Таг: 27 април

1 2 3 42 10 / 418 НАПИСИ
МОЛК НА СКРШЕНИТЕ ГЛАВИ

МОЛК НА СКРШЕНИТЕ ГЛАВИ

Мала е италијанската лента, а големо е името Македонија ...
УСТАВНИОТ СУД НЕ САМО ШТО ГИ БРАНЕШЕ ПРАВАТА НА НОВИНАРИТЕ ЗА 27 АПРИЛ, ТУКУ ПРИДОНЕСЕ И ЗА СЛОБОДНО И ДЕМОКРАТСКО МЕДИУМСКО ИЗВЕСТУВАЊЕ, КАЖА АМБАСАДОРОТ НА ОБСЕ

УСТАВНИОТ СУД НЕ САМО ШТО ГИ БРАНЕШЕ ПРАВАТА НА НОВИНАРИТЕ ЗА 27 АПРИЛ, ТУКУ ПРИДОНЕСЕ И ЗА СЛОБОДНО И ДЕМОКРАТСКО МЕДИУМСКО ИЗВЕСТУВАЊЕ, КАЖА АМБАСАДОРОТ НА ОБСЕ

Амбасадорот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, Килијан Вал, на церемонијата за 60 години Уставен суд, го истакна потегот на Судот да ги заштити прават ...
ДОДЕКА ПРАВОСУДНАТА АДМИНИСТРАЦИЈА ПРОТЕСТИРАШЕ ПОД ПРОЗОРОТ, МИНИСТЕРОТ ЛОГА ГО БРАНЕШЕ АМНЕСТИРАЊЕТО НА КРИМИНАЛОТ ПРОТИВ КОЈ РАБОТЕЛЕ ШТРАЈКУВАЧИТЕ

ДОДЕКА ПРАВОСУДНАТА АДМИНИСТРАЦИЈА ПРОТЕСТИРАШЕ ПОД ПРОЗОРОТ, МИНИСТЕРОТ ЛОГА ГО БРАНЕШЕ АМНЕСТИРАЊЕТО НА КРИМИНАЛОТ ПРОТИВ КОЈ РАБОТЕЛЕ ШТРАЈКУВАЧИТЕ

Министерот за правда Кренар Лога денеска на брифинг новинарите го бранеше неговиот Предлог-закон за амнестија, додека под пенџерињата протестираа за п ...
СО КРАТЕЊЕ НА КАЗНИТЕ ЗА 30 ОТСТО ЌЕ СЕ РЕТЧАТ ЗАТВОРИТЕ ОД ОСУДЕНИЦИ КОИ НЕ СЕ УБИЈЦИ, ПЕДОФИЛИ, СИЛУВАЧИ, НАСИЛНИЦИ ИЛИ ТЕРОРИСТИ – МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ПРАВДА СПРЕМА НОВ ЗАКОН ЗА АМНЕСТИЈА

СО КРАТЕЊЕ НА КАЗНИТЕ ЗА 30 ОТСТО ЌЕ СЕ РЕТЧАТ ЗАТВОРИТЕ ОД ОСУДЕНИЦИ КОИ НЕ СЕ УБИЈЦИ, ПЕДОФИЛИ, СИЛУВАЧИ, НАСИЛНИЦИ ИЛИ ТЕРОРИСТИ – МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ПРАВДА СПРЕМА НОВ ЗАКОН ЗА АМНЕСТИЈА

Трендот на амнестирање криминал по сè изгледа дека ќе продолжи со нов закон за амнестија, сличен на оној кој го предложи владата на Зоран Заев, а го и ...
СУДОТ ВО СТРАЗБУР ПРЕСУДИ ДРЖАВАТА ДА Ѝ ПЛАТИ 1.600 ЕВРА ОТШТЕТА НА ДОЦЕВСКА-БОЖИНОВСКА ОТИ Ѝ БИЛЕ ПРЕКРШЕНИ ПРАВАТА ПРИ ИЗРЕКУВАЊЕТО ПРИТВОР ЗА 27 АПРИЛ

СУДОТ ВО СТРАЗБУР ПРЕСУДИ ДРЖАВАТА ДА Ѝ ПЛАТИ 1.600 ЕВРА ОТШТЕТА НА ДОЦЕВСКА-БОЖИНОВСКА ОТИ Ѝ БИЛЕ ПРЕКРШЕНИ ПРАВАТА ПРИ ИЗРЕКУВАЊЕТО ПРИТВОР ЗА 27 АПРИЛ

Европскиот суд за човекови права во Стразбур пресуди дека на Елена Доцевска-Божиновска ѝ биле прекршени правата при постапката за одредување притвор в ...
НЕМА УКИНУВАЊЕ НА ПРЕСУДИТЕ И НОВО СУДЕЊЕ ЗА „27 АПРИЛ“, ОДЛУЧИ ВРХОВНИОТ СУД ПО ЖАЛБИТЕ НА 15-ТЕМИНА ОСУДЕНИ НА ЧЕЛО СО ЧАВКОВ

НЕМА УКИНУВАЊЕ НА ПРЕСУДИТЕ И НОВО СУДЕЊЕ ЗА „27 АПРИЛ“, ОДЛУЧИ ВРХОВНИОТ СУД ПО ЖАЛБИТЕ НА 15-ТЕМИНА ОСУДЕНИ НА ЧЕЛО СО ЧАВКОВ

Советот за казниви дела при Врховниот суд денеска донел одлука со која на осудените за насилствата при организираниот напад на Собранието на 27 април ...
ПО БАРАЊЕ НА СОВЕТНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ ОПШТИНА БИТОЛА ЌЕ ИМ ДАДЕ ПО 10.000 ДЕНАРИ НА СЕМЕЈСТВАТА НА ОСУДЕНИТЕ ЗА ОРГАНИЗИРАНИОТ НАПАД НА СОБРАНИЕТО 

ПО БАРАЊЕ НА СОВЕТНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ ОПШТИНА БИТОЛА ЌЕ ИМ ДАДЕ ПО 10.000 ДЕНАРИ НА СЕМЕЈСТВАТА НА ОСУДЕНИТЕ ЗА ОРГАНИЗИРАНИОТ НАПАД НА СОБРАНИЕТО 

Општина Битола ќе додели по 10.000 денари семејствата на осудените за организираниот напад на Собранието на 27 април 2017 година. Оваа иницијатива нас ...
АПЕЛАЦИОНИОТ СУД ГИ УКИНА ЗАТВОРСКИТЕ ПРЕСУДИ ЗА ВЕЉАНОСКИ, ЈАНАКИЕСКИ И РИСТОВСКИ ЗА ОРГАНИЗАЦИЈА НА 27 АПРИЛ И ГО ВРАТИ ПРЕДМЕТОТ НА ПОВТОРНО СУДЕЊЕ

АПЕЛАЦИОНИОТ СУД ГИ УКИНА ЗАТВОРСКИТЕ ПРЕСУДИ ЗА ВЕЉАНОСКИ, ЈАНАКИЕСКИ И РИСТОВСКИ ЗА ОРГАНИЗАЦИЈА НА 27 АПРИЛ И ГО ВРАТИ ПРЕДМЕТОТ НА ПОВТОРНО СУДЕЊЕ

Апелациониот суд Скопје денеска ги уважи жалбите на обвинетите Трајко Вељаноски, Спиро Ристовски, Миле Јанакиески и Владимир Атанасовски, ја укина прв ...
АПЕЛАЦИОНИОТ СУД ПРЕСУДИ ДЕКА НОВИНАРОТ ГОРАН ТРПЕНОСКИ НЕ БИЛ НОВИНАР, A СДК.МК НЕ E МЕДИУМ, ЗА ДРЖАВАТА ДА НЕ ПЛАЌА ОТШТЕТА ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ 2017

АПЕЛАЦИОНИОТ СУД ПРЕСУДИ ДЕКА НОВИНАРОТ ГОРАН ТРПЕНОСКИ НЕ БИЛ НОВИНАР, A СДК.МК НЕ E МЕДИУМ, ЗА ДРЖАВАТА ДА НЕ ПЛАЌА ОТШТЕТА ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ 2017

Апелациониот суд Скопје ја одби жалбата на Горан Трпеноски против Основниот граѓански суд Скопје, кој претходно му ја отфрли тужбата против државата з ...
ПРАВОСИЛНО ОСУДЕНИТЕ ЗА ОРГАНИЗИРАНИОТ НАПАД НА СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ 2017 ПОДНЕЛЕ БАРАЊЕ ДО ВРХОВНИОТ СУД ДА ИМ ГИ ПОНИШТИ ПРЕСУДИТЕ

ПРАВОСИЛНО ОСУДЕНИТЕ ЗА ОРГАНИЗИРАНИОТ НАПАД НА СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ 2017 ПОДНЕЛЕ БАРАЊЕ ДО ВРХОВНИОТ СУД ДА ИМ ГИ ПОНИШТИ ПРЕСУДИТЕ

Адвокатите на осудените за терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста за организираниот напад на Собранието на 27 април 2017 година, ...
1 2 3 42 10 / 418 НАПИСИ