Таг: „Пуч“

1 2 3 4 6 20 / 57 НАПИСИ
ВЛАСТИТЕ НА ВЕНЕЦУЕЛА ВЕЛАТ ДЕКА ГО СПРЕЧИЛЕ МАЛИОТ ОБИД ЗА ПУЧ НА ГУАИДО

ВЛАСТИТЕ НА ВЕНЕЦУЕЛА ВЕЛАТ ДЕКА ГО СПРЕЧИЛЕ МАЛИОТ ОБИД ЗА ПУЧ НА ГУАИДО

Властите на Венецуела велат дека се справуваат со мал обид за пуч од страна на опозицискиот лидер и самопрогласен претседател Хуан Гуаидо, кој денеска ...
ВОЈСКАТА ЈА ПРЕЗЕДЕ ВЛАСТА ВО СУДАН ОТКАКО ПО 30 ГОДИНИ ГО СОБОРИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ БАШИР

ВОЈСКАТА ЈА ПРЕЗЕДЕ ВЛАСТА ВО СУДАН ОТКАКО ПО 30 ГОДИНИ ГО СОБОРИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ БАШИР

Војската на Судан објави дека по 30 години на власт го соборила претседателот Омар ал-Башир и го уапсила. Обраќајќи се преку државната телевизија, ...
ЗЛАТНА ЗОРА ПОВИКА НА ПУЧ И АПСЕЊЕ НА ПРЕМИЕРОТ ЦИПРАС ПОРАДИ ПРИФАЌАЊЕ НА ДОГОВОРОТ СО СКОПЈЕ

ЗЛАТНА ЗОРА ПОВИКА НА ПУЧ И АПСЕЊЕ НА ПРЕМИЕРОТ ЦИПРАС ПОРАДИ ПРИФАЌАЊЕ НА ДОГОВОРОТ СО СКОПЈЕ

Претседателот на грчкиот парламент Никос Вуцис привремено го забрани дејствувањето на неонацистичката партија Златна зора, поради нејзините коментари ...
ДЕСЕТИЦИ ИЛЈАДИ ГО ПРОСЛАВУВААТ КРАЈОТ НА ЕРАТА НА МУГАБЕ ВО ЗИМБАБВЕ

ДЕСЕТИЦИ ИЛЈАДИ ГО ПРОСЛАВУВААТ КРАЈОТ НА ЕРАТА НА МУГАБЕ ВО ЗИМБАБВЕ

Десетици илјади граѓани излегоа на улиците на главниот град на Зимбабве Хараре да ја покажат нивната поддршка за преземањето на власта од страна на во ...
ВОЈСКАТА ЈА ПРЕЗЕДЕ ВЛАСТА ВО ЗИМБАБВЕ, ТВРДИ ДЕКА МУГАБЕ Е НА СИГУРНО

ВОЈСКАТА ЈА ПРЕЗЕДЕ ВЛАСТА ВО ЗИМБАБВЕ, ТВРДИ ДЕКА МУГАБЕ Е НА СИГУРНО

Долгогодишниот претседател Роберт Мугабе е на сигурно, а воената акција во главниот град Хараре не значи преземање на власта, изјави портпаролот на во ...
ЕДНА ГОДИНА ЗАГЛАВЕНО БАРАЊЕТО НА СЈО КАЈ ВАНГЕЛОВСКИ ВО ВРХОВНИОТ СУД ДА СЕ ИСПИТА ЗАКОНИТОСТА НА СПОГОДБАТА ЗА ЅВОНКО КОСТОВСКИ, ЕДИНСТВЕН ОСУДЕН ЗА „ПУЧ“

ЕДНА ГОДИНА ЗАГЛАВЕНО БАРАЊЕТО НА СЈО КАЈ ВАНГЕЛОВСКИ ВО ВРХОВНИОТ СУД ДА СЕ ИСПИТА ЗАКОНИТОСТА НА СПОГОДБАТА ЗА ЅВОНКО КОСТОВСКИ, ЕДИНСТВЕН ОСУДЕН ЗА „ПУЧ“

Точно една година во Врховниот суд е заглавено  барањето на Специјалната обвинителка Катица Јанева да се испита законитоста на спогодбата со која Ѕвон ...
ПАБЛО НЕРУДА НЕ УМРЕЛ ОД РАК КАКО ШТО Е ОФИЦИЈАЛНАТА ВЕРЗИЈА, УТВРДИ ЕКСПЕРТСКИ ТИМ И ЈА ПРОДЛАБОЧИ МИСТЕРИЈАТА

ПАБЛО НЕРУДА НЕ УМРЕЛ ОД РАК КАКО ШТО Е ОФИЦИЈАЛНАТА ВЕРЗИЈА, УТВРДИ ЕКСПЕРТСКИ ТИМ И ЈА ПРОДЛАБОЧИ МИСТЕРИЈАТА

Меѓународен тим од научници утврди дека чилеанскиот поет Пабло Неруда не умрел од рак или од неисхранетост, отфрлајќи ја официјалната причина за смртт ...
МИС ТУРЦИЈА ОСТАНА БЕЗ КРУНАТА ПОРАДИ ТВИТ ЗА ПУЧОТ

МИС ТУРЦИЈА ОСТАНА БЕЗ КРУНАТА ПОРАДИ ТВИТ ЗА ПУЧОТ

Победничката на Мис Турција 2017 беше официјално дисквалификувана само неколку часа по прогласувањето поради еден од нејзините последни твитови. 18-го ...
НА БАРАЊЕТО НА ТУРЦИЈА ЗА ЗАТВОРАЊЕ НА ФИРМИТЕ НА ЃУЛЕН ВЛАДАТА ЌЕ ОДГОВОРИ СПОРЕД МАКЕДОНСКИТЕ ЗАКОНИ

НА БАРАЊЕТО НА ТУРЦИЈА ЗА ЗАТВОРАЊЕ НА ФИРМИТЕ НА ЃУЛЕН ВЛАДАТА ЌЕ ОДГОВОРИ СПОРЕД МАКЕДОНСКИТЕ ЗАКОНИ

Новата влада барањето на Турција за затворање на школи, универзитети и фирми во Македонија поврзани со свештеникот Фетулах Ѓулен решенијата ќе ги бара ...
ВИЦЕПРЕМИЕРОТ АНЃУШЕВ И МИНИСТЕРОТ ТАРАВАРИ НА СКОПСКОТО ОДБЕЛЕЖУВАЊЕ НА ГОДИШНИНАТА НА НЕУСПЕШНИОТ ПУЧ ВО ТУРЦИЈА

ВИЦЕПРЕМИЕРОТ АНЃУШЕВ И МИНИСТЕРОТ ТАРАВАРИ НА СКОПСКОТО ОДБЕЛЕЖУВАЊЕ НА ГОДИШНИНАТА НА НЕУСПЕШНИОТ ПУЧ ВО ТУРЦИЈА

  Вицепремиерот Кочо Анѓушев и министерот за здравство Арбен Таравари денеска во Скопје присуствуваа на одбележувањето на првата годишнина од ...
1 2 3 4 6 20 / 57 НАПИСИ