ШКОТСКИТЕ НАВИВАЧИ СИ ГО ИСЧИСТИЈА ЃУБРЕТО ШТО ГО НАПРАВИЈА ВО ЛОНДОН

  ШКОТСКИТЕ НАВИВАЧИ СИ ГО ИСЧИСТИЈА ЃУБРЕТО ШТО ГО НАПРАВИЈА ВО ЛОНДОНПоголема група шкотски навивачи беше собрана на плоштадот Лестер. (Фото: ПА)

  Голем број шкотски навивачи учествуваа во расчистувањето на плоштадот Лестер во Лондон, откако вчера местото беше покриено со ѓубре за време на натпреварот со Англија на Европското првенство.

  Шкотска и Англија одиграа 0:0 на „Вембли“, со што шкотските фудбалери ги задржаа шансите за пласман во осминафиналето.

  Илјадници шкотски навивачи допатуваа во Лондон да ја поддржат својата репрезентација и покрај ковид рестрикциите. Многумина од нив го следеа натпреварот во пабови, а претходно и потоа се забавуваа на улиците и плоштадите. На плоштадот Лестер се собра поголема група шкотски навивачи кои запалија факели и пееја „без Шкотска нема забава“.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира