Таг: „Пуч“

1 2 3 4 6 20 / 51 НАПИСИ
ПАБЛО НЕРУДА НЕ УМРЕЛ ОД РАК КАКО ШТО Е ОФИЦИЈАЛНАТА ВЕРЗИЈА, УТВРДИ ЕКСПЕРТСКИ ТИМ И ЈА ПРОДЛАБОЧИ МИСТЕРИЈАТА

ПАБЛО НЕРУДА НЕ УМРЕЛ ОД РАК КАКО ШТО Е ОФИЦИЈАЛНАТА ВЕРЗИЈА, УТВРДИ ЕКСПЕРТСКИ ТИМ И ЈА ПРОДЛАБОЧИ МИСТЕРИЈАТА

Меѓународен тим од научници утврди дека чилеанскиот поет Пабло Неруда не умрел од рак или од неисхранетост, отфрлајќи ја официјалната причина за смртт ...
МИС ТУРЦИЈА ОСТАНА БЕЗ КРУНАТА ПОРАДИ ТВИТ ЗА ПУЧОТ

МИС ТУРЦИЈА ОСТАНА БЕЗ КРУНАТА ПОРАДИ ТВИТ ЗА ПУЧОТ

Победничката на Мис Турција 2017 беше официјално дисквалификувана само неколку часа по прогласувањето поради еден од нејзините последни твитови. 18-го ...
НА БАРАЊЕТО НА ТУРЦИЈА ЗА ЗАТВОРАЊЕ НА ФИРМИТЕ НА ЃУЛЕН ВЛАДАТА ЌЕ ОДГОВОРИ СПОРЕД МАКЕДОНСКИТЕ ЗАКОНИ

НА БАРАЊЕТО НА ТУРЦИЈА ЗА ЗАТВОРАЊЕ НА ФИРМИТЕ НА ЃУЛЕН ВЛАДАТА ЌЕ ОДГОВОРИ СПОРЕД МАКЕДОНСКИТЕ ЗАКОНИ

Новата влада барањето на Турција за затворање на школи, универзитети и фирми во Македонија поврзани со свештеникот Фетулах Ѓулен решенијата ќе ги бара ...
ВИЦЕПРЕМИЕРОТ АНЃУШЕВ И МИНИСТЕРОТ ТАРАВАРИ НА СКОПСКОТО ОДБЕЛЕЖУВАЊЕ НА ГОДИШНИНАТА НА НЕУСПЕШНИОТ ПУЧ ВО ТУРЦИЈА

ВИЦЕПРЕМИЕРОТ АНЃУШЕВ И МИНИСТЕРОТ ТАРАВАРИ НА СКОПСКОТО ОДБЕЛЕЖУВАЊЕ НА ГОДИШНИНАТА НА НЕУСПЕШНИОТ ПУЧ ВО ТУРЦИЈА

  Вицепремиерот Кочо Анѓушев и министерот за здравство Арбен Таравари денеска во Скопје присуствуваа на одбележувањето на првата годишнина од ...
ПЕТМИНА ОБВИНИТЕЛИ НА ЈАНЕВА ИДНАТА НЕДЕЛА ЌЕ ОБРАЗЛОЖУВААТ ЗОШТО СЕ ОТКАЖАА ОД ОБВИНЕНИЈАТА ЗА ЗАЕВ И ВЕРУШЕВСКИ

ПЕТМИНА ОБВИНИТЕЛИ НА ЈАНЕВА ИДНАТА НЕДЕЛА ЌЕ ОБРАЗЛОЖУВААТ ЗОШТО СЕ ОТКАЖАА ОД ОБВИНЕНИЈАТА ЗА ЗАЕВ И ВЕРУШЕВСКИ

Петмина обвинители на Специјалното јавно обвинителство и Советот на јавни обвинители идната недела ќе договараат како Советот ќе ги презема материјали ...
ЈАНЕВА ДОЈДЕ ДА МУ ОБЈАСНИ НА АНЕВСКИ ЗОШТО СЕ ОТКАЖА ОД „ПУЧ“

ЈАНЕВА ДОЈДЕ ДА МУ ОБЈАСНИ НА АНЕВСКИ ЗОШТО СЕ ОТКАЖА ОД „ПУЧ“

Специјалната обвинителка Катица Јанева денеска дојде во Советот на јавни обвинители на средба со претседателот Петар Аневски. Јанева е повикана од Ане ...

КРИМИНАЛЦИ СОЦИЈАЛЦИ

1 „Значи, многу се нервирам!“ Така ли слушнавме во телефонските разговори?  Да не можеш една сообраќајка да скриеш. Односно две биле, ама незначителна ...
ЕРДОГАН ГИ УАПСИ КУРДСКИТЕ ЛИДЕРИ, ЕКСПЛОЗИЈА ВО ДИЈАРБЕКИР

ЕРДОГАН ГИ УАПСИ КУРДСКИТЕ ЛИДЕРИ, ЕКСПЛОЗИЈА ВО ДИЈАРБЕКИР

Двајцата колидери на турската поркурдска опозициска партија Народна демократија (ХДП) се уапсени заедно со уште најмалку деветмина пратеници. Селахати ...
„СУДИЈКЕ, КАДЕ ВИ Е СВЕДОКОТ ГРУЕВСКИ“, ПРАША ОДБРАНАТА НА СУДЕЊЕТО ЗА „ПУЧ“

„СУДИЈКЕ, КАДЕ ВИ Е СВЕДОКОТ ГРУЕВСКИ“, ПРАША ОДБРАНАТА НА СУДЕЊЕТО ЗА „ПУЧ“

Судот повторно не го поканил сведокот Никола Груевски, експремиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ во случајот „Пуч“, што денеска се одложи на неопределено време ...
КРАЛОТ НА ТАЈЛАНД ПОЧИНА ПО 70 ГОДИНИ НА ТРОНОТ

КРАЛОТ НА ТАЈЛАНД ПОЧИНА ПО 70 ГОДИНИ НА ТРОНОТ

Кралот на Тајланд Бумибол Адулјадеj, монарх со најдолг стаж на власт во светот, почина по 70 години на тронот, соопшти кралската палата. Кралот (88), ...
1 2 3 4 6 20 / 51 НАПИСИ