Таг: актери

1 2 10 / 17 НАПИСИ
ХОЛИВУДСКИТЕ АКТЕРИ ПОСТИГНАА ДОГОВОР ЗА КРАЈ НА ШТРАЈКОТ ПО 118 ДЕНА

ХОЛИВУДСКИТЕ АКТЕРИ ПОСТИГНАА ДОГОВОР ЗА КРАЈ НА ШТРАЈКОТ ПО 118 ДЕНА

Унијата на американските актери САГ-АФТРА постигна начелен договор со холивудските филмски студија, со што ќе се стави крај на неколкумесечниот штрајк ...
ШТРАЈКОТ НА ХОЛИВУДСКИТЕ АКТЕРИ БИ МОЖЕЛ ДА ТРАЕ ДО КРАЈОТ НА ГОДИНАТА, ЗА ТОА ВРЕМЕ НИШТО НЕМА ДА СЕ СНИМА

ШТРАЈКОТ НА ХОЛИВУДСКИТЕ АКТЕРИ БИ МОЖЕЛ ДА ТРАЕ ДО КРАЈОТ НА ГОДИНАТА, ЗА ТОА ВРЕМЕ НИШТО НЕМА ДА СЕ СНИМА

Илјадници актери им се придружија на сценаристите во најголемиот штрајк во Холивуд во последните шест децении. Додека трае штрајкот, актерите нема да ...
ХОЛИВУД ВО ЦЕЛОСЕН ЗАСТОЈ ОТКАКО ПОЧНА ПРВИОТ ДВОЕН ШТРАЈК НА АКТЕРИТЕ И СЦЕНАРИСТИТЕ ОД 1960

ХОЛИВУД ВО ЦЕЛОСЕН ЗАСТОЈ ОТКАКО ПОЧНА ПРВИОТ ДВОЕН ШТРАЈК НА АКТЕРИТЕ И СЦЕНАРИСТИТЕ ОД 1960

Холивудските актери и официјално објавија дека ќе им се придружат на сценаристите во штрајкот кој трае веќе два месеца, со што филмската индустрија ќе ...
ХОЛИВУДСКИТЕ АКТЕРИ НАЈАВИЈА ДЕКА ЌЕ СТАПАТ ВО ШТРАЈК

ХОЛИВУДСКИТЕ АКТЕРИ НАЈАВИЈА ДЕКА ЌЕ СТАПАТ ВО ШТРАЈК

Десетици илјади холивудски актери најавија дека ќе стапат во штрајк откако пропаднаа последните преговори помеѓу нивниот синдикат и стриминг гигантите ...
АКТЕРИ ОД МНТ ВЕЖБААТ КАЧУВАЊЕ НА КАРПИ НА МАТКА СО АЛПИНИСТИ ЗА ПРЕТСТАВАТА „ИВАНОВ“ НА БУЗАЛКОВСКА

АКТЕРИ ОД МНТ ВЕЖБААТ КАЧУВАЊЕ НА КАРПИ НА МАТКА СО АЛПИНИСТИ ЗА ПРЕТСТАВАТА „ИВАНОВ“ НА БУЗАЛКОВСКА

Актерската екипа од претставата „Иванов“ по А. Д. Чехов, во режија на Зоја Бузалковска, во продукција на Македонскиот народен театар (МНТ) периодов им ...
НЕКАЗНИВОСТА МОРА ДА ЗАВРШИ, КОРУПЦИЈАТА Е РАК КОЈ ГИ ЗАГРОЗУВА МЛАДИТЕ, ЗАТОА ВИ БЕГААТ, КАЖА НОВАТА АМЕРИКАНСКА АМБАСАДОРКА АГЕЛЕР

НЕКАЗНИВОСТА МОРА ДА ЗАВРШИ, КОРУПЦИЈАТА Е РАК КОЈ ГИ ЗАГРОЗУВА МЛАДИТЕ, ЗАТОА ВИ БЕГААТ, КАЖА НОВАТА АМЕРИКАНСКА АМБАСАДОРКА АГЕЛЕР

Американската амбасадорка Анџела Прајс Агелер на 20-годишнината од формирањето на Антикорупциската комисија повика „да се ​​обврземе сега да ја иденти ...
ДОАЈЕНКАТА СОЊА МИХАЈЛОВА ОДИ В ПЕНЗИЈА, БИТОЛСКИ ТЕАТАР ПРОСЛАВИ РОДЕНДЕН СО ПЕРФОРМАНС ОД ТОМА ЗДРАВКОВИЌ ДО „ДЕНИЦИЈА“

ДОАЈЕНКАТА СОЊА МИХАЈЛОВА ОДИ В ПЕНЗИЈА, БИТОЛСКИ ТЕАТАР ПРОСЛАВИ РОДЕНДЕН СО ПЕРФОРМАНС ОД ТОМА ЗДРАВКОВИЌ ДО „ДЕНИЦИЈА“

Една од најуспешните актерки што битолското глумиште ја имало, Соња Михајлова, заминува во пензија. Тоа го соопшти од сцената за време на роденденскио ...
ДВЕТЕ АКТЕРСКИ ЛЕГЕНДИ НА БИТОЛСКОТО ГЛУМИШТЕ МИТКО С. АПОСТОЛОВСКИ И ЈУЛИЈАНА СТЕФАНОВА ИСПРАТЕНИ СО ПОЧЕСТИ НА КОМЕМОРАЦИЈАТА ВО БИТОЛСКИ ТЕАТАР

ДВЕТЕ АКТЕРСКИ ЛЕГЕНДИ НА БИТОЛСКОТО ГЛУМИШТЕ МИТКО С. АПОСТОЛОВСКИ И ЈУЛИЈАНА СТЕФАНОВА ИСПРАТЕНИ СО ПОЧЕСТИ НА КОМЕМОРАЦИЈАТА ВО БИТОЛСКИ ТЕАТАР

Со громогласен аплауз кој траеше повеќе од 15 минути, колегите актери и другата публика за последен пат ги поздравија доајените на битолското глумиште ...
ВРАБОТЕНИТЕ ВО ТЕАТАР КОМЕДИЈА БАРААТ ДАРКО СПАСОВ ДА БИДЕ В. Д. ДИРЕКТОР ПОСЛЕ НОРА ШАЌИРИ, А НЕ МАГДАЛЕНА РИЗОВА-ЧЕРНИХ

ВРАБОТЕНИТЕ ВО ТЕАТАР КОМЕДИЈА БАРААТ ДАРКО СПАСОВ ДА БИДЕ В. Д. ДИРЕКТОР ПОСЛЕ НОРА ШАЌИРИ, А НЕ МАГДАЛЕНА РИЗОВА-ЧЕРНИХ

Вработените во Театар Комедија преку видео на Фејсбук реагираат оти не се согласуваат со одлуката на Министерството за култура за разрешување на в. д. ...
СТРУМИЧКИТЕ АКТЕРИ ПОБАРАА ОСТАВКА ОД ДИРЕКТОРОТ НА ЦЕНТАРОТ ЗА КУЛТУРА

СТРУМИЧКИТЕ АКТЕРИ ПОБАРАА ОСТАВКА ОД ДИРЕКТОРОТ НА ЦЕНТАРОТ ЗА КУЛТУРА

Актерите од Струмичкиот театар, по минатонеделниот протест во Скопје, денеска повторно го изразија своето незадоволство од назначувањето на Васил Бубе ...
1 2 10 / 17 НАПИСИ