Таг: активни случаи

1 215 / 15 НАПИСИ
25 ПОЧИНАТИ И 1.182 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 3.109 ТЕСТОВИ ВО ИЗМИНАТИТЕ 24 ЧАСА

25 ПОЧИНАТИ И 1.182 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 3.109 ТЕСТОВИ ВО ИЗМИНАТИТЕ 24 ЧАСА

Во последните 24 часа се регистрирани 1.182 нови случаи на ковид-19 од направени 3.109 тестирања, соопшти Министерството за здравство. Новите 1.182 сл ...
САМО ВО КРУШЕВО НЕМА БОЛЕН ОД КОВИД, ОПШТИНА АЕРОДРОМ СО 505 ПОЗИТИВНИ СО НАЈМНОГУ АКТИВНИ СЛУЧАИ

САМО ВО КРУШЕВО НЕМА БОЛЕН ОД КОВИД, ОПШТИНА АЕРОДРОМ СО 505 ПОЗИТИВНИ СО НАЈМНОГУ АКТИВНИ СЛУЧАИ

Општина Аеродром има најмногу активни случаи на ковид-19 во земјава и тоа 505. Веднаш по неа се скопските општини Центар со 433 и Карпош со 417 болни. ...
НОВИ 438 ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19, ПОЧИНАА 6 ЛИЦА, СТРУМИЦА НОВО ЖАРИШТЕ СО 334 АКТИВНИ СЛУЧАИ

НОВИ 438 ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19, ПОЧИНАА 6 ЛИЦА, СТРУМИЦА НОВО ЖАРИШТЕ СО 334 АКТИВНИ СЛУЧАИ

Во последното деноноќие регистрирани се 438 нови случаи на ковид-19 од 2.306 тестирања, а починаа 6 лица. Новите заболени според градови се Скопје-200 ...
317 НОВОЗАРАЗЕНИ ОД КОВИД-19, УШТЕ ЧЕТВОРИЦА ПОЧИНАТИ

317 НОВОЗАРАЗЕНИ ОД КОВИД-19, УШТЕ ЧЕТВОРИЦА ПОЧИНАТИ

Денес е регистрирана највисоката дневна бројка на заболени од ковид-19, 317 од 1.990 тестирања на коронавирус, соопшти Министерството за здравство. ...
НЕМА ДОВОЛНО ЕПИДЕМИОЛОЗИ ПО НАПЛИВОТ НА НОВИ ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19

НЕМА ДОВОЛНО ЕПИДЕМИОЛОЗИ ПО НАПЛИВОТ НА НОВИ ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19

Со напливот на нови заболени од КОВИД-19 веќе нема доволно епидемиолози за работа на терен, но и за телефонски контакти со заразени или лица во изолац ...
1 215 / 15 НАПИСИ