Таг: Албин Курти

1 2 3 4 10 / 33 НАПИСИ

E NESËRMJA ERDHI

1 Drejtoria për Menaxhim me Librat Amë i kërkoi falje kryetarit të komunës së Karposhit Stevço Jakimovski, sepse në vend të certikfikatës të martesës ...
ДОЈДЕ УТРЕ

ДОЈДЕ УТРЕ

Нека извинат тие на кои им треба итна помош. Не умирајте. Прво треба да гласате. ...
ИМАМЕ ПОТВРДА ДЕКА НАПАДОТ ВО БАЊСКА БИЛ ДЕЛ ОД ПЛАН ЗА АНЕКСИЈА НА СЕВЕРОТ НА КОСОВО, КАЖА КУРТИ

ИМАМЕ ПОТВРДА ДЕКА НАПАДОТ ВО БАЊСКА БИЛ ДЕЛ ОД ПЛАН ЗА АНЕКСИЈА НА СЕВЕРОТ НА КОСОВО, КАЖА КУРТИ

Косовскиот премиер Албин Курти изјави дека полицијата потврдила дека неодамнешниот напад во Бањска бил дел од поширок план за анексија на северот на К ...
КУРТИ ГО ОБЈАВИ ОРУЖЈЕТО ШТО ГО ЗАПЛЕНИЛА ПОЛИЦИЈАТА ПО ПРЕСТРЕЛКИТЕ ВО НЕДЕЛАТА И ЈА ОБВИНИ СРБИЈА ЗА ПОДДРШКА НА НАПАЃАЧИТЕ

КУРТИ ГО ОБЈАВИ ОРУЖЈЕТО ШТО ГО ЗАПЛЕНИЛА ПОЛИЦИЈАТА ПО ПРЕСТРЕЛКИТЕ ВО НЕДЕЛАТА И ЈА ОБВИНИ СРБИЈА ЗА ПОДДРШКА НА НАПАЃАЧИТЕ

Косовскиот премиер Албин Курти објави што сѐ запленила полицијата по вооружениот инцидент на северот на земјата во неделата, во кој загинаа еден полиц ...
ПРОНАЈДЕНО УШТЕ ЕДНО ТЕЛО ПО ВЧЕРАШНИТЕ ПРЕСТРЕЛКИ ВО КОСОВО, НАПАЃАЧИТЕ ПЕШКИ ЗАМИНАЛЕ ОД МАНАСТИРОТ ВО БАЊСКА

ПРОНАЈДЕНО УШТЕ ЕДНО ТЕЛО ПО ВЧЕРАШНИТЕ ПРЕСТРЕЛКИ ВО КОСОВО, НАПАЃАЧИТЕ ПЕШКИ ЗАМИНАЛЕ ОД МАНАСТИРОТ ВО БАЊСКА

Обвинителството на Косово објави дека на северот на земјата е пронајдено уште едно тело, при што се верува дека станува збор за лице кое учествувало в ...
ДЕН НА ЖАЛОСТ ВО КОСОВО ПО ВЧЕРАШНОТО УБИСТВО НА ПОЛИЦАЕЦ, УАПСЕНИ ШЕСТ ЛИЦА И ЗАПЛЕНЕТ ГОЛЕМ АРСЕНАЛ НА ОРУЖЈЕ

ДЕН НА ЖАЛОСТ ВО КОСОВО ПО ВЧЕРАШНОТО УБИСТВО НА ПОЛИЦАЕЦ, УАПСЕНИ ШЕСТ ЛИЦА И ЗАПЛЕНЕТ ГОЛЕМ АРСЕНАЛ НА ОРУЖЈЕ

Во Косово денеска е ден на жалост, по вчерашната престрелка на северот на земјата, во која прво беше убиен еден полицаец. Српскиот претседател Алексан ...
ВУЧИЌ ГО ОБВИНИ КУРТИ ЗА ПРЕСТРЕЛКАТА ВО СЕВЕРНО КОСОВО, КАЖА ДЕКА СЕ УБИЕНИ ТРОЈЦА СРБИ

ВУЧИЌ ГО ОБВИНИ КУРТИ ЗА ПРЕСТРЕЛКАТА ВО СЕВЕРНО КОСОВО, КАЖА ДЕКА СЕ УБИЕНИ ТРОЈЦА СРБИ

Српскиот претседател Александар Вучиќ рече дека во Бањска во северно Косово убиени се тројца косовски Срби, од кои двајца од снајперски оган од голема ...
КОСОВСКАТА ПОЛИЦИЈА ОПКОЛИ 30 ВООРУЖЕНИ НАПАЃАЧИ КОИ УПАДНАЛЕ ВО МАНАСТИР ПО УБИСТВОТО НА ПОЛИЦАЕЦ

КОСОВСКАТА ПОЛИЦИЈА ОПКОЛИ 30 ВООРУЖЕНИ НАПАЃАЧИ КОИ УПАДНАЛЕ ВО МАНАСТИР ПО УБИСТВОТО НА ПОЛИЦАЕЦ

Безбедносните сили на Косово опколија најмалку 30 вооружени напаѓачи неколку часа откако еден полицаец беше застрелан, изјави премиерот на земјата. Ал ...
УБИЕН ПОЛИЦАЕЦ ВО СЕВЕРНО КОСОВО, КУРТИ ВЕЛИ ДЕКА Е ТЕРОРИСТИЧКА АКЦИЈА И ЈА ОБВИНИ СРБИЈА

УБИЕН ПОЛИЦАЕЦ ВО СЕВЕРНО КОСОВО, КУРТИ ВЕЛИ ДЕКА Е ТЕРОРИСТИЧКА АКЦИЈА И ЈА ОБВИНИ СРБИЈА

Еден косовски полицаец е убиен, а еден е повреден во пукање во селото Бањска во Лепосавиќ на северот на Косово рано утрово, во првото вакво големо нас ...
АРСОВСКА БАРА ДА СЕ ВРАТИ ИМЕТО „ВТОРА МАКЕДОНСКА БРИГАДА“ МЕСТО „АДЕМ ДЕМАЧИ“, НА КУРТИ МУ РЕЧЕ ВО ПРИШТИНА ДА ИМЕНУВА УЛИЦА „ТОДОР АЛЕКСАНДРОВ“

АРСОВСКА БАРА ДА СЕ ВРАТИ ИМЕТО „ВТОРА МАКЕДОНСКА БРИГАДА“ МЕСТО „АДЕМ ДЕМАЧИ“, НА КУРТИ МУ РЕЧЕ ВО ПРИШТИНА ДА ИМЕНУВА УЛИЦА „ТОДОР АЛЕКСАНДРОВ“

Градоначалничката Данела Арсовска достави иницијатива до Советот на Град Скопје да се врати името на улицата Втора македонска бригада, која сега се ви ...
1 2 3 4 10 / 33 НАПИСИ