Таг: „Пуч“

1 2 3 6 10 / 57 НАПИСИ
БИВШАТА ЛИДЕРКА НА МЈАНМАР, НОБЕЛОВКАТА СУ КЈИ, ОСУДЕНА НА ЧЕТИРИ ГОДИНИ ЗАТВОР, МОЖЕ ДА ДОБИЕ УШТЕ 100

БИВШАТА ЛИДЕРКА НА МЈАНМАР, НОБЕЛОВКАТА СУ КЈИ, ОСУДЕНА НА ЧЕТИРИ ГОДИНИ ЗАТВОР, МОЖЕ ДА ДОБИЕ УШТЕ 100

Соборената лидерка на Мјанмар, Аунг Сун Су Кји, е осудена на четири години затвор во првата од серија пресуди со кои би можела да остане зад решетки д ...
ИЛЈАДНИЦИ СЕ СОБРАА НА ПРОТЕСТ ПРОТИВ ПУЧОТ ВО МЈАНМАР И ПОКРАЈ БЛОКИРАНИТЕ СОЦИЈАЛНИ МРЕЖИ

ИЛЈАДНИЦИ СЕ СОБРАА НА ПРОТЕСТ ПРОТИВ ПУЧОТ ВО МЈАНМАР И ПОКРАЈ БЛОКИРАНИТЕ СОЦИЈАЛНИ МРЕЖИ

Илјадници демонстранти излегоа на улиците во Јангон на протест против пучот на војската на Мјанмар и побараа да биде ослободена избраната лидерка Аунг ...
ЛИДЕРКАТА НА МЈАНМАР СУ КЈИ СЕ СООЧУВА СО ДВЕ ГОДИНИ ЗАТВОР ПОРАДИ ПОСЕДУВАЊЕ НЕЛЕГАЛНО ВОКИ ТОКИ

ЛИДЕРКАТА НА МЈАНМАР СУ КЈИ СЕ СООЧУВА СО ДВЕ ГОДИНИ ЗАТВОР ПОРАДИ ПОСЕДУВАЊЕ НЕЛЕГАЛНО ВОКИ ТОКИ

Нобеловката и фактичка лидерка на Мјанмар, Аунг Сан Су Кји, се соочува со две години затвор поради незаконски увезени воки токија. Таа се наоѓа во при ...
ВОЈСКАТА НА МЈАНМАР ГИ ПРИТВОРИ СИТЕ 400 ПАРЛАМЕНТАРЦИ ПО ВЧЕРАШНИОТ ПУЧ, НЕ СЕ ЗНАЕ КАДЕ Е НОБЕЛОВКАТА СУ КЈИ

ВОЈСКАТА НА МЈАНМАР ГИ ПРИТВОРИ СИТЕ 400 ПАРЛАМЕНТАРЦИ ПО ВЧЕРАШНИОТ ПУЧ, НЕ СЕ ЗНАЕ КАДЕ Е НОБЕЛОВКАТА СУ КЈИ

Војската на Мјанмар ја презеде контролата врз целата земја ден откако изведе пуч и ја притвори нобеловката и фактичка лидерка Аунг Сан Су Кји, за која ...
ВОЈСКАТА ЈА ПРЕЗЕДЕ ВЛАСТА ВО МЈАНМАР И ЈА ПРИТВОРИ НОБЕЛОВКАТА АУНГ САН СУ КЈИ

ВОЈСКАТА ЈА ПРЕЗЕДЕ ВЛАСТА ВО МЈАНМАР И ЈА ПРИТВОРИ НОБЕЛОВКАТА АУНГ САН СУ КЈИ

Војската на Мјанмар ја презеде власта во државата откако утрово ги привела фактичката лидерка Аунг Сан Су Кји и други политичари. Таа во исто време во ...
НАД 300 ЛУЃЕ ОСУДЕНИ НА ДОЖИВОТЕН ЗАТВОР ЗА НЕУСПЕШНИОТ ПУЧ ВО ТУРЦИЈА ВО 2016

НАД 300 ЛУЃЕ ОСУДЕНИ НА ДОЖИВОТЕН ЗАТВОР ЗА НЕУСПЕШНИОТ ПУЧ ВО ТУРЦИЈА ВО 2016

Над 300 луѓе се осудени на доживотен затвор во еден од најголемите судски процеси поврзани со неуспешниот пуч во Турција во 2016 година. Воени пило ...
ТУРЦИЈА ЗАПАЛИ НАД 300.000 КНИГИ ШТО БИЛЕ ПОВРЗАНИ СО ФЕТУЛА ЃУЛЕН

ТУРЦИЈА ЗАПАЛИ НАД 300.000 КНИГИ ШТО БИЛЕ ПОВРЗАНИ СО ФЕТУЛА ЃУЛЕН

По обидот за пуч во Турција во 2016, повеќе од 300.000 книги се отстранети од турските училишта и библиотеки и уништени, соопшти Министерството за обр ...
ЦРНОГОРСКИ ОПОЗИЦИСКИ ПОЛИТИЧАРИ ОСУДЕНИ НА ПЕТ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ОБИДОТ ДА ГО СОБОРАТ ЃУКАНОВИЌ ВО 2016

ЦРНОГОРСКИ ОПОЗИЦИСКИ ПОЛИТИЧАРИ ОСУДЕНИ НА ПЕТ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ОБИДОТ ДА ГО СОБОРАТ ЃУКАНОВИЌ ВО 2016

Суд во Подгорица осуди на петгодишен затвор двајца проруски опозициски политичари кои се обидоа да ја соборат власта во Црна Гора во октомври 2016 год ...
МАДУРО ВЕЛИ ДЕКА ГО ПОРАЗИЛ ОБИДОТ ЗА ПУЧ, ГУАИДО ПОВИКА НА НОВИ ПРОТЕСТИ

МАДУРО ВЕЛИ ДЕКА ГО ПОРАЗИЛ ОБИДОТ ЗА ПУЧ, ГУАИДО ПОВИКА НА НОВИ ПРОТЕСТИ

Претседателот на Венецуела Николас Мадуро тврди дека го поразил „обидот за пуч“ на опозицискиот лидер Хуан Гуаидо. Десетици припадници на Националн ...
УЛИЧНИ СУДИРИ ВО КАРАКАС, ВОСТАНИЕТО НА ГУАИДО СО ОГРАНИЧЕНА ПОДДРШКА

УЛИЧНИ СУДИРИ ВО КАРАКАС, ВОСТАНИЕТО НА ГУАИДО СО ОГРАНИЧЕНА ПОДДРШКА

Опозицискиот лидер Хуан Гуаидо презеде смел чекор за да ја преземе власта во Венецуела, излегувајќи на улиците да повика на воен удар, за што брзо доб ...
1 2 3 6 10 / 57 НАПИСИ