Таг: Аки Нуредини

АКИ ОД КАМЕЊАНЕ БЕШЕ ДОМАЌИН НА МИК ЏЕГЕР И СТОУНСИ ВО ВИЕНА

АКИ ОД КАМЕЊАНЕ БЕШЕ ДОМАЌИН НА МИК ЏЕГЕР И СТОУНСИ ВО ВИЕНА

Аки Нуредини, родум од тетовското село Камењане, кој е сопственик на популарниот ресторан „Соле“ во Виена, завчеравечер беше домаќин на Мик Џегер и на ...
АКИ ОД ТЕТОВСКО КАМЕЊАНЕ ОДЛИКУВАН СО ЗЛАТЕН МЕДАЛ И ЗЛАТЕН КРСТ ВО СЛУЖБА НА АВСТРИЈА

АКИ ОД ТЕТОВСКО КАМЕЊАНЕ ОДЛИКУВАН СО ЗЛАТЕН МЕДАЛ И ЗЛАТЕН КРСТ ВО СЛУЖБА НА АВСТРИЈА

На прославениот австриски бизнисмен и вљубеник во операта родум од Македонија Аки Нуредини, на свеченост во Државната опера на Виена, (во четвртокот в ...
ФАЛА ТИ ВО ИМЕ НА СТОТИЦИ ОПЕРСКИ ЅВЕЗДИ, РЕЧЕ РЕЖИСЕРОТ РЕНАТО ЗАНЕЛА НА ПРОМОЦИЈАТА НА КНИГАТА НА АКИ НУРЕДИНИ, ВИЕНЧАНЕЦ ОД КАМЕЊАНЕ

ФАЛА ТИ ВО ИМЕ НА СТОТИЦИ ОПЕРСКИ ЅВЕЗДИ, РЕЧЕ РЕЖИСЕРОТ РЕНАТО ЗАНЕЛА НА ПРОМОЦИЈАТА НА КНИГАТА НА АКИ НУРЕДИНИ, ВИЕНЧАНЕЦ ОД КАМЕЊАНЕ

„Во Скопје не сум дојден како Ренато Занела, туку во име на стотици светски оперски ѕвезди кои му се благодарни за сѐ на Аки“, рече вечерва во Македон ...
ТЕТОВО СЕ СТРЕСЕ ОД ГЛАСОТ НА ОПЕРСКАТА ДИВА ИНВА МУЛА

ТЕТОВО СЕ СТРЕСЕ ОД ГЛАСОТ НА ОПЕРСКАТА ДИВА ИНВА МУЛА

Со долги аплаузи, бројни овации и неколку враќања на бис, тетовската публика синоќа го поздрави настапот на светската оперска дива Инва Мула во Центар ...
ДИВАТА ОД „ПЕТТИОТ ЕЛЕМЕНТ“, ИНВА МУЛА ЌЕ ПЕЕ ВО ТЕТОВО, НА КОНЦЕРТ ВО ЧЕСТ НА ВИЕНСКИОТ БИЗНИСМЕН АКИ НУРЕДИНИ

ДИВАТА ОД „ПЕТТИОТ ЕЛЕМЕНТ“, ИНВА МУЛА ЌЕ ПЕЕ ВО ТЕТОВО, НА КОНЦЕРТ ВО ЧЕСТ НА ВИЕНСКИОТ БИЗНИСМЕН АКИ НУРЕДИНИ

Светски познатиот сопран Инва Мула, која го позајми гласот на Дивата во популарниот филм „Петтиот елемент" (1997 година) в недела ќе настапи во Центар ...
ДИМИТРОВ И КОЅИЈАС ГИ ПРОДОЛЖИЈА ПРЕГОВОРИТЕ СО ПОСРЕДСТВО НА ИТАЛИЈАНСКИ БАЛЕТСКИ УМЕТНИК ВО РЕСТОРАНОТ НА АКИ

ДИМИТРОВ И КОЅИЈАС ГИ ПРОДОЛЖИЈА ПРЕГОВОРИТЕ СО ПОСРЕДСТВО НА ИТАЛИЈАНСКИ БАЛЕТСКИ УМЕТНИК ВО РЕСТОРАНОТ НА АКИ

Министрите за надворешни работи на Македонија и Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас и синоќа, како и по претходната рунда преговори на 29 март год ...
ЕМ ГО ВИДОВ РЕАЛ, ЕМ ЗЕМЈАТА НА ДРУГАР МИ АКИ, ВЕЛИ ОПЕРСКАТА ЛЕГЕНДА ПЛАСИДО ДОМИНГО

ЕМ ГО ВИДОВ РЕАЛ, ЕМ ЗЕМЈАТА НА ДРУГАР МИ АКИ, ВЕЛИ ОПЕРСКАТА ЛЕГЕНДА ПЛАСИДО ДОМИНГО

Легендарниот шпански тенор и диригент Пласидо Доминго вели дека е пресреќен што за неполни 24 часа имал можност за две лични задоволства, да го гледа ...
И ПЛАСИДО ДОМИНГО ДОАЃА НА ФУДБАЛ ВО СКОПЈЕ

И ПЛАСИДО ДОМИНГО ДОАЃА НА ФУДБАЛ ВО СКОПЈЕ

Прочуениот шпански тенор и диригент Пласидо Доминго доаѓа вечерва во Скопје на финалето на УЕФА Супер купот на мечот Реал Мадрид – Манчестер јунајтед. ...
ЅВЕЗДИТЕ ПЕЕЈА ЗА АКИ ОД МАКЕДОНИЈА ВО ВИЕНА, И СОБРАА ПАРИ ЗА ДЕТСКА БОЛНИЦА

ЅВЕЗДИТЕ ПЕЕЈА ЗА АКИ ОД МАКЕДОНИЈА ВО ВИЕНА, И СОБРАА ПАРИ ЗА ДЕТСКА БОЛНИЦА

Оперски ѕвезди од целиот свет пееја на хуманитарната гала вечер во средата вечер во Виена, во чест на 60-годишниот роденден на Аки од Македонија, во х ...
9 / 9 НАПИСИ