Таг: Александар Николоски

ЌЕ БИДЕ НЕДОМАЌИНСКИ И ДУШМАНСКИ ДА ГО РАСКИНАМ ДОГОВОРОТ СО „БЕХТЕЛ И ЕНКА“ ЗА АВТОПАТИТЕ, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ НИКОЛОСКИ

ЌЕ БИДЕ НЕДОМАЌИНСКИ И ДУШМАНСКИ ДА ГО РАСКИНАМ ДОГОВОРОТ СО „БЕХТЕЛ И ЕНКА“ ЗА АВТОПАТИТЕ, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ НИКОЛОСКИ

Владата на ВМРО-ДПМНЕ нема да го раскине договорот со фирмата „Бехтел и Енка“ за изградба на четирите автопати вреден 1,3 милијарди евра, кој додека б ...
ВМРО-ДПМНЕ СИ ЗАМИНА ОД СОБРАНИЕТО, ПОБАРАА БРЗИ ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ ОТКАКО ПРОПАДНА ГЛАСАЊЕТО ДОВЕРБА НА ВЛАДАТА

ВМРО-ДПМНЕ СИ ЗАМИНА ОД СОБРАНИЕТО, ПОБАРАА БРЗИ ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ ОТКАКО ПРОПАДНА ГЛАСАЊЕТО ДОВЕРБА НА ВЛАДАТА

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ си замина до Собранието околу 21.30 часот, откако денеска не успеаја да обезбедат кворум за да се одржи гласањето дов ...
ВМРО-ДПМНЕ ПОДНЕСЕ ИНИЦИЈАТИВА ЗА ГЛАСАЊЕ ДОВЕРБА НА ВЛАДАТА ВО СОБРАНИЕТО, ЗА НОВА ВЛАДА ИЛИ ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ ЌЕ РАЗГОВАРААТ ПО ЧЕТВРТОК

ВМРО-ДПМНЕ ПОДНЕСЕ ИНИЦИЈАТИВА ЗА ГЛАСАЊЕ ДОВЕРБА НА ВЛАДАТА ВО СОБРАНИЕТО, ЗА НОВА ВЛАДА ИЛИ ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ ЌЕ РАЗГОВАРААТ ПО ЧЕТВРТОК

ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива во Собранието за гласање доверба на владата предводена од премиерот Зоран Заев, откако тој не поднесе оставка денеска д ...
СЕ ОФИЦИЈАЛИЗИРА КРИМИНАЛНА КОАЛИЦИЈА ЗОРАН ЗАЕВ, ВИЦЕ ЗАЕВ И САШО МИЈАЛКОВ, ГРУЕВСКИ НЕ ПОТКУПУВАЛ, РЕЧЕ ПОТПРЕТСЕДАТЕЛОТ НИКОЛОСКИ ПО ЧИСТКАТА ВО ВМРО-ДПМНЕ

СЕ ОФИЦИЈАЛИЗИРА КРИМИНАЛНА КОАЛИЦИЈА ЗОРАН ЗАЕВ, ВИЦЕ ЗАЕВ И САШО МИЈАЛКОВ, ГРУЕВСКИ НЕ ПОТКУПУВАЛ, РЕЧЕ ПОТПРЕТСЕДАТЕЛОТ НИКОЛОСКИ ПО ЧИСТКАТА ВО ВМРО-ДПМНЕ

Од денеска се официјализира криминалната  коалиција Зоран Заев, Вице Заев и Сашо Мијалков, рече потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, п ...
ВМРО-ДПМНЕ ОДЛУЧИ ДЕКА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Е МРТОВ, НА ИЗБОРИ ЌЕ ОДИ САМО СО НОВА ПРЖИНСКА ВЛАДА ОД 100 ДЕНА

ВМРО-ДПМНЕ ОДЛУЧИ ДЕКА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Е МРТОВ, НА ИЗБОРИ ЌЕ ОДИ САМО СО НОВА ПРЖИНСКА ВЛАДА ОД 100 ДЕНА

Извршниот комиет на ВМРО-ДПМНЕ  вечерва заклучи дека договорот од Преспа потпишан на 17 јуни е политички мртов и е празно слово на хартија. „Бараме ...
КОГО ЌЕ ПРЕТСТАВУВА НИКОЛОСКИ ВО БРИСЕЛ, ВМРО-ДПМНЕ ИЛИ МАКЕДОНИЈА, ИЗЈАВИ ДИМИТРОВ ВО СОФИЈА

КОГО ЌЕ ПРЕТСТАВУВА НИКОЛОСКИ ВО БРИСЕЛ, ВМРО-ДПМНЕ ИЛИ МАКЕДОНИЈА, ИЗЈАВИ ДИМИТРОВ ВО СОФИЈА

Министерот за надворешни работи Никола Димитров кажа дека е запрена постапката за испраќање на Александар Николоски на амбасадорска позиција во седишт ...
МИЛОШОСКИ НЕДЕЛОВНИЧКИ И СО СИЛА САКА ДА ГО ПРАТИ НИКОЛОСКИ ЗА АМБАСАДОР ВО БРИСЕЛ, ТВРДИ ПРАТЕНИКОТ ТУНТЕВ

МИЛОШОСКИ НЕДЕЛОВНИЧКИ И СО СИЛА САКА ДА ГО ПРАТИ НИКОЛОСКИ ЗА АМБАСАДОР ВО БРИСЕЛ, ТВРДИ ПРАТЕНИКОТ ТУНТЕВ

Претседателот на собраниската Комисија за европски прашања Антонијо Милошоски го прекршил собранискиот Деловник  и без утврден кворум ја одржал седниц ...
АЛЕКСАНДАР НИКОЛОСКИ ОД ВМРО-ДПМНЕ НЕЗАКОНСКИ ИМЕНУВАН ЗА АМБАСАДОР ВО БРИСЕЛ, ОБВИНИ ДИПЛОМАТСКИОТ СИНДИКАТ

АЛЕКСАНДАР НИКОЛОСКИ ОД ВМРО-ДПМНЕ НЕЗАКОНСКИ ИМЕНУВАН ЗА АМБАСАДОР ВО БРИСЕЛ, ОБВИНИ ДИПЛОМАТСКИОТ СИНДИКАТ

Дипломатскиот синдикат  го обвини министерот за надворешни работи Никола Попоски дека испраќањето на експратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски ...
8 / 8 НАПИСИ