Таг: абортус

1 2 3 434 / 34 НАПИСИ
ХОЛАНДИЈА ПРОТИВ ТРАМП СО МЕЃУНАРОДЕН ФОНД ЗА АБОРТУСИ

ХОЛАНДИЈА ПРОТИВ ТРАМП СО МЕЃУНАРОДЕН ФОНД ЗА АБОРТУСИ

Холандската влада планира да лансира меѓународен фонд за финансирање на пристап до контрацепција и абортус во земјите во развој, за да може да се допо ...
ДЕСЕТ ПОЛИТИЧКИ ПАРТИИ СЕ ОБВРЗАА ДА ГО СМЕНАТ ЗАКОНОТ ЗА ОГРАНИЧУВАЊЕ НА АБОРТУСОТ

ДЕСЕТ ПОЛИТИЧКИ ПАРТИИ СЕ ОБВРЗАА ДА ГО СМЕНАТ ЗАКОНОТ ЗА ОГРАНИЧУВАЊЕ НА АБОРТУСОТ

  Платформата за родова еднаквост ги повика сите политички партии да се обврзат дека по изборите ќе го сменат Законот за прекинување на бремен ...
И ШЕЌЕРИНСКА МЕЃУ ЖЕНИТЕ ВО ЦРНО КАКО ПОДДРШКА НА ПОЛСКИТЕ ЖЕНИ ПРОТИВ ЗАБРАНА НА АБОРТУСОТ

И ШЕЌЕРИНСКА МЕЃУ ЖЕНИТЕ ВО ЦРНО КАКО ПОДДРШКА НА ПОЛСКИТЕ ЖЕНИ ПРОТИВ ЗАБРАНА НА АБОРТУСОТ

Десетина лица облечени во црно денеска протестираа пред Амбасадата на Полска во Македонија, јави агенцијата Мета. И потпретседателката на СДСМ Радмила ...
ИЛЈАДНИЦИ ПРОТЕСТИРАА ПРОТИВ ЗАКОНОТ ЗА ЗАБРАНА НА АБОРТУС ВО ПОЛСКА

ИЛЈАДНИЦИ ПРОТЕСТИРАА ПРОТИВ ЗАКОНОТ ЗА ЗАБРАНА НА АБОРТУС ВО ПОЛСКА

Со знамиња на Полска и Европската унија, илјадници Полјаци маршираа низ Варшава во последниот од серијата протести против конзервативната влада, за чи ...
1 2 3 434 / 34 НАПИСИ