Таг: Агенција за разузнавање

ОБВИНЕТИ И ОСУДЕНИ ЛИЦА НЕМА ВО КАБИНЕТОТ НА ПЕНДАРОВСКИ, НО ИМА ВО АГЕНЦИЈАТА ЗА РАЗУЗНАВАЊЕ КАДЕ УШТЕ СИ РАБОТАТ

ОБВИНЕТИ И ОСУДЕНИ ЛИЦА НЕМА ВО КАБИНЕТОТ НА ПЕНДАРОВСКИ, НО ИМА ВО АГЕНЦИЈАТА ЗА РАЗУЗНАВАЊЕ КАДЕ УШТЕ СИ РАБОТАТ

Во Агенцијата за разузнавање, која е под надлежност на претседателот на државата Стево Пендаровски, работат тројца агенти од повисок ранг кои се компр ...
ПЕНДАРОВСКИ ГО НАЗНАЧИ ЕРОЛ МУСЛИУ ЗА НОВ ДИРЕКТОР НА АГЕНЦИЈАТА ЗА РАЗУЗНАВАЊЕ

ПЕНДАРОВСКИ ГО НАЗНАЧИ ЕРОЛ МУСЛИУ ЗА НОВ ДИРЕКТОР НА АГЕНЦИЈАТА ЗА РАЗУЗНАВАЊЕ

Ерол Муслиу е новиот директор на Агенцијата за разузнавање. Претседателот Стево Пендаровски денеска го разреши досегашниот директор Зоран Иванов и ...
ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ ЌЕ ИСКЛУЧИ ОД ТИМОТ ЧЕТВОРИЦА КОИ СЕ ПОД ИСТРАГА НА ОБВИНИТЕЛСТВОТО

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ ЌЕ ИСКЛУЧИ ОД ТИМОТ ЧЕТВОРИЦА КОИ СЕ ПОД ИСТРАГА НА ОБВИНИТЕЛСТВОТО

Новиот претседател на Република Северна Македонија Стево Пендаровски ќе се зафати со реформа на разузнавачките служби, особено во делот на Агенцијата ...
УБК И АР ДА ДАДАТ ИНФОРМАЦИИ ЗА 27 АПРИЛ И ВМЕШАНОСТА НА ВРАБОТЕНИТЕ ВО ДИПЛОМАТСКИОТ СКАНДАЛ СО СРБИЈА, ПОБАРАА ПРАТЕНИЦИТЕ ОД МНОЗИНСТВОТО

УБК И АР ДА ДАДАТ ИНФОРМАЦИИ ЗА 27 АПРИЛ И ВМЕШАНОСТА НА ВРАБОТЕНИТЕ ВО ДИПЛОМАТСКИОТ СКАНДАЛ СО СРБИЈА, ПОБАРАА ПРАТЕНИЦИТЕ ОД МНОЗИНСТВОТО

На денешната седница на Собраниската комисија за надзор над УБК и над Агенцијата за разузнавање, покрај разгледувањето на извештаите за работењето на ...
МИ ТРЕБА ПАСОШОТ ОТИ РАБОТАМ ЗА БЕЗБЕДНОСТА НА ГРАЃАНИТЕ, КАЖА ОБВИНЕТИОТ ВО „ТИТАНИК“ МУНИР ПЕПИЌ

МИ ТРЕБА ПАСОШОТ ОТИ РАБОТАМ ЗА БЕЗБЕДНОСТА НА ГРАЃАНИТЕ, КАЖА ОБВИНЕТИОТ ВО „ТИТАНИК“ МУНИР ПЕПИЌ

Мунир Пепиќ, обвинет за злосторничко здружување и за повреда на гласачкото право во случајот „Титаник“ на СЈО, си го побара назад пасошот денеска од А ...
5 / 5 НАПИСИ