Таг: 11 декември

1 2 10 / 20 НАПИСИ
ДВЕ ГОДИНИ ЗАТВОР ОТИ Ѝ ГО ИСКИНАЛ ГЛАСАЧКОТО ЛИВЧЕ НА СОПРУГАТА

ДВЕ ГОДИНИ ЗАТВОР ОТИ Ѝ ГО ИСКИНАЛ ГЛАСАЧКОТО ЛИВЧЕ НА СОПРУГАТА

Кавадарчанецот Ѓоре Тодоров (69) доби затвор од 2 години, еден месец и два дена  поради тоа што искинал гласачко ливче на гласачко место. Тој  во Осно ...
ТРКАЛОТО НА СРЕЌАТА

ТРКАЛОТО НА СРЕЌАТА

1 Во далечната 2006 година, некаде на самиот почеток на ерата на груевизмот, советникот во Општина Центар од ВМРО-ДПМНЕ Владимир Бахчовановски, по исц ...
ПОЛА МИЛИОН ЕВРА ПОТРОШЕНИ ЗА ПРОПАДНАТИТЕ ИЗБОРИ НА ТРОЈЦА ПРАТЕНИЦИ ОД ДИЈАСПОРАТА

ПОЛА МИЛИОН ЕВРА ПОТРОШЕНИ ЗА ПРОПАДНАТИТЕ ИЗБОРИ НА ТРОЈЦА ПРАТЕНИЦИ ОД ДИЈАСПОРАТА

Државната изборна комисија потрошила половина милион евра за организирање на изборот на тројца пратеници од дијаспората, кој пропадна. Не беше избран ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ГО ДОБИ ВИДЕОТО ОД ЗГРАДАТА НА ОПШТИНА КАВАДАРЦИ, СЕ РАСВЕТЛУВА ДАЛИ ИМАЛО ИЗБОРЕН ПОТКУП

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ГО ДОБИ ВИДЕОТО ОД ЗГРАДАТА НА ОПШТИНА КАВАДАРЦИ, СЕ РАСВЕТЛУВА ДАЛИ ИМАЛО ИЗБОРЕН ПОТКУП

Oбвинителството го доби видеозаписот од зградата на Општина Кавадарци каде наводно е извршено кривично дело, одговори за САКАМДАКАЖАМ.МК Службата за о ...
20.629 ГЛАСАЧИ ОД ДИЈАСПОРАТА ЌЕ ГЛАСААТ ВО 41 ДИПЛОМАТСКО ПРЕСТАВНИШТВО

20.629 ГЛАСАЧИ ОД ДИЈАСПОРАТА ЌЕ ГЛАСААТ ВО 41 ДИПЛОМАТСКО ПРЕСТАВНИШТВО

Во дипломатско-конзуларните претставништва на Македонија во странство на предвремените парламентарни избори закажани за 11 декември ќе гласаат 20.629  ...
СДСМ ЌЕ ГИ ОБЈАВИ ПРАТЕНИЧКИТЕ ЛИСТИ В НЕДЕЛА НА КОНГРЕС, А ВМРО-ДПМНЕ НА НЕКОЈ ГОЛЕМ СОБИР

СДСМ ЌЕ ГИ ОБЈАВИ ПРАТЕНИЧКИТЕ ЛИСТИ В НЕДЕЛА НА КОНГРЕС, А ВМРО-ДПМНЕ НА НЕКОЈ ГОЛЕМ СОБИР

Ниту од ВМРО-ДПМНЕ, ниту од СДСМ не откриваат кои ќе им бидат адутите на пратеничките листи  за предвремените парламентарни избори, закажани за 11 дек ...
РАЈСКАТА ГРАДИНА ВО АЕРОДРОМ ОД 15 МИЛИОНИ ЕВРА ЌЕ ГИ ЧЕКА ИЗБОРИТЕ, ОГЛАСОТ ПОНИШТЕН

РАЈСКАТА ГРАДИНА ВО АЕРОДРОМ ОД 15 МИЛИОНИ ЕВРА ЌЕ ГИ ЧЕКА ИЗБОРИТЕ, ОГЛАСОТ ПОНИШТЕН

ЕЛЕМ го поништи огласот за Рајската градина во Аеродром. Понудите што ги добиле за паркот биле прифатливи, но не можеле да се споредат поради различни ...
ДИК ЌЕ ДОБИЕ 7,5 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ИЗБОРИТЕ

ДИК ЌЕ ДОБИЕ 7,5 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ИЗБОРИТЕ

Државната изборна комисија (ДИК) побара од Министерството за финансии 7,5 милиони евра за организирање на предвремените парламентарни избори на 11 дек ...
ВЕЉАНОСКИ ГИ РАСПИША ИЗБОРИТЕ НА 11 ДЕКЕМВРИ

ВЕЉАНОСКИ ГИ РАСПИША ИЗБОРИТЕ НА 11 ДЕКЕМВРИ

Претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски, го потпиша решението за распишување на предвремените парламентарни избори, кои ќе се одржат на 11 декем ...
ХАН ЌЕ ОДЛУЧИ КОГА ЌЕ СЕ РАСПУШТИ СОБРАНИЕТО

ХАН ЌЕ ОДЛУЧИ КОГА ЌЕ СЕ РАСПУШТИ СОБРАНИЕТО

Собранието нема да се распушти на 12 октомври, односно 60 дена пред предвремените парламентарни избори кои се закажани за 11 декември. Причина за одла ...
1 2 10 / 20 НАПИСИ