Таг: А1 Арена „Борис трајковски“

ВАКЦИНИРАЊЕ БЕЗ ТЕРМИН ОД ДЕНЕС И ВО МАЛАТА САЛА ВО „БОРИС ТРАЈКОВСКИ“

ВАКЦИНИРАЊЕ БЕЗ ТЕРМИН ОД ДЕНЕС И ВО МАЛАТА САЛА ВО „БОРИС ТРАЈКОВСКИ“

Од денеска, за ковид вакцинација е отворена малата сала во „А1 арената Борис Трајковски“ во Скопје, и секој може  да се вакцинира без да закаже термин ...
ВО АВГУСТ СЕ ЗАТВОРА ПУНКТОТ ВО САЛАТА „БОРИС ТРАЈКОВСКИ“, ВАКЦИНАЦИЈАТА ПРОДОЛЖУВА ВО ЗДРАВСТВЕНИТЕ ДОМОВИ И НА ТЕРЕН, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

ВО АВГУСТ СЕ ЗАТВОРА ПУНКТОТ ВО САЛАТА „БОРИС ТРАЈКОВСКИ“, ВАКЦИНАЦИЈАТА ПРОДОЛЖУВА ВО ЗДРАВСТВЕНИТЕ ДОМОВИ И НА ТЕРЕН, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Во август ќе се затвори вакциналниот пункт  за масовна имунизација против ковид-19 во спортската сала „А1 Арена Борис Трајковски“ во Скопје. Вакцинаци ...
ШПАЛИР ЗА ВАРХЕЈИ

ШПАЛИР ЗА ВАРХЕЈИ

Ќе стои ли Русија на страна и ќе чека Бугарија да го крене ветото за Македонија во ЕУ!? Затоа што за влез во ЕУ важен е цар Самоил. ...
ПОЧНА МАСОВНАТА ВАКЦИНАЦИЈА ВО „А1 АРЕНА БОРИС ТРАЈКОВСКИ“, ДНЕВНО ЌЕ СЕ ВАКЦИНИРААТ ПО 3.000 ЛУЃЕ

ПОЧНА МАСОВНАТА ВАКЦИНАЦИЈА ВО „А1 АРЕНА БОРИС ТРАЈКОВСКИ“, ДНЕВНО ЌЕ СЕ ВАКЦИНИРААТ ПО 3.000 ЛУЃЕ

Во салата „А1 арена Борис Трајковски“ денес почна масовната вакцинација против ковид-19. На 48 пункови се врши вакцинација со „спутник“ што земјава ја ...
32. САЕМ НА КНИГА ЌЕ СЕ ОДРЖИ НА ОТВОРЕНО КАЈ АКВА ПАРКОТ ОД 8 ДО 14 СЕПТЕМВРИ

32. САЕМ НА КНИГА ЌЕ СЕ ОДРЖИ НА ОТВОРЕНО КАЈ АКВА ПАРКОТ ОД 8 ДО 14 СЕПТЕМВРИ

Од 8 до 14 септември на отворено кај А1 Арената „Борис Трајковски“ во Скопје ќе се одржи Саемот на книга. Организаторот додава дека поточната локација ...
5 / 5 НАПИСИ