Таг: „Пуч“

1 2 3 4 5 6 30 / 57 НАПИСИ
ПЕТМИНА ОБВИНИТЕЛИ НА ЈАНЕВА ИДНАТА НЕДЕЛА ЌЕ ОБРАЗЛОЖУВААТ ЗОШТО СЕ ОТКАЖАА ОД ОБВИНЕНИЈАТА ЗА ЗАЕВ И ВЕРУШЕВСКИ

ПЕТМИНА ОБВИНИТЕЛИ НА ЈАНЕВА ИДНАТА НЕДЕЛА ЌЕ ОБРАЗЛОЖУВААТ ЗОШТО СЕ ОТКАЖАА ОД ОБВИНЕНИЈАТА ЗА ЗАЕВ И ВЕРУШЕВСКИ

Петмина обвинители на Специјалното јавно обвинителство и Советот на јавни обвинители идната недела ќе договараат како Советот ќе ги презема материјали ...
ЈАНЕВА ДОЈДЕ ДА МУ ОБЈАСНИ НА АНЕВСКИ ЗОШТО СЕ ОТКАЖА ОД „ПУЧ“

ЈАНЕВА ДОЈДЕ ДА МУ ОБЈАСНИ НА АНЕВСКИ ЗОШТО СЕ ОТКАЖА ОД „ПУЧ“

Специјалната обвинителка Катица Јанева денеска дојде во Советот на јавни обвинители на средба со претседателот Петар Аневски. Јанева е повикана од Ане ...

КРИМИНАЛЦИ СОЦИЈАЛЦИ

1 „Значи, многу се нервирам!“ Така ли слушнавме во телефонските разговори?  Да не можеш една сообраќајка да скриеш. Односно две биле, ама незначителна ...
ЕРДОГАН ГИ УАПСИ КУРДСКИТЕ ЛИДЕРИ, ЕКСПЛОЗИЈА ВО ДИЈАРБЕКИР

ЕРДОГАН ГИ УАПСИ КУРДСКИТЕ ЛИДЕРИ, ЕКСПЛОЗИЈА ВО ДИЈАРБЕКИР

Двајцата колидери на турската поркурдска опозициска партија Народна демократија (ХДП) се уапсени заедно со уште најмалку деветмина пратеници. Селахати ...
„СУДИЈКЕ, КАДЕ ВИ Е СВЕДОКОТ ГРУЕВСКИ“, ПРАША ОДБРАНАТА НА СУДЕЊЕТО ЗА „ПУЧ“

„СУДИЈКЕ, КАДЕ ВИ Е СВЕДОКОТ ГРУЕВСКИ“, ПРАША ОДБРАНАТА НА СУДЕЊЕТО ЗА „ПУЧ“

Судот повторно не го поканил сведокот Никола Груевски, експремиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ во случајот „Пуч“, што денеска се одложи на неопределено време ...
КРАЛОТ НА ТАЈЛАНД ПОЧИНА ПО 70 ГОДИНИ НА ТРОНОТ

КРАЛОТ НА ТАЈЛАНД ПОЧИНА ПО 70 ГОДИНИ НА ТРОНОТ

Кралот на Тајланд Бумибол Адулјадеj, монарх со најдолг стаж на власт во светот, почина по 70 години на тронот, соопшти кралската палата. Кралот (88), ...
ЈАНЕВА ЈА ПРОЗВА ЛИДИЈА НЕДЕЛКОВА И ЗА СЛУЧАЈОТ СО ИЗБОРНИТЕ ИЗМАМИ

ЈАНЕВА ЈА ПРОЗВА ЛИДИЈА НЕДЕЛКОВА И ЗА СЛУЧАЈОТ СО ИЗБОРНИТЕ ИЗМАМИ

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева уште еднаш ги прозва Врховниот суд и Судскиот совет затоа што се одолговлекуваат процесите кои можат да п ...
СЕ НАДЕВАМ МОЈОТ СВЕДОК НИКОЛА ГРУЕВСКИ ЌЕ ДОЈДЕ НА СУДЕЊЕТО ЗА „ПУЧ“, РЕЧЕ ЈАНЕВА ВО СОБРАНИЕТО

СЕ НАДЕВАМ МОЈОТ СВЕДОК НИКОЛА ГРУЕВСКИ ЌЕ ДОЈДЕ НА СУДЕЊЕТО ЗА „ПУЧ“, РЕЧЕ ЈАНЕВА ВО СОБРАНИЕТО

Специјалната јавна обвинителка се надева дека нејзиниот единствен сведок за случајот со незаконското прислушување „Пуч“ Никола Груевски ќе се појави в ...
ЗА СВЕДОКОТ НИКОЛА ГРУЕВСКИ СУДОТ И СПЕЦИЈАЛНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО РАЗЛИЧНО ГО ЧИТААТ ЗАКОНОТ

ЗА СВЕДОКОТ НИКОЛА ГРУЕВСКИ СУДОТ И СПЕЦИЈАЛНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО РАЗЛИЧНО ГО ЧИТААТ ЗАКОНОТ

Основниот суд Скопје 1 попладнево реагираше на изјавата на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева дека е неоправдано тоа што судот не го повикал ...
ЕРДОГАН БАРА БИЗНИСМЕНИТЕ ДА ГИ КОДОШАТ ЃУЛЕНИСТИТЕ

ЕРДОГАН БАРА БИЗНИСМЕНИТЕ ДА ГИ КОДОШАТ ЃУЛЕНИСТИТЕ

Турскиот претседател повика група бизнисмени да ги информираат властите за поединци за кои сметаат дека се приврзаници на муслиманскиот свештеник Фету ...
1 2 3 4 5 6 30 / 57 НАПИСИ