Таг: референдум

1 2 3 4 5 31 30 / 303 НАПИСИ
САД СЕ РАЗОЧАРАНИ ОД ВМРО-ДПМНЕ И БАРААТ МИЦКОСКИ ДА ОБЕЗБЕДИ ПРАТЕНИЦИТЕ ДА ГЛАСААТ ЗА УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ БЕЗ ЗАКАНИ, НАСИЛСТВО И ОДМАЗДА

САД СЕ РАЗОЧАРАНИ ОД ВМРО-ДПМНЕ И БАРААТ МИЦКОСКИ ДА ОБЕЗБЕДИ ПРАТЕНИЦИТЕ ДА ГЛАСААТ ЗА УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ БЕЗ ЗАКАНИ, НАСИЛСТВО И ОДМАЗДА

САД се разочарани од позициите на раководството на ВМРО-ДПМНЕ за референдумот за името и за чекорите во Собранието за промена на Уставот, и бараат од ...
ДОБРО РАЗМИСЛИВ КОГА МИ СЕ ИЗБИСТРИ, ЌЕ ГЛАСАМ ЗА ИЗМЕНИТЕ НА УСТАВОТ, ВЕЛИ ФЕРИД МУХИЌ

ДОБРО РАЗМИСЛИВ КОГА МИ СЕ ИЗБИСТРИ, ЌЕ ГЛАСАМ ЗА ИЗМЕНИТЕ НА УСТАВОТ, ВЕЛИ ФЕРИД МУХИЌ

Пратеникот од владејачкото мнозинство Ферид Мухиќ кој беше против Договорот од Преспа, на пленарната седница на Собранието на која се расправа за изме ...
90 ОТСТО ОД ОНИЕ ШТО ГЛАСАА НА РЕФЕРЕНДУМОТ ГО ОДОБРИЈА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА И ЈА ПОТВРДИЈА ОГРОМНАТА ПОСВЕТЕНОСТ ЗА ЕВРОПСКАТА ИДНИНА, МУ ПИША ПЕНС НА ЗАЕВ

90 ОТСТО ОД ОНИЕ ШТО ГЛАСАА НА РЕФЕРЕНДУМОТ ГО ОДОБРИЈА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА И ЈА ПОТВРДИЈА ОГРОМНАТА ПОСВЕТЕНОСТ ЗА ЕВРОПСКАТА ИДНИНА, МУ ПИША ПЕНС НА ЗАЕВ

Потпретседателот на САД Мајк Пенс вели дека 90 отсто од оние што гласаа на референдумот го одобрија Договорот од Преспа и со тоа ја потврдија огромнат ...
КЛИЕНТИ СО ИДЕНТИТЕТ

КЛИЕНТИ СО ИДЕНТИТЕТ

1 Зарем навистина уште мислите дека можете да сметате на совеста и демократското изјаснување на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието, за изгласувањ ...
ПОВЕЌЕ ОД 25 ПРАТЕНИЦИ НА ОПОЗИЦИЈАТА СЕ СВЕСНИ ДЕКА ТРЕБА ДА ПОНЕСАТ ОДГОВОРНОСТ, РЕЧЕ ЗАЕВ НА КРАЈОТ ОД КОМИСИСКАТА РАСПРАВА ЗА ИЗМЕНИ НА УСТАВОТ

ПОВЕЌЕ ОД 25 ПРАТЕНИЦИ НА ОПОЗИЦИЈАТА СЕ СВЕСНИ ДЕКА ТРЕБА ДА ПОНЕСАТ ОДГОВОРНОСТ, РЕЧЕ ЗАЕВ НА КРАЈОТ ОД КОМИСИСКАТА РАСПРАВА ЗА ИЗМЕНИ НА УСТАВОТ

Собраниската Комисија за уставни прашања со 10 гласа „за“ и 7 „против“ донесе заклучок со кој го поддржа Владиниот предлог за пристапување кон промена ...
НА ИЗБОРИТЕ ЌЕ ОБЕЗБЕДИМЕ ДВОТРЕТИНСКО МНОЗИНСТВО, АМА АЈ ДА СЕ ДОГОВОРИМЕ СО ПРАТЕНИЦИТЕ ВО БЛАГОПРИЈАТНА АТМОСФЕРА, ВЕЛИ ЗАЕВ

НА ИЗБОРИТЕ ЌЕ ОБЕЗБЕДИМЕ ДВОТРЕТИНСКО МНОЗИНСТВО, АМА АЈ ДА СЕ ДОГОВОРИМЕ СО ПРАТЕНИЦИТЕ ВО БЛАГОПРИЈАТНА АТМОСФЕРА, ВЕЛИ ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев рече дека вистинската опција за уставните измени е Собранието, а не нови избори, иако, како што кажа, јасно е дека на предвремени ...
РУСИЈА САКА ДА НАПРАВИ НОВА РЕПУБЛИКА СРПСКА ОД МАКЕДОНИЈА, ВЕЛИ АМЕРИКАНСКИОТ АНАЛИТИЧАР ЈАНУШ БУГАЈСКИ

РУСИЈА САКА ДА НАПРАВИ НОВА РЕПУБЛИКА СРПСКА ОД МАКЕДОНИЈА, ВЕЛИ АМЕРИКАНСКИОТ АНАЛИТИЧАР ЈАНУШ БУГАЈСКИ

Скопје е новото руско упориште на Балканот и Кремљ се надева дека Македонија ќе стане новата Република Српска, смета американскиот аналитичар Јануш Бу ...
ИМЕТО НЕ ГО ДАВАМЕ, СТОМАКОТ ГО ДАДОВМЕ – 80.000 МАКЕДОНСКИ ГРАЃАНИ ЈА МИНАЛЕ МЕЏИТЛИЈА ВО СЕПТЕМВРИ

ИМЕТО НЕ ГО ДАВАМЕ, СТОМАКОТ ГО ДАДОВМЕ – 80.000 МАКЕДОНСКИ ГРАЃАНИ ЈА МИНАЛЕ МЕЏИТЛИЈА ВО СЕПТЕМВРИ

„Името не го даваме, стомакот го дадoвме!“, неодамна битолчанец напиша графит на зградите спроти Офицерскиот дом во Битола, алудирајќи на тоа дека има ...
КУМ 4

КУМ 4

1 Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг фучи на безобразието на ВМРО-ДМПНЕ, а премиерот Зоран Заев уште глуми наивност. Вели дека ќе разговара ...
ВМРО-ДПМНЕ ОДЛУЧИ ДЕКА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Е МРТОВ, НА ИЗБОРИ ЌЕ ОДИ САМО СО НОВА ПРЖИНСКА ВЛАДА ОД 100 ДЕНА

ВМРО-ДПМНЕ ОДЛУЧИ ДЕКА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Е МРТОВ, НА ИЗБОРИ ЌЕ ОДИ САМО СО НОВА ПРЖИНСКА ВЛАДА ОД 100 ДЕНА

Извршниот комиет на ВМРО-ДПМНЕ  вечерва заклучи дека договорот од Преспа потпишан на 17 јуни е политички мртов и е празно слово на хартија. „Бараме ...
1 2 3 4 5 31 30 / 303 НАПИСИ