ПЕТ МРТВИ ВО НАПАД НА АЕРОДРОМ ВО ФЛОРИДА

a:1:{s:9:"td_source";s:14:"САД,(АП)

  ПЕТ МРТВИ ВО НАПАД НА АЕРОДРОМ ВО ФЛОРИДА

  Еден човек пукал на аеродромот во Форт Лодердејл на Флорида при што уби 5-мина, а рани 8, пред да биде уапсен, соопшти полицијата. Аеродромот ги запре сите операции додека полицијата и итната помош пристапија да ги спасуваат ранетите.

  Се уште не е објавен мотивот за нападот на терминалот на Делта ерлајнс и Ер Канада.

  Сите летови се одложени.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира