ЧЕТВОРИЦА ПОВРЕДЕНИ СО НОЖ НА ЖЕЛЕЗНИЧКА СТАНИЦА ВО МИНХЕН

a:2:{s:11:"td_subtitle";s:167:"Полицајцитегииспитуваатисведоцитекоитврделедеканапаѓачотизвикувал„Алахуакбар„";s:9:"td_source";s:45:"Минхен,(САКАМДАКАЖАМ.МК)

  ЧЕТВОРИЦА ПОВРЕДЕНИ СО НОЖ НА ЖЕЛЕЗНИЧКА СТАНИЦА ВО МИНХЕН

  Неколку луѓе се повредени откако биле нападнати со нож на една железничка станица во предградието на Минхен, потрдија германски официјални лица за Баварското радио. Инцидентот се случил околу пет часот утринава.

  Полицискиот портпарол изјавил дека четворица или петмина патници биле повредени на станицата во Графинг. Еден од нив бил посериозно повреден.

  Осомничениот напаѓач бил уапсен и властите се уште го немаат идентификувано.

  Полицајците ги испитуваат и сведоците кои тврделе дека напаѓачот извикувал „Алаху акбар“ додека напаѓал со ножот.

   

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

  Коментари