Таг: аеродроми

ЕВАКУИРАНИ ШЕСТ АЕРОДРОМИ ВО ФРАНЦИЈА ПОРАДИ ЗАКАНИ ЗА НАПАДИ

ЕВАКУИРАНИ ШЕСТ АЕРОДРОМИ ВО ФРАНЦИЈА ПОРАДИ ЗАКАНИ ЗА НАПАДИ

Шест аеродроми ширум Франција беа евакуирани денеска откако примиле електронска пошта со закани за напади, полициски извор изјави за агенцијата АФП. ...
ШТРАЈК НА АЕРОДРОМИТЕ ВО ГЕРМАНИЈА, ОТКАЖАНИ ПОВЕЌЕ ОД 2.300 ЛЕТОВИ

ШТРАЈК НА АЕРОДРОМИТЕ ВО ГЕРМАНИЈА, ОТКАЖАНИ ПОВЕЌЕ ОД 2.300 ЛЕТОВИ

Седум големи аеродроми во Германија се во застој откако стотици вработени стапија во штрајк поради спорот за плати. Откажани се повеќе од 2.300 летови ...
ОД 16 МАЈ БЕЗ МАСКИ И ВО АВИОНИТЕ И НА АЕРОДРОМИТЕ ВО ЕУ

ОД 16 МАЈ БЕЗ МАСКИ И ВО АВИОНИТЕ И НА АЕРОДРОМИТЕ ВО ЕУ

Според новото официјално упатство, веќе нема да мора да се носат маски за лице на летовите и на аеродромите во земјите на ЕУ од следниот понеделник, 1 ...
УШТЕ Е РАНО ЗА OТВОРАЊЕ НА ГРАНИЧНИТЕ ПРЕМИНИ И АЕРОДРОМИТЕ, РЕЧЕ СУГАРЕСКИ

УШТЕ Е РАНО ЗА OТВОРАЊЕ НА ГРАНИЧНИТЕ ПРЕМИНИ И АЕРОДРОМИТЕ, РЕЧЕ СУГАРЕСКИ

Во периoдов се разговара за отворање на аеродромите и граничните премини, но уште е рано за да се донесат такви одлуки, изјави министерот за транспорт ...
НЕ Е КОРЕКТНО ЗА СОСЕДИТЕ ДА БРЗАМЕ СО ОТВОРАЊЕ НА ГРАНИЦИ И АЕРОДРОМИ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

НЕ Е КОРЕКТНО ЗА СОСЕДИТЕ ДА БРЗАМЕ СО ОТВОРАЊЕ НА ГРАНИЦИ И АЕРОДРОМИ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Не треба да се избрзува со одлуката за отворање на границите, оти соседните земји ќе ја следат бројката на новозаболени од КОВИД-19 и нема да биде кор ...
НЕ РЕЗЕРВИРАЈТЕ АВИОНСКИ КАРТИ, НЕ ЗНАЕМЕ КОГА ЌЕ СЕ ОТВОРАТ АЕРОДРОМИТЕ, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ТРАНСПОРТ И ВРСКИ

НЕ РЕЗЕРВИРАЈТЕ АВИОНСКИ КАРТИ, НЕ ЗНАЕМЕ КОГА ЌЕ СЕ ОТВОРАТ АЕРОДРОМИТЕ, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ТРАНСПОРТ И ВРСКИ

Уште е на сила владината одлука за затворање на аеродромите, па не резервирајте авионски карти, ги потсетува граѓаните Министерството за транспорт и в ...
23 РЕГИСТРИРАНИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС, ЦЕЛОСНА ИЗОЛАЦИЈА СО ЗАТВОРEНИ ГРАНИЦИ И БЕЗ АВИОНСКИ ВРСКИ

23 РЕГИСТРИРАНИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС, ЦЕЛОСНА ИЗОЛАЦИЈА СО ЗАТВОРEНИ ГРАНИЦИ И БЕЗ АВИОНСКИ ВРСКИ

Нема потреба да се воведува вонредна состојба или кризна состојба во целата држава, но се затвораат сите гранични премини за странски државјани, а од ...
АКО ИМА МЕДИЦИНСКА ОПРАВДАНОСТ, ПАТНИЦИТЕ ОД ИТАЛИЈА ЌЕ БИДАТ ПОД ЦЕЛОСЕН НАДЗОР, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

АКО ИМА МЕДИЦИНСКА ОПРАВДАНОСТ, ПАТНИЦИТЕ ОД ИТАЛИЈА ЌЕ БИДАТ ПОД ЦЕЛОСЕН НАДЗОР, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Министерот за здравство Венко Филипче рече дека утрово имале состанок на новата координативна група која е формирана по препорака на Владата, во која ...
OСТАНАВМЕ БЕЗ ДОМАШНИ АВИОКОМПАНИИ, А ЌЕ СЕ РАЗБЕГААТ И РЕГУЛАРНИТЕ ПОРАДИ ФАВОРИЗИРАЊЕТО НА НИСКОТАРИФНИТЕ, ПРЕДУПРЕДУВА ПИЛОТОТ ВЕТЕРАН ЧАЧКИРОВ

OСТАНАВМЕ БЕЗ ДОМАШНИ АВИОКОМПАНИИ, А ЌЕ СЕ РАЗБЕГААТ И РЕГУЛАРНИТЕ ПОРАДИ ФАВОРИЗИРАЊЕТО НА НИСКОТАРИФНИТЕ, ПРЕДУПРЕДУВА ПИЛОТОТ ВЕТЕРАН ЧАЧКИРОВ

Македонските авиокомпании, пред сè „Палер Македонија“ и „МАТ“, ги пренесуваа патниците до нивните директни дестинации без ничија поткрепа и поддршка и ...
ВОЈСКАТА ПРЕЗЕДЕ КОНТРОЛА ВО ТУРЦИЈА

ВОЈСКАТА ПРЕЗЕДЕ КОНТРОЛА ВО ТУРЦИЈА

Армиска група изјави на ТВ дека ја презела контролата врз Турција. при што се затворени мостови во Истанбул, а авион лета ниско во Анкара и се слушаат ...
10 / 10 НАПИСИ