Таг: Африм Гаши

1 2 10 / 14 НАПИСИ
КАСАМИ, ГАШИ И МЕЏИТИ ПОБАРАА УТРЕ СОБРАНИЕТО ДА РАСПРАВА И ЗА ВНЕСУВАЊЕ НА АЛБАНСКИОТ ЈАЗИК ВО УСТАВОТ

КАСАМИ, ГАШИ И МЕЏИТИ ПОБАРАА УТРЕ СОБРАНИЕТО ДА РАСПРАВА И ЗА ВНЕСУВАЊЕ НА АЛБАНСКИОТ ЈАЗИК ВО УСТАВОТ

Претседателите на Алтернатива, Движењето Беса, и Демократското движење, Африм Гаши, Билал Касами и Изет Меџити побараа утре заедно со уставните измени ...
МИЦКОСКИ ПРЕДЛАГА АФРИМ ГАШИ ДА БИДЕ МАНДАТАР МЕСТО КОВАЧЕВСКИ

МИЦКОСКИ ПРЕДЛАГА АФРИМ ГАШИ ДА БИДЕ МАНДАТАР МЕСТО КОВАЧЕВСКИ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ги повика ДУИ да застанат со 61 потпис зад името на лидерот на Алтернатива Африм Гаши и тој да биде ман ...
АЛТЕРНАТИВА ГО ЗЕМА ЗДРАВСТВОТО, ИНФОРМАТИЧКО ОПШТЕСТВО И РЕСОР ЗА ДИЈАСПОРАТА, А ЌЕ РАКОВОДИ И СО МЕПСО, ГАШИ Е НАЈГОРД НА ДОГОВОРЕНИТЕ ОБРАЗОВНИ РЕФОРМИ

АЛТЕРНАТИВА ГО ЗЕМА ЗДРАВСТВОТО, ИНФОРМАТИЧКО ОПШТЕСТВО И РЕСОР ЗА ДИЈАСПОРАТА, А ЌЕ РАКОВОДИ И СО МЕПСО, ГАШИ Е НАЈГОРД НА ДОГОВОРЕНИТЕ ОБРАЗОВНИ РЕФОРМИ

Читајќи 9 точки кои ги договориле со СДСМ и со ДУИ како основа на новата владина програма, меѓу кои е и точка струјата да не поскапи повеќе од 20 отст ...
АЛТЕРНАТИВА ИЗГЛАСА ВЛЕГУВАЊЕ ВО ВЛАДА, В НЕДЕЛА ГАШИ И ЗАЕВ ЌЕ КАЖАТ КОИ РЕСОРИ ГИ ДОБИЛА

АЛТЕРНАТИВА ИЗГЛАСА ВЛЕГУВАЊЕ ВО ВЛАДА, В НЕДЕЛА ГАШИ И ЗАЕВ ЌЕ КАЖАТ КОИ РЕСОРИ ГИ ДОБИЛА

Централното претседателство на партијата Алтернатива, која има 4 пратеника, во саботата навечер одлучила таа да се приклучи на парламентарното мнозинс ...
ВОЗБУДАТА РАСТЕ

ВОЗБУДАТА РАСТЕ

Втор вицепремиер, ама ист како првиот ...
ИМА ЕВИДЕНТЕН НАПРЕДОК ВО УСОГЛАСУВАЊЕТО НА СТАВОВИТЕ СО АЛТЕРНАТИВА, ДО КРАЈОТ НА НЕДЕЛАВА ОЧЕКУВАМЕ ДОГОВОР, ВЕЛАТ ОД ВЛАДАТА

ИМА ЕВИДЕНТЕН НАПРЕДОК ВО УСОГЛАСУВАЊЕТО НА СТАВОВИТЕ СО АЛТЕРНАТИВА, ДО КРАЈОТ НА НЕДЕЛАВА ОЧЕКУВАМЕ ДОГОВОР, ВЕЛАТ ОД ВЛАДАТА

Премиерот Зоран Заев и претседателот на Алтернатива Африм Гаши, и после денешната трета средба во Клубот на пратеници не донесоа конечна одлука за зго ...
ЗАЕВ И ГАШИ НАЧЕЛНО СЕ ДОГОВОРИЈА ЗА ВЛЕЗ НА АЛТЕРНАТИВА ВО ВЛАДАТА, ВО ТЕК СЕ КОНСУЛТАЦИИ ЗА КАДРОВСКИ РЕШЕНИЈА ЗА МИНИСТРИ И ДИРЕКТОРИ

ЗАЕВ И ГАШИ НАЧЕЛНО СЕ ДОГОВОРИЈА ЗА ВЛЕЗ НА АЛТЕРНАТИВА ВО ВЛАДАТА, ВО ТЕК СЕ КОНСУЛТАЦИИ ЗА КАДРОВСКИ РЕШЕНИЈА ЗА МИНИСТРИ И ДИРЕКТОРИ

Постигната е начелна согласност за програмскиот дел од можната идна соработка изразена преку политичко и извршно учество на Алтернатива во Владата на ...
ДА ВИДИМЕ ДАЛИ АКТУЕЛНИТЕ ВЛАДИНИ ПАРТНЕРИ ИМААТ ВОЛЈА ДА СЕ ОТКАЖАТ ОД ДЕЛ ОД СВОЈАТА МОЌ, ВЕЛАТ ОД АЛТЕРНАТИВА ПРЕД ПРЕГОВОРИТЕ ЗА ВЛЕЗ ВО ВЛАСТА

ДА ВИДИМЕ ДАЛИ АКТУЕЛНИТЕ ВЛАДИНИ ПАРТНЕРИ ИМААТ ВОЛЈА ДА СЕ ОТКАЖАТ ОД ДЕЛ ОД СВОЈАТА МОЌ, ВЕЛАТ ОД АЛТЕРНАТИВА ПРЕД ПРЕГОВОРИТЕ ЗА ВЛЕЗ ВО ВЛАСТА

Опозициската Алтернатива вечерва донесе одлука да го овласти претседателот Африм Гаши да преговара со актуелниот премиер Зоран Заев или евентуално со ...
КОМУНИЦИРАМ И СО СЕЛА И МИЦКОСКИ, ЌЕ ЈА ОДБЕРЕМЕ СТРАНАТА КОЈА ИМА ПОДОБРИ АРГУМЕНТИ ЗА ДРЖАВАТА, КАЖА ГАШИ ПО СРЕДБАТА СО ЗАЕВ

КОМУНИЦИРАМ И СО СЕЛА И МИЦКОСКИ, ЌЕ ЈА ОДБЕРЕМЕ СТРАНАТА КОЈА ИМА ПОДОБРИ АРГУМЕНТИ ЗА ДРЖАВАТА, КАЖА ГАШИ ПО СРЕДБАТА СО ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев и лидерот на Алтернатива Африм Гаши денеска не договорија дали Алтернатива ќе влезе во Владата, туку тоа ќе се знае после пренесу ...
ИЗБОРИ ЌЕ ИМА 2024 ГОДИНА, А ДОТОГАШ ЌЕ СЕ ПОСВЕТИМЕ НА ЕКОНОМИЈА, КАЖА ЗАЕВ КОЈ ДЕНЕСКА СЕ СРЕТНА СО РЕЏЕПИ, А УТРЕ СО ГАШИ

ИЗБОРИ ЌЕ ИМА 2024 ГОДИНА, А ДОТОГАШ ЌЕ СЕ ПОСВЕТИМЕ НА ЕКОНОМИЈА, КАЖА ЗАЕВ КОЈ ДЕНЕСКА СЕ СРЕТНА СО РЕЏЕПИ, А УТРЕ СО ГАШИ

Премиерот Зоран Заев вели дека парламентарното мнозинство е стабилно и изборите ќе се одржат во редовниот термин во 2024 година, а дотогаш владата ќе ...
1 2 10 / 14 НАПИСИ