Таг: Али Ахмети

1 12 13 14140 / 140 НАПИСИ
ДОДЕКА СИТЕ БАРААТ НАЧИН ДА СЕ СВИКА СОБРАНИЕТО, ТРАЈКО ЌЕ ОДИ КАЈ ПАПАТА ВО РИМ

ДОДЕКА СИТЕ БАРААТ НАЧИН ДА СЕ СВИКА СОБРАНИЕТО, ТРАЈКО ЌЕ ОДИ КАЈ ПАПАТА ВО РИМ

Додека партиите бараат законски начин како да го соберат Парламентот и да ги одложат изборите, претседателот на СобраниетоТрајко Вељаноски утре ќе зам ...
И ДУИ, ПО САД ПОБАРА ИТНО СВИКУВАЊЕ НА СОБРАНИЕТО

И ДУИ, ПО САД ПОБАРА ИТНО СВИКУВАЊЕ НА СОБРАНИЕТО

ДУИ бара повторно свикување на Собранието што се распушти на 5 април оваа година. Веднаш откако американската амбасадата на САД соопшти дека Соединети ...
РОКОТ ИСТЕКУВА НА ПОЛНОЌ, А НИТУ ЕДНА ПАРТИЈА НЕ ПРЕДЛОЖИЛА ЧЛЕНОВИ НА ИЗБИРАЧКИ ОДБОРИ

РОКОТ ИСТЕКУВА НА ПОЛНОЌ, А НИТУ ЕДНА ПАРТИЈА НЕ ПРЕДЛОЖИЛА ЧЛЕНОВИ НА ИЗБИРАЧКИ ОДБОРИ

На помалку од 24 часа од рокот за предлагање членови на избирачките одбори за изборите на 5 јуни, ниту една партија нема предложено имиња на кандидати ...
ВЕЉАНОСКИ: НЕМА УСТАВНА МОЖНОСТ ДА ГО СВИКАМ СОБРАНИЕТО

ВЕЉАНОСКИ: НЕМА УСТАВНА МОЖНОСТ ДА ГО СВИКАМ СОБРАНИЕТО

Претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски, нема да го свика парламентот, што е еден од условите за СДСМ да учествува на лидерската средба в петок ...
АХМЕТИ ВЕЛИ ДЕКА НЕЛЕГИТИМЕН ПРЕТСЕДАТЕЛ ДОНЕЛ НЕЛЕГИТИМНА ОДЛУКА

АХМЕТИ ВЕЛИ ДЕКА НЕЛЕГИТИМЕН ПРЕТСЕДАТЕЛ ДОНЕЛ НЕЛЕГИТИМНА ОДЛУКА

Лидерот на ДУИ Али Ахмети попладнево рече дека одлуката на Иванов е нелегитимна, оти тој не е легитимен претседател. „Сметам дека одлуката на Ивано ...
ДУИ ГИ ОБЈАВИ ПРЕДЛОЗИТЕ НА АХМЕТИ ЗА НОВИТЕ МИНИСТРИ И ЗАМЕНИЦИ

ДУИ ГИ ОБЈАВИ ПРЕДЛОЗИТЕ НА АХМЕТИ ЗА НОВИТЕ МИНИСТРИ И ЗАМЕНИЦИ

Демократската унија за интеграција (ДУИ) вечерва го објави списокот на предлозите за нови министри и заменици министри. Во соопштението од партијата с ...
ВАНХАУТЕ ЗА ИГРАТА СО ДУИ: ИЗБОРИТЕ ЌЕ БИДАТ ПОГРЕБ НА ОСТАТОЦИТЕ ОД ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА

ВАНХАУТЕ ЗА ИГРАТА СО ДУИ: ИЗБОРИТЕ ЌЕ БИДАТ ПОГРЕБ НА ОСТАТОЦИТЕ ОД ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА

Коментирајќи ја актуелната криза со оставките на министрите на ДУИ, Питер Ванхауте, поранешниот меѓународен посредник во политичката криза синоќа со п ...
ДУИ МУ ОДГОВОРИ НА ГРУЕВСКИ: САМО ОД АХМЕТИ ЗАВИСИ ДАЛИ ЈА НАПУШТАМЕ ВЛАДАТА

ДУИ МУ ОДГОВОРИ НА ГРУЕВСКИ: САМО ОД АХМЕТИ ЗАВИСИ ДАЛИ ЈА НАПУШТАМЕ ВЛАДАТА

ДУИ сé уште нема решено дали ќе излезе сосема од Владата или само ќе ги замени досегашните министри и заменици со нови имиња, како што денеска сугерир ...
БЕЛ ДЕН

БЕЛ ДЕН

  1 Што си мислат во ВМРО-ДПМНЕ и во ДУИ? Дека ќе одат на избори на 5 јуни, ќе го укинат Специјалното обвинителство и ќе продолжат сложно ...
АХМЕТИ ГИ ПОВЛЕКУВА СИТЕ СВОИ МИНИСТРИ ОД ВЛАДАТА

АХМЕТИ ГИ ПОВЛЕКУВА СИТЕ СВОИ МИНИСТРИ ОД ВЛАДАТА

Владиниот коалиционен партнер ДУИ вечерва решил да ги повлече сите министри и заменици министри од Владата на Република Македонија. Артан Груби, по ...
1 12 13 14140 / 140 НАПИСИ