ХЕЛИКОПТЕР ПАДНА ВО РЕКАТА ХАДСОН, ПИЛОТОТ СПАСЕН

    ХЕЛИКОПТЕР ПАДНА ВО РЕКАТА ХАДСОН, ПИЛОТОТ СПАСЕННа видеото од несреќата снимено од очевидец, се гледа како леталото паѓа кон водата со носот надолу додека роторот се движи, а потоа паѓа во вода и потонува.

    Пилотот беше извлечен од реката Хадсон во Њујорк откако хеликоптер паднал во водите близу местото каде што тунелот Линколн влегува во Менхетн, велат властите. Пилотот, кој бил единствениот во хеликоптерот, бил спасен од специјалната единица на њујоршката полиција и е во добра состојба.

    На видеото од несреќата снимено од очевидец, се гледа како леталото паѓа кон водата со носот надолу додека роторот се движи, а потоа паѓа во вода и потонува.

    Симнете ја мобилната апликација

    ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира