ЗА ИЗЛЕЗ ОД МАКЕДОНИЈА КОН БУГАРИЈА НА ДЕВЕ БАИР СЕ ЧЕКА ДВА ЧАСА

a:1:{s:9:"td_source";s:57:"КриваПаланка(САКАМДАКАЖАМ.МК)

  ЗА ИЗЛЕЗ ОД МАКЕДОНИЈА КОН БУГАРИЈА НА ДЕВЕ БАИР СЕ ЧЕКА ДВА ЧАСА

  За излез од Македонија на граничниот премин Деве Баир се чека и по два часа, јавуваат граѓани кои од утринава се заглавени на приодот кон граничниот премин. Според слободна проценка, во должина од околу еден километар има две колони возила кои чекаат да ја преминат границата.

  На дежурниот телефон на АМСМ се јавува автоматска секретарка која соопштува дека нема поголеми застои на граничните премини.

  Поради празникот 11 Октомври кој паѓа во вторник многу македонски граѓани користат продолжен викенд.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира