СУДИРИ НА ТАКСИМ

a:1:{s:9:"td_source";s:40:"Турција(разниизвори)

  СУДИРИ НА ТАКСИМ

  Приврзениците на претседателот Реџеп Тајип Ердоган излегоа на плоштадот Таксим во центарот на Истанбул веднаш кога излегоа вестите за пучот. На улиците има тенкови.

  Има извештаи за судири, а на Твитер пишуваат дека се слушаат пукотници во близина на плоштадот.

  Демонстранти се собираат и пред Парламентот во Анкара, каде има тенкови.

  Војската се обидува да ги отстрани медиумите од протестот во Истанбул.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

  Коментари