22 ДЕКЕМВРИ ЗАКАЖАЛО СЕДНИЦА ЗА ИНИЦИЈАТИВА ОД ЉУПЧО ПАЛЕВСКИ, ШТО ЈА ПОДНЕЛ 12 ДЕНА ПРЕД УБИСТВОТО НА ВАЊА

СОБРАНИЕТО ЗА 22 ДЕКЕМВРИ ЗАКАЖАЛО СЕДНИЦА ЗА ИНИЦИЈАТИВА ОД ЉУПЧО ПАЛЕВСКИ, ШТО ЈА ПОДНЕЛ 12 ДЕНА ПРЕД УБИСТВОТО НА ВАЊА

На собраниската седница број 135 закажана за 22 декември, ставена е точка за расправа по Иницијатива на овластениот предлагач Љупчо Палевски, за рефер ...
АВСТРАЛИЈЦИТЕ НА РЕФЕРЕНДУМ СЕ ИЗЈАСНИЈА ПРОТИВ ВНЕСУВАЊЕ НА АБОРИЏИНИТЕ ВО УСТАВОТ

АВСТРАЛИЈЦИТЕ НА РЕФЕРЕНДУМ СЕ ИЗЈАСНИЈА ПРОТИВ ВНЕСУВАЊЕ НА АБОРИЏИНИТЕ ВО УСТАВОТ

Австралија денеска решително го отфрли предлогот за признавање на домородното население во Уставот, што претставува голем пад во напорите на земјата з ...
ЖИТЕЛИТЕ НА БАВАРСКОТО ГРАТЧЕ ШВАНГАУ НА РЕФЕРЕНДУМ ИЗГЛАСАА ЛОКАЛНИОТ ЗАМОК ДА СТАНЕ ДЕЛ ОД СВЕТСКОТО НАСЛЕДСТВО НА УНЕСКО

ЖИТЕЛИТЕ НА БАВАРСКОТО ГРАТЧЕ ШВАНГАУ НА РЕФЕРЕНДУМ ИЗГЛАСАА ЛОКАЛНИОТ ЗАМОК ДА СТАНЕ ДЕЛ ОД СВЕТСКОТО НАСЛЕДСТВО НА УНЕСКО

Граѓаните на Швангау на референдум одлучија дека сакаат локалниот замок Нојшвајнштајн да стане дел од светското наследство на УНЕСКО. „За“ гласаа 56 о ...
БЕРЛИН НА РЕФЕРЕНДУМ ГО ОТФРЛИ ПЛАНОТ ДА СТАНЕ ЈАГЛЕРОДНО НЕУТРАЛЕН ДО 2030

БЕРЛИН НА РЕФЕРЕНДУМ ГО ОТФРЛИ ПЛАНОТ ДА СТАНЕ ЈАГЛЕРОДНО НЕУТРАЛЕН ДО 2030

Пропадна референдумот во Берлин на кој граѓаните се изјаснуваа за планот со кој градот би се обврзал да стане климатски неутрален до 2030 година, изја ...
ГРАЃАНИТЕ НА ФРАНКФУРТ ГО СМЕНИЈА СВОЈОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА РЕФЕРЕНДУМ

ГРАЃАНИТЕ НА ФРАНКФУРТ ГО СМЕНИЈА СВОЈОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА РЕФЕРЕНДУМ

Граѓаните на Франкфурт го сменија својот контроверзен градоначалник Петер Фелдман на референдум, откако тој се соочи со обвинувања за корупција. Прели ...
ЏАФЕРИ СМЕТА ДЕКА РЕФЕРЕНДУМСКОТО ПРАШАЊЕ НА ЛЕВИЦА Е НЕДЕЛОВНИЧКО И ГИ УПАТИ ДА СМИСЛАТ НОВО ВО РОК ОД 15 ДЕНА

ЏАФЕРИ СМЕТА ДЕКА РЕФЕРЕНДУМСКОТО ПРАШАЊЕ НА ЛЕВИЦА Е НЕДЕЛОВНИЧКО И ГИ УПАТИ ДА СМИСЛАТ НОВО ВО РОК ОД 15 ДЕНА

Претседателот на Собранието Талат Џафери смета дека прашањето во барањето за референдум на Левица е несоодветно поставено и бара предлагачот да го доп ...
ЛЕВИЦА ЈА ПОДНЕСЕ ВО СОБРАНИЕТО ИНИЦИЈАТИВАТА ЗА РЕФЕРЕНДУМ ЗА ПРОДОЛЖУВАЊЕ НА ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ

ЛЕВИЦА ЈА ПОДНЕСЕ ВО СОБРАНИЕТО ИНИЦИЈАТИВАТА ЗА РЕФЕРЕНДУМ ЗА ПРОДОЛЖУВАЊЕ НА ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ

Лидерот на Левица Димитар Апасиев денеска го предаде барањето за покренување задолжителен и дополнителен референдум на државно ниво до архивата на Соб ...
1 2 3 35 10 / 345 НАПИСИ